Tipi, rozkładany supermarket, namiot ogrodowy – wybieramy namiot dla dziecka

Zabawa w namiocie kojarzy się przede wszystkim z wakacjami i bezchmurnym niebem. Namiot to świetna forma wypoczynku w czasie podróży, ale także rewelacyjny dziecięcy gadżet – sprawdzi się zarówno podczas zabawy, jak również jako element dekoracyjny do dziecięcego pokoju.

 

Namiot namiotowi nierówny, w zależności od kształtu, konstrukcji i wykorzystanych materiałów może służyć do różnych celów. Wykorzystanie namiotu dziecięcego nie musi ograniczać się jedynie do górskich wypraw czy przebywania na plaży. To także oryginalny pomysł na wystrój pokoju czy element rozrywkowy służący jako przestrzeń do zabawy. Możemy sprawić dziecku namiot z bohaterami ulubionej kreskówki lub postawić na neutralne kolory i naturalne tkaniny. Wybór jest tak duży, że bez trudu znajdziemy model, który idealnie wpasuje się w wystrój dziecięcego pokoiku. Poniżej kilka topowych wersji dziecięcych namiotów.

 

Namiot uniwersalny

Wśród namiotów dostępnych na rynku możemy wybrać takie, które doskonale sprawdzą się zarówno jako element wyposażenia pokoju oraz jako kryjówka na zewnątrz. Namiot z rodzaju TIPI Buiten Speel wykonany jest z bardzo dobrej jakościowo bawełny, dzięki czemu nie musimy obawiać się zabrudzeń (powłokę z łatwością wypierzemy w pralce), a także z solidnej drewnianej ramy, łatwej do złożenia i ponownego rozłożenia. Przez cały rok dzieci mogą w nim urządzać swoją kryjówkę, bawić się z przyjaciółmi, a latem rozłożyć namiot w ogródku, gdzie będą mogły poczuć się jak prawdziwi Indianie. Ale zamiast w Indian, mogą też bawić się w piratów – zwłaszcza chłopcom powinien przypaść do gustu namiot piracki Buiten Speel. Lekki i łatwy do złożenia namiot można ustawić w mieszkaniu, a nawet zabrać ze sobą na wakacje.

Buiten Speel, namiot tipi

 

Rozkładany supermarket

Namiot imitujący określoną przestrzeń, czyli na przykład zamek albo supermarket, to niepowtarzalny gadżet, który zainspiruje maluchy do wymyślania nowych zabaw. Dzięki Smiki – Supermarket dzieci będą mogły poczuć się jak prawdziwi dorośli – ustawić się w kolejce, poszukać produktów, które są im potrzebne i zapakować je do torby na zakupy. Namiot można rozłożyć dosłownie wszędzie, więc liczba osób uczestniczących w zabawie nie musi być ograniczona. Nie trzeba przy tym bać się o zniszczenia, ponieważ syntetyczny materiał, z którego wykonany jest ten supermarket, jest wyjątkowo odporny na uszkodzenia.

Smiki, Supermarket, namiot

 

Namiot do dziecięcego pokoju

Dziecięca fantazja pozwala na kreowanie wyimaginowanego świata wszędzie, nawet w domowym zaciszu. Tu namiot może sprawdzić się jako ulubiona kryjówka, baza czy zwyczajnie – element dekoracyjny. Namiot Buiten Speel, wykonany z bawełny i drewna, to piękna ozdoba dziecięcej przestrzeni. Nie posiada on dna, dlatego nie będzie dobrym wyborem przy zabawach na świeżym powietrzu. Pozwala za to na stworzenie przytulnego kąta w każdym dziecięcym pokoju.

Buiten Speel, namiot

 

Namiot ogrodowy

Namioty ogrodowe to miejsce, w który dzieci mogą schować się przed wzrokiem rodziców i poczuć się naprawdę dorosłe. Jeżeli nasz maluch chce w namiocie nocować, pamiętajmy, by wybrać model o odpowiedniej izolacji, a także chroniący przed opadami – nigdy nie wiadomo, czy w nocy temperatura nie spadnie lub czy nie pojawi się deszcz. Namiot z Myszką Minnie od firmy John jest obszerny, doskonale chroni przed słońcem i wykonany jest z materiałów odpornych na deszcz. W dodatku kolory i uśmiechnięte postaci bajkowych bohaterów spodobają się dzieciom, zwłaszcza dziewczynkom.

Konstrukcja może służyć jako mini plac zabaw, urozmaicając aktywną zabawę na świeżym powietrzu.

John, Myszka Minnie, namiot ogrodowy

Oprac. Natalia Olszewska

Powiązane artykuły