Filtruj:
× Wyczyść wszystko

Seria

więcej

Kolor

Marka

więcej

Cena

pokaż

Dostępność

Lampy sufitowe

Znaleziono: 675 produktów

Lampy sufitowe

 

W salonie, sypialni czy pokoju dziecięcym lampy sufitowe wiszące pełnią równocześnie kilka funkcji, ponieważ nie tylko zapewniają właściwe oświetlenie ważniejszych w pomieszczeniu miejsc (stół w jadalni, wyspa kuchenna, biurko do nauki), ale także stanowią swoistą dekorację pomieszczenia podkreślając jego charakter i styl. Dokonując wyboru takiej lampy warto dopasować jej rozmiar i kształt do wielkości pomieszczenia, ponieważ zbyt duży klosz może przytłoczyć niewielkie wnętrze, a z kolei za mała lampa może być wręcz niewidoczna w dużej przestrzeni.

 

Klasyczne i nowoczesne lampy sufitowe do salonu

 

W wielu domach czy mieszkaniach salon pełni również funkcję pokoju dziennego i jadalni, gdzie przy dużym stole do wspólnego posiłku zasiada nieraz cała rodzina. O funkcjonalności pomieszczenia decyduje właściwie rozmieszczone oświetlenie rzucające światło punktowo lub w znacznie szerszym zakresie.

 

Lampy sufitowe do salonu różnią się od siebie pod względem wzornictwa, kolorystyki, stylu, rozmiarów, a nawet rodzaju i mocy używanych żarówek. Można je z łatwością dopasować do stylu wnętrza nie tylko ze względu na kształt, ale i rodzaj materiału, z którego są wykonane. Nowoczesne lampy sufitowe do sypialni, pokoju dziennego i salonu wykonane są zazwyczaj ze szkła, metalu lub plastiku, choć można spotkać i takie bardziej fantazyjne np. z dodatkiem piór, sznurków albo specjalnego papieru.

 

Lampy sufitowe LED

 

Coraz częściej tradycyjne oświetlenie jest zastępowane przez lampy LED sufitowe lub stojące, w których źródłem światła są diody elektroluminescencyjne pobierające zdecydowanie mniej energii niż tradycyjne żarówki. Inną zaletą takiego oświetlenia jest możliwość wyboru ciepłej lub chłodnej barwy (sterowanie za pomocą pilota), nienagrzewanie obudowy oraz znacznie przedłużona trwałość. Lampy ledowe sufitowe zaskakują także ogromną różnorodnością kształtów, np. mogą mieć kształt rurek przypominających oświetlenie neonowe, uformowanych w dowolne figury geometryczne.

 

Lampy sufitowe nowoczesne i tradycyjne

 

Pokój dziecka, sypialnia, łazienka – każde z tych pomieszczeń wymaga nieco innego sposobu oświetlenia. Najczęściej lampy sufitowe do sypialni i pokoju małego dziecka rzucają łagodne, rozproszone światło dające poczucie miłej przytulności. Oświetlenie w łazience powinno być na tyle jasne, by ułatwiało mycie i codzienną pielęgnację ciała, a lampy do kuchni sufitowe dawać mocne światło w miejscach, gdzie przygotowywane są posiłki (blat, zlewozmywak, wyspa kuchenna).