The purple cow, Gra magnetyczna, Statki

Indeks: 4829987

3.7 (3 oceny)
Napisz recenzję i oceń
Cena: 32,99 zł
Towar u dostawcyWysyłamy w: 2 dni

Ciekawa propozycja dla osób, które dużo podróżują.

Seria gier magnetycznych w mini formacie, zmieści się do każdej torebki. Gra mało waży, dzięki czemu zawsze możemy ją mieć pod ręką. Sprawdzi się podczas czekania na wizytę u lekarza, w dłuższej podróży samochodem czy samolotem. Metalowe pudełko służy nam za planszę, dzięki czemu gabaryt gry ograniczony jest do minimum.

Przygotowanie do gry:

Każdy z graczy bierze jedną część metalowego pudełka, połowę bomb i jedną flotę (5 statków w jednakowym kolorze). Mała siatka jest przeznaczona dla Twojej własnej floty (Moje Statki), a duża siatka to miejsce w którym próbujesz zlokalizować flotę przeciwnika (Statki Wroga).

Najpierw umieść własną flotę w swojej siatce. Statki mogą być ustawiane tylko w pionie lub poziomie, w taki sposób aby nie stykały się ze sobą ani bokami, ani rogami. Nie wolno zmieniać położenia statków po rozpoczęciu gry. Nie pokazuj przeciwnikowi swojej planszy. Przyczep bomby do tylnej części metalowego pudełka.

Zasady gry:

Grę rozpoczyna młodszy gracz. Strzały oddawane są naprzemiennie, poprzez podanie współrzędnych pola (np. B4 albo D1). Trafienie okrętu przeciwnika polega na strzale, który jest odgadnięciem położenia jakiegoś statku.

W przypadku strzału trafionego, gracz kontynuuje strzelanie (czyli swój ruch) aż do momentu chybienia. Zatopienie statku ma miejsce wówczas, gdy gracz odgadnie położenie całego statku.

Po każdym strzale gracz informuje przeciwnika o chybieniu słowem „pudło”, o trafieniu słowem „trafiony ” lub „trafiony -zatopiony”. Wygrywa ten, kto pierwszy zatopi wszystkie statki przeciwnika.

Cechy gry magnetycznej Statki:

  • mała, gra podróżna
  • zapakowana w metalowe pudełko, służące za planszę
  • ilość graczy: 2
  • przeznaczona dla dzieci od 5 roku życia

Gra zawiera:

  • 10 magnetycznych statków w dwóch kolorach,
  • 133 magnetyczne “Bomby” (35 czerwonych magnesów – “trafiony”
  • 98 czarnych magnesów – “zatopiony”)

Wymiary opakowania: 18x10,3x1 cm

Podsumowanie recenzji

Napisz recenzję
5
2
4
3
2
1
1

Średnia ocena

3.7
Ocena ogólna
3.7
Jakość
3.7
Cena
3.7

Opinie naszych użytkowników

1 z 1
anna
Recenzja dodana 06.05.2021
Beznadziejne pudełko po pierwszym otwarciu nie idzie zamknąć otwiera się. Pomysł fajny ale wykonanie beznadziejne pionki papierowe się rozklejają. Za te pieniądze szkoda kasy
Czy opinia była pomocna:Tak (1)Nie (1)
Jakość
1
Cena
1
dr_doti
Recenzja dodana 29.01.2016
Stara jak świat i ciągle wciągająca gra w statki w odświeżonej wersji. Duży atut - małe, metalowe opakowanie - łatwe do schowania i przewożenia, magnetyczne "pionki" (nie pogubią się). Gra cała rodzina - w tym 4 latka, która przy tej okazji nauczyła się liter od A do H . POLECAM
Czy opinia była pomocna:Tak (4)Nie (0)
Jakość
5
Cena
5
Magdalena PAWLAK
Recenzja dodana 21.01.2016
Gra magnetyczna dla każdego, dla dużego dla małego:)
Czy opinia była pomocna:Tak (1)Nie (0)
Jakość
5
Cena
5

Sprawdź inne kategorie: