Jaka hulajnoga dla dwulatka i jaka dla ucznia? Przegląd produktów

Zakup hulajnogi nie jest tak prostą sprawą, jak mogłoby się wydawać. Pierwszym dylematem przed którym stają rodzice, jest wybór odpowiedniego momentu, w którym dziecko może zacząć jeździć na hulajnodze. Następnie próbują zdecydować, jaki model hulajnogi wybrać – składają się na to kwestie związane z wyglądem i bezpieczeństwem. Postanowiliśmy więc przeanalizować wszystkie te aspekty i pomóc ustalić, jaka hulajnoga będzie najlepsza dla dwulatka, a jaka dla starszego dziecka.

Jaką hulajnogę wybrać dla dwulatka?

Wydawać by się mogło, że małe dzieci mogą mieć problem z zachowaniem równowagi na tego typu sprzęcie. Wiele zależy od tego, na jakim etapie rozwoju jest nasz maluszek. Jeśli dwulatek doskonale opanował już chodzenie i bieganie, możemy pomyśleć o zakupie hulajnogi. Dla najmłodszych dzieci przeznaczone są głównie hulajnogi trójkołowe, takie jak Klub Przyjaciół Myszki Mickey, zapewniające większą stabilność.

Decydując się na zakup hulajnogi dla malucha, trzeba zwrócić szczególną uwagę na jej rozmiar. Musi być on dopasowany do wzrostu i wagi dziecka. Kupowanie dwulatkowi większej hulajnogi, by mogła być używana dłuższy czas, nie ma sensu. Jeżeli chcemy, aby zakup posłużył dłużej, zapytajmy o modele z możliwością regulacji kierownicy. Pamiętajmy, że źle dobrana hulajnoga nie będzie spełniać swojej roli – dziecku będzie niewygodnie z niej korzystać. Poza rozmiarem hulajnogi istotne są także takie parametry jak materiał, z którego zrobiony jest podest. Antypoślizgowa powierzchnia znacznie wpływa na poprawę bezpieczeństwa, podobnie jak wygodne uchwyty oraz łatwo dostępny hamulec.

Dla dziecka bardzo istotny może być także sam wygląd zabawki. Wybierając hulajnogę dla malucha, warto więc wziąć pod uwagę jego upodobania. Dla fanek Krainy Lodu hulajnoga z motywem pięknych sióstr z Arendelle, Elsy i Anny, może okazać się strzałem w dziesiątkę. Hulajnoga, poza podstawowym wyposażeniem, posiada dodatkowy plecaczek mocowany poniżej kierownicy. Chłopcom powinien za to spodobać się podobny model z motywem dinozaurów. Doczepiany plecak jest w tym przypadku ozdobiony zabawnym wizerunkiem dinozaura i zmieszczą się w nim wszystkie niezbędne drobiazgi.  

Chcąc połączyć funkcję hulajnogi z rowerkiem biegowym, rodzice maluchów mogą zdecydować się na Highwaybaby 2w1. To połączenie obu pojazdów, innowacyjne rozwiązanie dla aktywnych dzieci, którym za sprawą jednego guzika możemy zmienić hulajnogę w rowerek i na odwrót. Highwaybaby posiada także duże koło przednie z bardzo trwałego, amortyzującego wstrząsy materiału EVA, które pozwala na komfortową jazdę i bezpieczną zabawę.

Scoot and Ride, Highwaybaby 2w1, hulajnoga i rowerek, niebieski

Jaką hulajnogę wybrać dla ucznia?

Starsze dzieci zazwyczaj jeżdżą już znacznie szybciej, dlatego hulajnogi przeznaczone dla nich powinny być wykonane z trwałych materiałów, takich jak metal. Ładne wykończenie wciąż jest bardzo istotne, ale uwagę powinniśmy zwracać głównie na funkcjonalność. Warto sprawdzić też to, czy wybrany sprzęt posiada regulowaną wysokość kierownicy, czy hulajnogę można składać, czy ma błotniki, a także system amortyzujący, który ochroni dziecko przed wstrząsami na nierównych powierzchniach.

Dla chłopców sprawdzi się bardzo wytrzymała hulajnoga City Air Titan. Posiada dwa pompowane koła i błotniki – ciekawym rozwiązaniem jest to, że tylny błotnik pełni funkcję hamulca. Sprzęt można łatwo złożyć oraz z łatwością przewozić, w domu również nie zajmie wiele miejsca.

Meteor, City Air Titan, hulajnoga

Hulajnoga Holiday Palms także posiada błotniki. Jest w stu procentach wykonana z aluminium, dzięki czemu sprzęt jest lekki i bardzo funkcjonalny. Amortyzatory chronią dziecko przed wstrząsami, a kierownica wyposażona w gumowe rączki zapewnia stabilność uchwytu.

Jeżeli szukamy hulajnogi z motywem ulubionych bohaterów, możemy wybrać na przykład Zygzaka McQueena. Ten model ma metalową ramę i antypoślizgowy podest. Posiada też dwa gumowe, antypoślizgowe koła. Dziewczynki, które cenią sobie bajkowe gadżety, powinny za to docenić barwną hulajnogę w Księżniczki Disney’a. Ma regulowaną kierownicę i wytrzymałe kółka z PVC.

Oprac. Natalia Olszewska

Powiązane artykuły