Noc pod namiotem, czyli niezapomniana wyprawa z tatą

Noc pod namiotem, czyli wyprawa na biwak z dzieckiemChyba nie ma na świecie dziecka, dla którego perspektywa spędzenia nocy w lesie pod namiotem nie byłaby wielką frajdą. A z kim cudownie wybrać się na taką wyprawę? Oczywiście z tatą!

 

Jak się przygotować do biwaku z dzieckiem?

Zapakuj do worka od śpiwora ciepłą piżamę lub dres do spania, ręcznik i przybory toaletowe. Nawet w kompletnych ciemnościach, gdy zawiedzie cię latarka, odnajdziesz niezbędne rzeczy.

Zabierz dodatkowe baterie do latarki oraz zapałki, scyzoryk, małą siekierkę i łopatkę. Mogą się przydać, gdy postanowicie rozpalić ognisko.

Zabierz ze sobą kawałek linki. Zrobicie z niej suszarkę na ubrania. Wystarczy przewiązać ją między drzewami.

Zabierz ze sobą plastikowe, zamykane torby na wypadek deszczowej pogody. Schowasz do niej ubrania, aby nie zamokły.

Choć starasz się nie podawać dziecku słodyczy, przyda się kilka batonów energetycznych, gdy np. „pobłądzicie” i trzeba będzie nadrobić kilka kilometrów.

Zabierz naczynia jednorazowe na posiłki lub wielofunkcyjną menażkę i sztućce. Ale bez przesady! Wyprawa survivalowa pod namiot ma się obyć bez domowych akcesoriów. Na tym polega jej urok. O wiele przyjemniej będzie zrobić z dziećmi coś z niczego. Np. zjeść posiłek z tacy, za którą posłuży znaleziony w lesie kawałek kory.

Nie zapomnij o apteczce. Ta samochodowa jest okej, ale jeśli dziecko przyjmuje na co dzień specjalne leki – zabierz je i nie zapomnij podać o odpowiedniej porze.

Zabawki, obuwie, plecak oraz inne przedmioty trzymajcie w jednym miejscu, np. w przedsionku. Kieszonki wewnątrz namiotu przeznacz na przechowywanie rzeczy, po które możesz sięgnąć w każdej chwili, np. po latarkę czy telefon komórkowy.

Urok nocy pod namiotem polega na tym, że jest ona zupełnie inna niż ta spędzona w domu. Dziecko może przejść chwilowy kryzys, gdy zmęczy się np. przy rozbijaniu obozu. Nie krzycz wówczas na nie i nie poganiaj przy pracy. Otwarcie się na nieprzewidziane sytuacje, wspólne działanie, a przede wszystkim dobry humor to rzeczy, które też koniecznie spakuj do plecaka!


Oprac. Joanna Weyna

 

Słowa kluczowe: biwak z dzieckiem, noc pod namiotem, jak się przygotować do biwaku z dzieckiem

Powiązane artykuły