Wielka Przygoda. Szkoła podstawowa 2. Matematyka. Podręcznik. Część 1

Indeks: 6933244

Napisz recenzję i oceń
Cena: 20,99 zł
Towar u dostawcyWysyłamy w: 1 dzień

Inni kupowali również:

NOWOŚĆ! EDYCJA 2021-2023

Podręcznik Matematyka z serii Wielka Przygoda klasa 2 cz. 1 porządkuje wiedzę nieformalną dziecka, uczy argumentowania, kształtuje samodzielne myślenie i wnioskowanie, rozwija umiejętność liczenia, doskonali zdolności strategiczne ucznia oraz ćwiczy rachunek pamięciowy.

Porządkuje wiedzę nieformalną dziecka i kształtuje rozumienie pojęć matematycznych dzięki zadaniom, w których uczeń szuka rozwiązań, wykorzystując swoją intuicję oraz zdobyte umiejętności.

Wprowadza pojęcia i zagadnienia matematyczne w odniesieniu do realnych sytuacji i z wykorzystaniem umiejętności praktycznych.

Umożliwia stosowanie różnych sposobów liczenia dodawania, odejmowania i mnożenia.

Prezentuje różne sposoby rozwiązywania zadań tekstowych, co sprzyja rozwijaniu kreatywności i samodzielnego myślenia.

Rozwija umiejętność słuchania i czytania tekstów matematycznych oraz mobilizuje do krytycznego myślenia: wyszukiwania i analizowania danych, wyciągania wniosków i proponowania rozwiązań (strony z opowiadaniami matematycznymi).

Przygotowuje ucznia do realizacji wielu zagadnień geometrycznych.

Uczy argumentowania, kształtuje i rozwija kreatywne myślenie, dzięki zadaniom niestandardowym (zadania z żarówką) uczeń może zaproponować własny sposób interpretacji danych.

Zachęca do wspólnego omawiania proponowanych rozwiązań, polecenia mobilizują ucznia do sprawdzenia, jak z danym zadaniem poradziły sobie inne dzieci, uczą uzasadniania swojego stanowiska i dzielenia się wiedzą z innymi.

Podsumowanie recenzji

Napisz recenzję

Jeszcze nikt nie dodał recenzji tego produktu