Samochody elektryczne dla dzieci – ranking pojazdów na akumulator

Samochody elektryczne dla dzieci – ranking pojazdów na akumulatorJedną z grup zabawek, zajmującą od wielu lat szczytowe pozycje na listach popularności, są samochody elektryczne dla dzieci. Ranking, który przygotowaliśmy, zawiera najciekawsze propozycje zabawek dla maluchów w każdym wieku. Podpowiemy Ci, jaki samochód elektryczny dla dziecka kupić i na co zwracać uwagę, wybierając ten idealny.

Jaki samochód na akumulator dla dziecka

Samochody elektryczne dla dzieci, motocykle i inne pojazdy to doskonały pomysł na prezent – niezależnie od płci i zainteresowań malucha. Oddanie w ręce pociechy możliwości sterowania, dodawania „gazu” i kontroli nad samochodem może sprawić dzieciom sporo radości, ale dorośli równie dobrze mogą bawić się podczas obserwowania.

Oprócz motocykli i samochodów znanych marek na rynku dostępne są także miniaturowe maszyny rolnicze oraz zwariowane pojazdy do „driftowania” (ze skrętnym tylnym kołem) i innymi specjalnymi funkcjami. Niezliczona liczba akcesoriów, jak oświetlenie, sygnały i efekty dźwiękowe czy dodatkowe przyczepy mogą zwiększać realizm zabawy.

Zastanawiasz się, na co zwrócić uwagę, szukając idealnego modelu samochodu elektrycznego?

  • Wybierając samochód elektryczny lub inny pojazd akumulatorowy dla dzieci, warto rozważyć możliwość sterowania nim z pewnej odległości za pomocą dedykowanego pilota. Rodzic może mieć w ten sposób pełną kontrolę nad jeżdżącym maluchem i czuwać nad jego bezpieczeństwem.
  • Zwróć uwagę na względy bezpieczeństwa – przede wszystkim solidne wykonanie i stabilną konstrukcję.
  • Dopasuj model do wieku i wagi dziecka. Producenci informują dla kogo przeznaczony jest konkretny produkt.
  • Nie zapomnij o zasilaniu. Sprawdź, na jak długo wystarczy jedno ładowanie akumulatora oraz czy jest on dołączony do zestawu.

Czy samochody elektryczne dla dzieci są bezpieczne?

Renomowani producenci tego rodzaju zabawek starają się spełniać normy bezpieczeństwa. Kluczowe znaczenie w tym aspekcie mają m.in. jakość wykonania i materiałów oraz stabilność całej konstrukcji. Warto także zwrócić uwagę na dodatkowe rozwiązania – np. zasilanie bezpiecznymi ogniwami redukuje ryzyko awarii podczas jazdy, a możliwość zdalnego sterowania przez opiekuna przekłada się na większą kontrolę. Moc stosowanych przez producentów silników oscyluje w okolicach 30-35W , co przekłada się na maksymalną prędkość około 10 km/h. Oznacza to prędkość nieco większą niż prędkość marszu. Większość pojazdów oferuje również co najmniej dwa poziomy prędkości.

Pamiętaj jednak, że dziecko nie powinno bawić się swoim pojazdem bez opieki dorosłych. Nie ma także mowy o wyjeżdżaniu na drogi publiczne, parkingi i place, po których poruszają się inne – większe i cięższe pojazdy. W przypadku motocykli i innych pojazdów trójkołowych warto z kolei zadbać o dobrej jakości kask chroniący głowę.

Samochody elektryczne dla dzieci – ranking

 

Zobacz wszystkie Samochody elektryczne

 

Liczymy na to, że wiesz już, jak wybrać samochód elektryczny dla dzieci. Ranking, który stworzyliśmy, zawiera najciekawsze naszym zdaniem produkty o wielu możliwościach. Poszczególne z nich potrafią nawet odtwarzać muzykę z różnych źródeł! To zabawa na długie godziny i idealny prezent na wiele okazji!

Szukasz innych pomysłów? Zobacz także artykuł, który pomoże Ci w wyborze najlepszej hulajnogi elektrycznej oraz artykuły na temat rowerków biegowych oraz najlepszych modeli rowerów dziecięcych .

Oprac. Remigiusz Morawiec

Może Cię również zainteresować: