Mop parowy - ranking TOP 5. Jaki wybrać do paneli podłogowych, a jaki do płytek?

Mop parowy - ranking TOP 5. Jaki wybrać do paneli podłogowych, a jaki do płytek?W tym artykule omówimy specyfikę urządzenia, które sprawdza się w każdym domu, a dodatkowo jest szczególnie doceniane przez rodziców i opiekunów dzieci, alergików oraz osoby, którym bliska jest ekologia. Sprawdzimy, w jaki sposób działa i jakie powierzchnie pomoże nam posprzątać mop parowy, bo to właśnie o nim mowa! Ranking, który tu znajdziesz, pomoże Ci wybrać najlepszy model spośród dostępnych na rynku.

Mop parowy – jaki wybrać?

Mop parowy to urządzenie, które zamiast detergentów i innych chemicznych środków do czyszczenia powierzchni wykorzystuje siłę pary wodnej. Rozgrzana do odpowiedniej temperatury woda zamienia się w gorącą parę (od 90 do około 120 stopni Celsjusza), która zmiękcza zanieczyszczenia i pozwala zmyć je za pomocą materiałowej nakładki.

Zalety tego urządzenia doceniają więc osoby pragnące ograniczyć udział chemikaliów w sprzątaniu domu oraz rodzice i opiekunowie małych dzieci, którym często przyświeca podobny cel. Oprócz ochrony własnego zdrowia możemy tym samym zadbać o środowisko, a przy okazji… własną kieszeń.

Gorąca para jest skuteczna w walce z brudem, kurzem i mikroorganizmami, których chcemy pozbyć się ze swojego domu. Pomaga odświeżyć stare podłogi oraz usunąć z nich nieprzyjemny zapach.

Mop parowy – jaki kupić i na co zwracać uwagę. Sprawdź nasze porady!

  • Sposób zasilania – wyróżniamy mopy parowe z zasilaniem sieciowym oraz urządzenia bezprzewodowe. W przypadku tych pierwszych nie występuje ograniczenie w postaci wyładowanego akumulatora. Drugie zaś dają możliwość pracy bez dostępu do prądu (o ile zostaną wcześniej naładowane). Zasilanie warto dobrać do własnych potrzeb, zwracając jednak uwagę na odpowiednią pojemność akumulatora lub długość kabla.
  • Pojemność zbiornika na wodę – im pojemnik większy, tym dłużej urządzenie może pracować bez dolewania wody. W małych mieszkaniach z powodzeniem wystarczy zbiornik o pojemności w granicach 0,3-0,4 litra. W przypadku większych powierzchni, warto postawić na co najmniej 0,5 litra pojemności.
  • Moc – im większa moc, tym szybsze nagrzewanie wody i sprawniejsza praca. Urządzenia renomowanych producentów mogą pochwalić się mocą od 1300 watów. W naszym zestawieniu znajdziesz także urządzenia o większej mocy. 
  • Czas podgrzewania – parametr informuje użytkownika, jak szybko urządzenie będzie gotowe do pracy po podłączeniu do prądu. Zazwyczaj ma to związek z mocą, a najlepsze modele na osiągnięcie odpowiedniej temperatury potrzebują zaledwie kilkunastu sekund.
  • Dostępne końcówki i akcesoria – warto dostosować je do powierzchni posiadanych w domu. Mop może mieć na przykład specjalną końcówkę do czyszczenia fug. Jeśli jednak urządzenie nie jest wyposażone fabrycznie w akcesoria, które mogą Ci się przydać, zazwyczaj będzie można dokupić je osobno.

Zastanawiasz się, jaki mop parowy do paneli podłogowych wybrać? Każde z dostępnych urządzeń może być używane na panelach. Para wodna wysycha niemal od razu i nie powoduje namakania materiału.

Mop parowy – ranking najlepszych modeli

Sprawdź najlepsze na rynku mopy parowe. Nasz ranking prezentuje zróżnicowane modele w szerokim zakresie cenowym, dzięki czemu z pewnością znajdziesz tu coś dla siebie.

 

Zobacz wszystkie mopy parowe

 

Mamy nadzieję, że nasz ranking mopów parowych przydał Ci się podczas dokonywania wyboru. Rady, które tu zawarliśmy, opieramy na własnym doświadczeniu z tego rodzaju urządzeniami w naszych domach. Jeśli chcesz jeszcze bardziej zadbać o doskonałą czystość w swoim domu, zachęcamy Cię też to sprawdzenia naszego rankingu robotów sprzątających !

 

Oprac. Remigiusz Morawiec

Może Cię również zainteresować: