Fisher-Price, Muzyczny Ocean, Poziomy nauki, Aktywizująca mata 4w1, edukacyjna zabawka niemowlęca

Indeks: 6353929

Napisz recenzję i oceń
Produkt niedostępny
Dodaj do schowka

Aktywizująca mata 4w1 "Muzyczny Ocean" - zabawka od Fisher-Price, która "rośnie" razem z dzieckiem!

Gruba, kolorowa mata do zabawy, przyczepiane i stymulujące zmysły zabawki oraz podświetlany panel aktywności odtwarzający wesołe piosenki, dźwięki, melodie i wypowiedzi - to wszystko sprawia, że oceaniczne centrum aktywności zapewni Twojemu małemu odkrywcy całe mnóstwo edukacyjnej zabawy przez pierwszych kilka lat życia!

Wartości edukacyjne:

  • Zmysły: Całe mnóstwo wyrazistych kolorów, rozmaite faktury, światełka i dźwięki angażują oraz stymulują rozwijające się zmysły dziecka.
  • Sprawność ruchowa: Dziecko ćwiczy mięśnie i rozwija sprawność ruchową podczas interakcji z matą i zabawkami.
  • Ciekawość i zadziwienie: Mali podwodni odkrywcy uczą się związków przyczynowo-skutkowych, kiedy odkrywają, że naciskanie przycisków na panelu aktywności uruchamia wesołe piosenki, dźwięki, melodie i wypowiedzi!

Cechy:

  • 4 sposoby zabawy w zależności od etapu rozwoju dziecka! Zabawa na pleckach i na brzuszku, tunel do raczkowania, stolik zabaw dla maluchów i przenośny panel aktywności.
  • Technologia "Poziomy nauki" sprawia, że edukacyjne treści dostosowują się do wieku i etapu rozwoju dziecka.
  • 5 przyczepianych zabawek sensorycznych, w tym podwodna łódź-klekotka, rybka z obrotową kulką, krab-gryzaczek, meduza-lustereczko i pluszowy konik morski.
  • Podświetlany panel elektroniczny z naciskaną rybką, krabem i rozgwiazdą, które uruchamiają wesołe piosenki i dźwięki!
  • Rama maty przemienia się w tunel do raczkowania i stolik zabaw dla dziecka!
  • Wiek: od urodzenia.
  • Wymagane baterie: 3xAA (brak w zestawie).

dr Aleksandra Piotrowska

dr Aleksandra Piotrowska,

psycholog dziecięcy - ekspert marki Fisher-Price®

Maty to świetny pomysł na pobudzanie aktywności ruchowej dziecka. Zapewniają bezpieczeństwo, chronią przed urazami dziecko uczące się kontroli nad własnym ciałem.

Twarde, ale równe i przyjazne podłoże ułatwia unoszenie główki przez leżące na brzuszku maleństwo, nieco później także obroty z brzuszka na plecy i odwrotnie oraz siadanie.

Liczne przywieszki i zaczepki, montowane na ruchomych pałąkach, pobudzają ciekawość dziecka i umożliwiają doskonalenie chwytania i manipulowania przedmiotami. 


Na dobry początek!

Współcześni rodzice dobrze wiedzą, że pierwsze miesiące i lata życia dziecka to okres mający duże znaczenie dla dalszych etapów rozwoju. Dziecko nie tylko rośnie, ale kształtuje podstawy wszystkich funkcji i procesów – poznawania świata, poruszania się w nim, oddziaływania na różne jego elementy. Troskliwi rodzice dbają nie tylko o to, by dziecko było właściwie karmione, ubierane i pielęgnowane, ale też dostarczają zabawek i akcesoriów, które pobudzając ciekawość i aktywność dziecka, umożliwiają mu nabywanie różnorodnych doświadczeń. Mogą w ten sposób nie tylko czynić życie dziecka ciekawszym, ale też stymulować jego rozwój, sprawiać, że jego dany przez wyznaczniki biologiczne potencjał zostanie w pełni zrealizowany i wykorzystany.
I wcale nie chodzi o to, by dziecko zarzucać zabawkami – ważne jest, aby w otoczeniu dziecka pojawiały się przedmioty przyciągające jego uwagę, pobudzające - zależnie od wieku dziecka - do prób chwytania, dotykania, potrząsania, manipulowania nimi, przekształcania, ale także do przemieszczania się w przestrzeni, do komunikowania się z opiekunami. Dobra, wartościowa zabawka jest nie tylko bezpieczna i estetyczna, atrakcyjna dla dziecka, ale jest też wielofunkcyjna - rośnie wraz dzieckiem, umożliwiając wykonywanie wielu, coraz bardziej złożonych i różnorodnych aktywności. Miękka szmaciana książeczka będzie najpierw niezdarnie chwytana mało wprawną łapką, smakowana (bo to bardzo ważny sposób poznawania świata!), obracana (warto, żeby jej kartki były zróżnicowane dotykowo – śliskie i aksamitne, miękkie i twardsze, szeleszcząca, błyszczące i matowe itp.). Ale wkrótce dziecko zobaczy, że książeczka zawiera ilustracje, będzie się im bacznie przyglądać przewracając kartki, a jeszcze później zacznie wsłuchiwać się w głos mamy czy taty podających nazwy umieszczonych na ilustracjach zwierzątek i próbować je powtarzać. Gruba, wygodna mata aktywizująca jest wystarczająco twarda, aby ułatwiać leżącemu maluszkowi pierwsze obroty, zachęca też do prób sięgania do intrygujących dziecko, bo zmienianych przyczepek – zawieszek. Ale po kilku miesiącach, po obróceniu podświetlanego panelu do pozycji poziomej może zamienić się w mini-biureczko, umożliwiające interaktywną zabawę stojącemu przy nim dziecku.
Rola rodzica nie ogranicza się do kupienia zabawki – powinien on pokazać dziecku, jak można się nią posługiwać, towarzyszyć dziecku i zachęcać je do własnych prób i doświadczeń. Są i takie zabawki – akcesoria, które nie tylko służą dziecku do zabawy, ale wspomagają je (i rodzica!) w trudnych chwilach, ułatwiając np. dziecku zaśnięcie czy przejście przez trening czystości.

SKU 

6353929

Producent

Mattel

Przedział wiekowy

0-3 miesiące, 3-6 miesięcy, 6-12 miesięcy, 12-18 miesięcy, 18-24 miesiące, 3-5 lat

Płeć

Chłopiec, Dziewczynka

Marka

Fisher-Price

Licencja

Fisher-Price

Bateria

tak, brak w zestawie

Rodzaj baterii

3xAA

​​​​​​​​​​​​​​Opis bezpieczeństwa

Uwaga! Wymiana baterii powinna być przeprowadzona wyłącznie przez osobę dorosłą. Należy zwrócić uwagę, aby pokrywa baterii została pewnie i właściwie zamknięta. Połknięcie baterii może być niebezpieczne dla życia!​​​​​​​

Podsumowanie recenzji

Napisz recenzję
5
4
1
3
2
1
1

Średnia ocena

3.1
Ocena ogólna
3.3
Jakość
4.5
Cena
1.5

Opinie naszych użytkowników

1 z 1
C
Recenzja dodana 13.06.2019
Super dla malucha leżącego na plecach. Muzyka światła i zabawki które można nad zawiesić to m2ga radość Niestety przy przywracaniu na brzuch już się nie sprawdza-za wąską
Czy opinia była pomocna:Tak (1)Nie (0)
Jakość
4
Cena
2
Katarzyna
Recenzja dodana 20.12.2018
Nie kupowałam maty w smyku, ale jest to najlepsza mata jaką widziałam, Nasz syn ma 10tygodni i mata jest najfajniejsza pod każdym względem, wszystko inne idzie w kąt:-) polecam zdecydowanie. Minus jest cena, radzę dobrze poszukać i porównać ceny:-)
Czy opinia była pomocna:Tak (0)Nie (1)
Jakość
5
Cena
1