Jaka hulajnoga dla dwulatka i jaka dla ucznia? Przegląd produktów

Zakup hulajnogi nie jest tak prostą sprawą, jak mogłoby się wydawać. Pierwszym dylematem przed którym stają rodzice, jest wybór odpowiedniego momentu, w którym dziecko może zacząć jeździć na hulajnodze. Następnie próbują zdecydować, jaki model hulajnogi wybrać – składają się na to kwestie związane z wyglądem i bezpieczeństwem. Postanowiliśmy więc przeanalizować wszystkie te aspekty i pomóc ustalić, jaka hulajnoga będzie najlepsza dla dwulatka, a jaka dla starszego dziecka.

Jaką hulajnogę wybrać dla dwulatka?

Wydawać by się mogło, że małe dzieci mogą mieć problem z zachowaniem równowagi na tego typu sprzęcie. Wiele zależy od tego, na jakim etapie rozwoju jest nasz maluszek. Jeśli dwulatek doskonale opanował już chodzenie i bieganie, możemy pomyśleć o zakupie hulajnogi. Dla najmłodszych dzieci przeznaczone są głównie hulajnogi trójkołowe, zapewniające większą stabilność.

Decydując się na zakup hulajnogi dla malucha, trzeba zwrócić szczególną uwagę na jej rozmiar. Musi być on dopasowany do wzrostu i wagi dziecka. Kupowanie dwulatkowi większej hulajnogi, by mogła być używana dłuższy czas, nie ma sensu. Jeżeli chcemy, aby zakup posłużył dłużej, zapytajmy o modele z możliwością regulacji kierownicy. Pamiętajmy, że źle dobrana hulajnoga nie będzie spełniać swojej roli – dziecku będzie niewygodnie z niej korzystać. Poza rozmiarem hulajnogi istotne są także takie parametry jak materiał, z którego zrobiony jest podest. Antypoślizgowa powierzchnia znacznie wpływa na poprawę bezpieczeństwa, podobnie jak wygodne uchwyty oraz łatwo dostępny hamulec.

Dla dziecka bardzo istotny może być także sam wygląd zabawki. Decydując się na hulajnogę dla malca, warto zwrócić uwagę na jej design. Szeroki wybór dostępnych motywów oraz kolorów pozwoli dobrać taki, który już od początku zainteresuje malucha.

Oto lista 5 najlepszych hulajnóg dla dwulatka:

Jaką hulajnogę wybrać dla ucznia?

Starsze dzieci zazwyczaj jeżdżą już znacznie szybciej i odważniej, dlatego hulajnogi przeznaczone dla nich powinny być wykonane z trwałych materiałów, takich jak metal. Ładne wykończenie wciąż jest bardzo istotne, ale uwagę powinniśmy zwracać głównie na funkcjonalność. Warto sprawdzić też to, czy wybrany sprzęt posiada regulowaną wysokość kierownicy, czy hulajnogę można składać, czy ma błotniki. Niezwykle istotną funkcją w hulajnogach dla starszych dzieci jest system amortyzujący, który ochroni dziecko przed wstrząsami na nierównych powierzchniach. Pojazd powinien być lekki, ale przy tym odpowiedni trwały i bezpieczny.

Oto lista 5 najlepszych hulajnóg dla ucznia:

 

Przegląd popularnych i cenionych marek:

Scoot & Ride
Soke
Milly Mally
Spokey
Disney

Oprac. Adrian Gawrychowski

Może Cię również zainteresować: