Filtruj:

Czajniki stalowe

Znaleziono: 140 produktów

Trwałe i funkcjonalne czajniki elektryczne

 

Czajniki elektryczne coraz częściej zastępują tradycyjne imbryki, używane na kuchenkach gazowych czy płytach grzewczych. Te proste urządzenia są w stanie zagotować wodę w kilkadziesiąt sekund, a niektóre modele mogą dodatkowo utrzymywać ciepło lub podgrzewać płyny tylko do wybranej temperatury. Czas zagotowania jest zależny przede wszystkim od mocy i pojemności, dlatego wybierając czajnik, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na te parametry. Nowoczesne czajniki elektryczne najczęściej mają moc 1800 W, lecz coraz większą popularnością cieszą się urządzenia o maksymalnej mocy 2200 W i większej, w których zagotowanie wody trwa jeszcze krócej.

 

Czajniki elektryczne – przydatne funkcje

 

Zarówno pełnowymiarowe jak i małe czajniki elektryczne mają ukryty element grzewczy, co znacznie ułatwia ich konserwację i czyszczenia z osadu kamiennego, który osiada się na zanurzonych w wodzie ściankach oraz dnie. Przed przedostaniem się osadu do filiżanki lub kubka, chronią filtry z siateczki nylonowej lub stalowej, umieszczone blisko dzióbka. Wszystkie czajniki elektryczne wyposażone są we wskaźnik poziomu wody i ochronę przed przegrzaniem, dzięki czemu użytkowanie urządzenia jest znacznie łatwiejsze, wręcz intuicyjne.

 

Czajniki elektryczne szklane, stalowe i plastikowe

 

Wzorów, kolorów i rozmiarów czajników elektrycznych jest tak wiele, że każdy z łatwością wybierze taki, który nie tylko będzie posiadał istotne dla użytkownika funkcje, ale także swoim designem bez problemu wpasuje się do kuchni w każdym stylu i rozmiarze. Duży wpływ na wygląd czajnika ma nie tylko estetyka wykonania, ale przede wszystkim materiał. Największą popularnością cieszą się ciche czajniki elektryczne wykonane z plastiku lub stali. Coraz częściej wybierane są także nowoczesne prezentujące się urządzenia szklane oraz ceramiczne.

 

Wygodne ustawianie temperatury

 

Każdy wielbiciel herbaty doceni wyjątkowe funkcje, dostępne jedynie w niektórych modelach. Wybór temperatury parzenia pozwala na dostosowanie ciepła wody do konkretnego rodzaju herbaty, tak aby wydobyć z niej pełnię walorów smakowych. Ponadto czajniki elektryczne tego typu zazwyczaj mogą utrzymywać wybraną temperaturę przez około godzinę, co jest niezwykle wygodne przy większej ilości domowników, przepadających za świeżo zaparzoną kawą lub herbatą. Funkcja ta jest również bardzo przydatna przy małych dzieciach, ponieważ pozwala mieć pod ręką wodę o temperaturze idealnej do przygotowania ciepłego mleka lub kaszki, kiedy tylko maluch będzie miał na nie ochotę.