Wczasy z dziećmi - jedziemy na urlop z dzieckiem

Wczasy z dziećmi - jedziemy na urlop z dzieckiem

Polacy podróżują coraz więcej, czas zatem zrobić rezerwacje i zaplanować tegoroczne wakacje. Jeżeli wybieracie się na nie z dzieckiem, warto wiedzieć jak wybrać odpowiedni, rodzinny hotel, który zadba o jego potrzeby. 

Wybrane przez was miejsce musi spełniać oczekiwania nie tylko dorosłych, ale również towarzyszących im dzieci. Zanim więc wykupicie wczasy, sprawdźcie czy miejsce, które wpadło wam w oko jest dla nich przyjazne i jakie atrakcje oferuje swoim najmłodszym gościom. 

Sprawdź opinie

Czasy, kiedy hotele zachowywały anonimowość, bazując jedynie na kolorowych prospektach dostępnych w biurach podróży, przeszły już dawno do lamusa. W dobie internetu nie umknie nam żadna hotelowa wpadka czy negatywna ocena wystawiona po zakończonym pobycie. Obiekty oferujące wypoczynek parom z dziećmi, prześcigają się w podnoszeniu standardów i dostarczaniu ciekawych atrakcji, aby przyciągnąć klientów, a następnie ich przy sobie zatrzymać. Wybierając hotel na pobyt z dzieckiem, uważnie przeczytaj opinie innych rodziców. Nikt nie oceni placówki krytyczniej i bardziej wnikliwie, a ty upewnisz się, że wybierasz właściwe miejsce. 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze miejsca na wakacje z dzieckiem 

Hotel oferujący pobyty z dziećmi powinien dysponować odpowiednim zapleczem. W zarezerwowanym pokoju powinno znajdować się osobne łóżko dla dziecka lub dostawka, a w przypadku niemowląc łóżeczko turystyczna. W menu koniecznie muszą znaleźć się  odpowiednie, zdrowo skomponowane dania i zachęcające desery. Dokonując rezerwacji zapytajcie o dodatkowe atrakcje. Większość hoteli gwarantuje baseny, zjeżdżalnie, a nawet całe aquaparki oraz ciekawie zorganizowane animacje dla różnych kategorii wiekowych. Dzięki temu odetchniecie chwilę w czasie, kiedy wasza pociecha będzie spędzać czas z rówieśnikami.

Wasze dziecko to ważny i wymagający gość. Wiedzą o tym organizatorzy pobytów, dlatego z całą pewnością będą w stanie zaproponować Wam światowe standardy. Dobrze, gdyby były one potwierdzone stosownymi certyfikatami czystości, jakości, a także obsługi najmłodszych wakacjowiczów. 

Oprac. Ewelina Wojtunik

Konsultacja specjalistyczna Aleksandra Błaszkiewicz-Okrągły; psychoterapeuta poznawczo-behawioralny, psycholog z przygotowaniem pedagogicznym

Niniejszy artykuł stanowi wyraz osobistych przekonań jego autora i nie zastąpi indywidualnej porady specjalisty. Przed podjęciem decyzji w Państwa sprawie zalecamy konsultacje ze specjalistą w danej dziedzinie.  

 

 

Powiązane artykuły