Prezent dla przedszkolaka – propozycje dla chłopca i dziewczynki

Prezent dla przedszkolaka - propozycje dla chłopca i dziewczynki

Wesołe i pełne energii przedszkolaki uwielbiają bawić się zabawkami. Pamiętajmy jednak, że każde z nich ma własne zainteresowania i pasje, dlatego to co spodoba się fanowi dinozaurów niekoniecznie wywoła uśmiech na twarzy małego konstruktora, a kolejna lalka, nie będzie zachwycać tak jak te, które sprezentowaliśmy wcześniej.

Warto więc przemyśleć swój wybór. Dobrze dobrana zabawka dostarczy dziecku wielu godzin świetnej zabawy, pozwoli spędzić ciekawie czas, a przy okazji nauczy czegoś nowego lub pomoże ćwiczyć posiadane umiejętności. Oto kilka propozycji, które z pewnością ułatwią nam zakup podarunku dla przedszkolaka.

 

Gra edukacyjna dla przedszkolaków:

Edukacyjne i familijne gry to wspaniałe prezenty dla chłopców i dla dziewczynek, zwłaszcza tych ciekawskich. Karciane, planszowe, zręcznościowe – wszystkie sprawią wiele frajdy i umilą czas całej rodzinie. Gry uczą i bawią, pomagają dzieciom poznawać zasady fair play i radzić sobie z przegraną, a poza tym są doskonałym pretekstem do wspólnego spędzenia czasu. Z grą edukacyjną Nogi Stonogi, każdy przedszkolak da sobie już radę. Wystarczy rzut kostkami – im więcej oczek wypadnie na kostce, tym więcej butów dla stonogi zdobywa gracz. Wygrywa oczywiście osoba, która uzbiera największą kolekcję bucików – trudno o przyjemniejszą i prostszą naukę liczenia i planowania strategii.

Inną ciekawą propozycją są potwory do szafy, czyli kooperacyjna gra dla najmłodszych. Aby wygrać z nocnymi straszydłami gracze muszą ze sobą współpracować. Szukają więc kart z kafelkami, na których znajduje się ten sam obrazek zabawki, co na karcie potwora – potwory strasznie boją się bowiem zabawek i dzięki temu można je kolejno zapędzać do szafy. Gra uczy współpracy niezbędnej do zwycięstwa, pomaga także oswoić dziecięce lęki przed nocnymi straszydłami.

Kolejny pomysł na prezent edukacyjny to Adamigo Kuferek Bystre Oczko, który pomaga wyrabiać spostrzegawczość, refleks czy pamięć. Przewidziano aż 8 wariantów gry, dlatego z pewnością zabawa nie znudzi się przez długi czas.

Bardzo dobrą propozycją na prezent zarówno dla dziewczynki jaki i dla chłopca w wieku przedszkolnym jest także Trefl Grzybobranie w Zielonym Gaju. To klasyczna gra dla dzieci w nowej, pięknej aranżacji, której atutem jest przestrzenna plansza z atrakcyjną, kolorową grafiką. Przedszkolaki wspólnie z rodzicami mogą przemierzać krętą trasę, góry i pagórki w poszukiwaniu pysznych, jadalnych grzybków. Wygrywa oczywiście ten, kto uzbiera ich najwięcej.

Zabawka interaktywna na prezent dla przedszkolaków:

Zabawka, która gra, śpiewa, mówi, sprawiająca wrażenie żywego zwierzątka lub prawdziwego pojazdu, reagująca na dotyk lub głos, to prawdziwa frajda i spełnienie marzeń wielu maluchów. Taki przyjaciel i towarzysz zabaw gwarantuje wiele godzin wspólnej radości i aktywności.

Interaktywne zabawki świetnie sprawdzą się jako prezenty. Chłopcy ucieszą się na przykład ze Skaczącego Robopieska, który potrafi nie tylko skakać, lecz także chodzi, siada i prosi, reaguje na dźwięk i dotyk swojego właściciela, lub z Samolotu Patrolowca Psi Patrol – pojazdu, który z łatwością przekształci się także w helikopter lub samolot.

Zabawka interaktywna dla dziewczynki to na przykład urocza Yo Yo Panda, która na pewno spodoba się każdej opiekuńczej małej dziewczynce. Sympatyczny miś wykonuje aż 10 czynności, potrafi pić z butelki, jeść bambusowe liście, chrapać i kichać. Zaczyna ruszać się i zwracać na siebie uwagę za każdym razem gdy tylko ktoś wchodzi do pokoju. Reaguje na łaskotki, wystarczy połaskotać go po brzuszku, aby zaczął się śmiać.

Idealnym prezentem dla dziewczynki będzie także lalka. Lalka to wspaniała towarzyszka zabaw, można ją przytulić i opiekować się nią. Pamiętajmy jednak, że lalka na prezent powinna być wyjątkowa, oryginalna, ciekawa, jak chociażby Cupcake Surprise. Dziewczynka początkowo może pomyśleć, że dostała w prezencie zabawkową babeczkę, ale niespodzianka, którą skrywa w środku bardzo szybko wywoła uśmiech zachwytu na jej twarzy. Szybko zapragnie zebrać całą kolekcję uroczych figurek o słodkim zapachu: czekolady, karmelu, truskawki, wanilii, winogrona czy cytryny.

Muzyczna mata do tańczenia:

Muzyczna mata to idealny prezent nie tylko dla dzieci, które kochają ruch, taniec i muzykę. Smiki Dance Mixer Playmat zachęci przedszkolaka do tańca przy akompaniamencie energetycznych melodii, rozwijając przy tym koordynację słuchowo-ruchową, wrażliwość na dźwięk, doskonali też szybkość i precyzję. Dzięki takiemu prezentowi na pewno zachęcimy każde dziecko do zabawy w ruchu i zapewnimy mu wiele radości.

Oprac. Grażyna Zaborska

Powiązane artykuły