Wielka Przygoda. Szkoła podstawowa 2. Matematyka. Ćwiczenia. Część 1

Indeks: 6933245

Napisz recenzję i oceń
Cena: 17,99 zł
Towar w magazynieWysyłamy w: 1 dzień

Ćwiczenia matematyczne z serii Wielka Przygoda klasa 2 cz. 1 dają dziecku możliwość wykorzystania swojej wiedzy i umiejętności w praktyce. Zeszyty ćwiczeń, jako uzupełnienie podręcznika, rozwijają sprawność liczenia, utrwalają rozumienie pojęcia liczby przedstawionej w różnych aspektach, uczą analizowania danych, wykorzystują kreatywność i potencjał każdego ucznia.

Porządkują wiedzę nieformalną dziecka i kształtują rozumienie pojęć matematycznych dzięki zadaniom, w których uczeń szuka rozwiązań, wykorzystując swoją intuicję oraz zdobyte umiejętności.

Rozwijają i kształtują wyobraźnię przestrzenną poprzez zadania, w których dziecko ma okazję manipulowania różnymi przedmiotami, badania ich właściwości, eksperymentowania.

Przygotowują ucznia do realizacji wielu zagadnień geometrycznych na wyższych poziomach edukacyjnych oraz do rozwiązywania zadań z geometrii.

Pozwalają dziecku dochodzić do rozwiązania różnymi drogami. Pokazują, że opisany w zadaniu problem można rozwiązać na kilka sposobów.

Kładą nacisk na manualne i rysunkowe metody rozwiązywania zadań tekstowych.

Uczą argumentowania, kształtują i rozwijają samodzielne myślenie dziecka, w tym myślenie twórcze, dzięki zadaniom niestandardowym (zadania z żarówką), w których można różnie interpretować dane, a więc nie ma jednego słusznego rozwiązania.

Sprawdzają i systematyzują zdobytą wiedzę matematyczną, uczeń dowiaduje się, które zagadnienia już opanował, a które musi jeszcze poćwiczyć (strony Czy to już umiem?).

Podsumowanie recenzji

Napisz recenzję

Jeszcze nikt nie dodał recenzji tego produktu