Najlepsze prezenty dla chłopca – 10 sprawdzonych pomysłów

Najlepsze prezenty dla chłopca – 10 sprawdzonych pomysłów

Wybór odpowiedniego prezentu dla chłopca nie jest łatwym zadaniem. Niezależnie od wieku pociechy, rodzice chętnie kupują chłopcom pluszowe zabawki, klocki, samochodziki czy książeczki. Prawdziwym wyzwaniem bywa jednak kupno czegoś bardziej wyjątkowego. Przedstawiamy więc klika sprawdzonych pomysłów na prezent, idealnych dla maluchów, przedszkolaków i uczniów:

Prezent dla chłopca do 3 roku życia

Wybierając zabawkę dla niemowlaka, zwróćmy uwagę na oznaczenie wiekowe. Dzięki temu będziemy pewni że nasz maluch jest już gotowy na korzystanie z danego przedmiotu. Zapis "3m+" będzie oznaczał, że zabawka jest odpowiednia dla dzieci, które ukończyły trzeci miesiąc życia; "1+" - dla tych, które ukończyły pierwszy roczek życia itd.

Jeśli chcemy, by dziecko doceniło nasz prezent, sprawmy mu zabawkę odpowiednią do jego wieku, pamiętając, że im młodszy maluszek, tym prostszych zabawek potrzebuje. Dużą popularnością wśród rodziców niemowlaków cieszą się proste książeczki kontrastowe czy maty edukacyjne, które wybierają dla swoich pociech  – i słusznie. Dla chłopca idealne będą te z motywem samochodzików czy zwierzaków. Chłopcy, którzy skończyli już 6 miesięcy, będą zachwyceni interaktywnymi gadżetami, takimi jak Fisher-Price, Szczeniaczek Uczniaczek. Zabawka zaprojektowana została tak, by na długo przyciągała uwagę dziecka, a w dodatku rozwijała jego umiejętności. Ten miękki miś w kształcie szczeniaczka zna ponad 50 piosenek, melodii i wypowiedzi, reaguje na dotyk, a do tego rodzic może dopasować treści edukacyjne do wieku i poziomu rozwoju dziecka, czyli aż do 3 roku życia.  

Prezent dla chłopca w wieku przedszkolnym

Chłopcy w wieku powyżej trzech lat zazwyczaj mają już sprecyzowane upodobania. Jeżeli więc chcemy, by prezent sprawił przedszkolakowi radość, przy wyborze kierujmy się jego zainteresowaniami. W zależności od tego czy w życiu naszego malca rządzą samochody, a jego ulubiona zabawa to pościgi i budowanie torów przeszkód, czy też woli bawić się np. klockami i uwielbia tworzyć własne konstrukcje – jeżeli chcemy, by prezent wywołał szczery zachwyt i uśmiech na twarzy dziecka, dajmy mu to, czego naprawdę pragnie. Inne zabawki – edukacyjne, rozwijające, zostawmy sobie na inne okazje.

Przegląd prezentów dla przedszkolaka:

1. Hot Wheels, Automagnesiaki, Wyczynowy zjazd, zestaw

Jedna z tych zabawek, którą przedszkolak po prostu pokocha. Na szalonym torze znajdują się wirujące tarcze, które dosłownie rozkroją pojazdy na pół! Na szczęście nie ma mowy o zniszczeniach – samochody posiadają magnez, dzięki któremu można je z powrotem połączyć.

2. Simba, Strażak Sam, pojazd Venus, zestaw z figurką

Może nie każdy chłopiec marzy o tym, by zostać strażakiem, ale chyba każdy zna Strażaka Sama. Sam zawsze przybiegnie na ratunek, nie tylko, gdy płonie dom, ale także, gdy na drzewie ugrzązł kotek. A jego niezawodny wóz strażacki to świetne połączenie samochodziku z zabawką interaktywną, wszystko za sprawą sygnalizacji dźwiękowej, sikawki z pompą wodną i innym elementom, które działają prawie tak jak w prawdziwym aucie strażaka.

3. Smoby, Strażak Sam, łódź ratownicza

Prosta zabawka, która sprawia wiele radości. Łódź wydaje sygnał dźwiękowy, ma także skrytkę pod pokładem, co może być inspiracją wielu przygód.

Prezenty dla chłopców w wieku szkolnym

Pomysłowość małego ucznia potrafi zaskoczyć każdego rodzica. Tu nie ma mowy o zwykłej zabawie samochodzikiem – scenariusze niektórych zabaw mogłyby wręcz nadawać się na film sensacyjny – tyle tam akrobacji, pościgów, rywalizacji. Jaki więc prezent wybrać dla chłopca w wieku szkolnym? Na pewno sprawdzą się bardziej zaawansowane konstrukcje z klocków, z których zbudować można łodzie lub statek kosmiczny, figurki fantastycznych stworów, albo gadżety, którymi można bawić się na świeżym powietrzu.

Przegląd prezentów dla chłopców w wieku szkolnym:

1. LEGO City, Policyjna łódź patrolowa

Policyjna łódź patrolowa, dzięki której można dogonić każdego przestępcę, który będzie próbował zbiec np. motorówką. Zestaw zawiera klocki niezbędne do zbudowania dużej motorówki z reflektorem, a także motorówki przestępców z kotwicą i łańcuchem. Oczywiście klocki można wykorzystać dowolnie i łączyć z innymi zestawami Lego.

2. LEGO City, Na ratunek żaglówce

Zestaw zawiera łódź ratowniczą z opuszczanymi silnikami i obracającymi się wirnikami, żaglówkę ze sterem i „złamanym” masztem, a także części do zbudowania kamienistej wysepki. Dodatkowo można bawić się też wysepką albo figurką rekina.

3. Cobi, Smithsonian, Prom kosmiczny Discovery

Ponad 300 elementów, z których zbudować można prom kosmiczny. To coś dla przyszłych astronautów! Tym bardziej, że model wzorowany był na prawdziwym promie NASA. Klocki nadają się również do tworzenia innych konstrukcji.

4. LEGO Ninjago, Mechaniczny człowiek Garma

Olbrzymi zestaw składa się z ponad 700 elementów. Stworzenie mechanicznego człowieka zajmie kilka godzin, ale z pewnością nie będzie to stracony czas. Warto do zabawy usiąść razem z dzieckiem, bo wspólne tworzenie to podwójna radość.

5. LEGO NINJAGO, zestaw: Mechaniczny smok zielonego Ninja

Mechaniczny smok zielonego Ninja kłapie szczękami, porusza się i walczy ruchomym, kolczastym ogonem. Posiada też dwa miotacze klocków i wysuwane silniki na przednich nogach.

6. Nerf Elite, Firestrike, wyrzutnia

Zabawka przeznaczona jest dla chłopców powyżej 8 roku życia. Dzięki laserowemu celownikowi można z niej korzystać w domu, na podwórku, zarówno w dzień jak i w ciemności. Miękkie strzałki nie zrobią nikomu krzywdy, ale skutecznie trafią w cel ustawiony nawet w odległości 20 metrów.

Oprac. Aleksandra Michalak

Porady powiązane
Produkty powiązane z artykułem