4 pomysły na to, by zaoszczędzić na wyprawce dla dziecka

4 pomysły na to, by zaoszczędzić na wyprawce dla dziecka

Kompletowanie rzeczy, których będziemy potrzebować po narodzinach naszego malucha to niełatwe zadanie. Nowo upieczeni rodzice są pełni entuzjazmu, więc łatwo mogą zagubić się pośród wszystkich tych słodkich i pięknych rzeczy, stanowiących wyprawkę dla dziecka. Dlatego warto starannie przemyśleć listę zakupów, by kupić wszystko, czego będziemy potrzebować. Co powinno znaleźć się w wyprawce dla noworodka? Oto kilka podpowiedzi:

Zacznij od zrobienia listy potrzebnych rzeczy

Najlepszym rozwiązaniem jest przejrzenie artykułów i for internetowych dla młodych rodziców oraz skonsultowanie się ze znajomymi, którzy dzieci już mają, a zatem mogą służyć swoim doświadczeniem. Korzystaj też z rad sprawdzonych sklepów – doświadczony sprzedawca podpowie, które akcesoria rzeczywiście są przydatne, a które na tym etapie będą tylko zbędnym wydatkiem. Podstawowa wyprawka dla noworodka powinna zawierać m.in.: wózek, łóżeczko, śpiworek, ubranka dla niemowlaka, pieluszki, środki do pielęgnacji, smoczki, pościel oraz wiele innych artykułów – umieść wszystkie potrzebne produkty na liście, i co ważne, przy każdym z nich notuj cenę! Dzięki temu zachowasz kontrolę nad budżetem.

Odwiedź stronę internetową sklepu

Zanim udamy się na zakupy, warto odwiedzić stronę internetową sklepu. Dzięki niej można zapoznać się z całym asortymentem i przygotować listę rzeczy, których będziemy potrzebować. Następnie, jeżeli jest taka możliwość, możemy zrobić zakupy online, lub jeżeli wolimy sami wszystko obejrzeć, albo potrzebujemy porady – udać się do sklepu i najpierw wszystko obejrzeć.  

Warto też przystąpić do programu lojalnościowego. Dzięki temu będziemy otrzymywać informacje dotyczące nowości czy aktualnych promocji.

Zawsze staraj się kupować rzeczy dobrej jakości

Wysoka jakość i naturalne tkaniny, to nie tylko najlepszy wybór dla naszego dziecka, ale i najbardziej ekonomiczny. Dzieci co prawda rosną szybko, ale nie na tyle, by opłacało się kupować jednorazowe śpioszki i akcesoria. Są przedmioty, na których nie warto oszczędzać, np. dobrej jakości łóżeczko z funkcją tapczanika, z którego można będzie korzystać nawet gdy dzidziuś podrośnie. Taki zakup to po prostu dobra inwestycja.

Wybierając producentów skupmy się na sprawdzonych markach, z wieloletnim doświadczeniem na rynku, oferujących wysokogatunkowe produkty i posiadające niezbędne atesty. Możemy też zasięgnąć opinii znajomych czy podpytać innych rodziców na forach internetowych.

Zorganizuj baby shower

Ten pochodzący z krajów anglosaskich zwyczaj cieszy się w naszym kraju coraz większą popularnością. I słusznie, spotkanie przyszłej mamy z przyjaciółkami nie tylko poprawia jej humor, ale i przy okazji jest to prosty sposób na to, by skompletować wyprawkę do szpitala i ubranka niemowlęce. W końcu, skoro istnieją listy prezentów ślubnych, to czemu nie zrobić listy praktycznych prezentów dla przyszłych rodziców i maleństwa? Z pewnością bardzo ułatwi to Twojej rodzinie skompletowanie rzeczy przydatnych po porodzie, no i zamiast przypadkowych prezentów dostaniesz to, czego naprawdę będziesz potrzebować.

Trafionym pomysłem na baby shower są zwłaszcza karty podarunkowe, które można wykorzystać w poszczególnych sklepach. Najczęściej ich termin ważności wynosi rok, pozwalają więc zaplanować też późniejsze wydatki i nabyć to, czego akurat potrzebujemy w danym momencie.

Oprac. Barbara Szlachta
Konsultacja specjalistyczna: Elżbieta Chruścińska, położna

Porady powiązane
Produkty powiązane z artykułem