Jak zrobić album rodzinny z dzieckiem

Jak zrobić album rodzinny z dzieckiem Dzieci uwielbiają słuchać opowieści Dzieci uwielbiają słuchać opowieści rodzinnych. Już roczne maluszki zerkają z zaciekawieniem do albumów ze zdjęciami. Uczą się rozpoznawać babcię i dziadka. Cieszą się, gdy to im się uda.

Niezapomnianą pamiątką rodzinną i świetną zabawą stanie się dla malca fotoksiążka, a najlepiej album rodzinny tworzony wspólnie z rodzicami. Jak zrobić album? O tym przeczytamy poniżej. Można zacząć robić go wspólnie już około drugiego roku dziecka i kontynuować pracę przez kolejnych kilka lat!

Jak zrobić album? – sposób na wspólną zabawę

W tym celu zakupcie obszerny zeszyt formatu A4 ze sztywną okładką. Wklejajcie do niego fotografie rodzinne (również te bardzo stare, wyszperane z szuflad dziadków), liście z wyjątkowego spaceru, muszelki z pobytu nad morzem. Wpisujcie ulubione powiedzonka członków rodziny. Umieszczajcie widokówki z miast, gdzie mieszkają ciocie i wujkowie. Ilustrujcie wspólnie z dziećmi historie zasłyszane od bliskich. Piszcie listy do prababci i wiadomości dla przyszłych pokoleń.

W takiej wyjątkowej księdze rodziny możecie zamieszczać wszystko, co przyjdzie wam do głowy. Ciekawe przepisy kulinarne, opisy przodków, ich wspomnień, relacje z pobytu na czyimś weselu i pogrzebie.

Niech przyświeca wam powiedzenie: "Jeśli nic nie wiesz o historii swojej rodziny, to w ogóle nic nie wiesz. Jesteś liściem, który nie wie, że należy do drzewa" (Michael Crichton).

Dobrej zabawy!

Oprac. Joanna Weyna

Porady powiązane
Produkty powiązane z artykułem