Pomysły na edukacyjne prezenty dla 2-latka/ 2-latki

Pomysły na edukacyjne prezenty dla 2-latka/ 2-latkiWielobarwna układanka, interaktywny stolik, a może pasjonująca książeczka pełna zajmujących zagadek? Jaki edukacyjny prezent dla 2-latka lub 2-latki pomoże rozwijać poszczególne umiejętności dziecka? Maluchy w tym wieku rozwijają się bardzo dynamicznie, zwłaszcza pod względem intelektualnym, dlatego warto sprezentować im upominek wspierający rozwój.

Jaki prezent edukacyjny dla 2-latków sprawdzi się najlepiej

W okolicach 24. miesiąca życia maluszki rozwijają się wyjątkowo intensywnie – zarówno pod względem sprawności manualnych, jak i psychicznych. Naśladując osoby znajdujące się w najbliższym otoczeniu, próbują nauczyć się wykonywania podstawowych czynności, mówienia, śpiewania, gestykulacji czy nawet sposobu poruszania się.

Aby wspierać kształcenie kluczowych umiejętności pociechy, warto podsuwać mu układanki lub zabawki, których ułożenie wymaga wysiłku fizycznego i intelektualnego. Jaki edukacyjny prezent dla 2-latków sprawdzi się najlepiej? Proste puzzle składające się z kilku elementów mogą sprawić smykowi wiele radości, zwłaszcza gdy po złożeniu obrazka okaże się, że przedstawia on ulubionego zwierzaka lub bajkową postać. Doskonałą zabawę może zagwarantować popularna od wielu lat gra memory – prosta, ale niezwykle emocjonująca zabawa doskonale ćwicząca pamięć. Dobrym pomysłem na upominek są także wielofunkcyjne zabawki edukacyjne i interaktywne oraz wzmacniające motorykę i umiejętność pisania tablice do rysowania z funkcją ścierania.

Ciekawy prezent edukacyjny dla 2-latka

Jaki upominek może sprawić dużą przyjemność maluszkowi, który kończy drugi rok życia? Dzieci w tym wieku nie tylko uwielbiają skakać, biegać i naśladować rodziców lub rodzeństwo, ale także poprzez uważne obserwowanie dorosłych poznają nowe słowa oraz zachowania. Angażująca książeczka lub wciągające zagadki ukryte na wielobarwnych planszach to znakomity edukacyjny prezent dla 2-latka, który może skupić jego uwagę na długi czas.

Jeśli maluch przepada za rysowaniem, warto zachęcać go do zabaw rozwijających te umiejętności poprzez wręczanie ciekawych kolorowanek oraz książeczek z prostymi zadaniami typu „połącz kropki i pasujące do siebie elementy”. Do angażujących zabawek edukacyjnych można zaliczyć również różnorodne klocki, elektroniczne quizy, kostki rozmaitości czy wspierające rozwój intelektualny układanki z drewna, pianki lub grubej tektury.

Przeczytaj także: Książki na prezent – nasze propozycje

Edukacyjny prezent dla 2-latki, który sprawi dziecku wiele radości

Zabawne quizy, dźwiękowe kostki do układania obrazków czy wesołe puzzle uczące rozpoznawania najważniejszych kształtów czy kolorów to zabawki, które doskonale wspierają prawidłowy rozwój małej dziewczynki. Po taki edukacyjny prezent dla 2-latki z chęcią sięgają również nieco starsze pociechy, zwłaszcza podczas wolnego czasu spędzanego wspólnie z młodszym rodzeństwem.

Jako upominek dla malucha w tym wieku dobrze sprawdzają się także wspierające rozwój zdolności manualnych układanki, wielokształtne klocki oraz interaktywne sortery, uczące równocześnie cierpliwości i związków przyczynowo-skutkowych. Wiele dwuletnich dziewczynek przepada za zwierzątkami, dlatego wielozadaniowe zabawki edukacyjne w kształcie kotka, pieska czy jednorożca mogą jeszcze bardziej zachęcać do rozwiązywania prostych zadań. A co wręczyć małym pociechom lubiącym malować lub szkicować? W takim przypadku najlepiej się sprawdzą nie tylko zajmujące kolorowanki wielokrotnego użytku, ale także niezwykle ciekawe zagadki, umieszczone na wielobarwnych kartach połączonych w łatwą do trzymania książeczkę.

Chcesz zachęcić dziecko do poznawania różnych kształtów i materiałów? Przeczytaj, czym są książeczki sensoryczne dla dzieci i niemowląt oraz jak je dobrać do wieku dziecka.

Oprac. Joanna Bujak

Może Cię również zainteresować: