Prezenty z okazji Pierwszej Komunii Świętej

Prezenty z okazji Pierwszej Komunii Świętej

Pierwsza Komunia Święta to niezapomniane wydarzenie w życiu każdego dziecka. Wielu z nas zastanawia się, jaki prezent ucieszyłby głównego bohatera tej uroczystości. Podpowiadamy, co mogłoby się spodobać 9-latkowi.

Tradycyjny prezent na komunię

Niesłabnąca popularnością cieszą się tradycyjne prezenty komunijne. Łańcuszek z medalikiem lub zegarek to upominki ponadczasowe, które będą stanowić pamiątkę z tego szczególnego dnia na całe życie. Jeśli mamy taką możliwość, warto zdecydować się również na wygrawerowanie lub wypisanie stosownej do tej okazji dedykacji.

Wśród najbardziej tradycyjnych prezentów nie może zabraknąć również roweru. Jeśli dziecko nie posiada jeszcze jednośladu, warto rozważyć jego zakup i wybrać uniwersalny, dobrej jakości model, który posłuży mu przynajmniej kilka lat.

Inne sprzęty sportowe

Zamiast roweru możemy również kupić łyżworolki, hulajnogę, deskorolkę, longboard czy inny sprzęt lub dodatkowe wyposażenie, które ucieszyłoby małego sportowca. Niewątpliwą zaletą takich prezentów jest fakt, że zachęcają one smyka do aktywności na świeżym powietrzu i codziennej dawki ruchu.

Elektroniczne gadżety jako prezent na komunię dla dziecka

Coraz częściej goście decydują się na zakup dosyć kosztownych elektronicznych gadżetów. Są to między innymi: odtwarzacze mp3, tablety, smartfony, laptopy, a także ostatnio dosyć popularne czytniki e-booków. Fan muzyki będzie zachwycony, jeśli otrzyma od nas wysokiej jakości sprzęt do jej odtwarzania, na przykład w postaci miniwieży. Z kolei pasjonat fotografowania ucieszy się z aparatu fotograficznego lub na przykład z dodatkowego obiektywu, jeśli ma już sam sprzęt.

Coś niebanalnego

Obecnie goście starają się obdarowywać dzieci prezentami niebanalnymi. Kurs fotografowania, tańca lub nauka jazdy konnej mogą się okazać niezapomnianą przygodą i szansą na odkrycie nowych talentów u malucha. Dobrym pomysłem na prezent komunijny może być też założenie dziecku lokaty bankowej.

Nie zawsze najdroższy prezent będzie najlepszy. Dziecko ucieszy się również z drobnego użytecznego przedmiotu. Strzałem w dziesiątkę może się okazać pięknie wydana książka (niekoniecznie o tematyce religijnej) lub fotoalbum, w którym umieścimy zdjęcia dziecka. Malucha uszczęśliwi również gra planszowa lub różnego rodzaju akcesoria związane z jego hobby, np. rękawice bramkarskie, kask rowerowy czy płyty winylowe.

Skonsultujmy się z rodzicami dziecka i upewnijmy się, czy smyk nie ma już przypadkiem wybranej przez nas rzeczy. Pamiętajmy także, że to nie prezenty komunijne są w tym dniu najważniejsze, lecz samo święto, które ma przede wszystkim charakter religijny.

Oprac. Magdalena Przypłata

Konsultacja specjalistyczna Aleksandra Błaszkiewicz-Okrągły, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny, psycholog z przygotowaniem pedagogicznym

Powiązane artykuły