Pax

Indeks: 6028808

Napisz recenzję i oceń
Produkt niedostępny

"Pax" to wzruszająca i ponadczasowa opowieść o chłopcu i jego lisie (lub lisie i jego chłopcu), o stracie i miłości, dzikiej naturze i wolności oraz wojnie. Dynamiczna akcja, głębokie emocje i uniwersalne tematy czynią z tej książki nowoczesną klasykę na miarę Małego Księcia.

Odkąd Peter uratował osieroconego liska, on i Pax byli nierozłączni. Pewnego dnia dzieje się jednak coś, czego Peter nigdy by się nie spodziewał: jego ojciec idzie do wojska i chłopiec musi się przeprowadzić do dziadka, którego słabo zna i raczej nie lubi (z wzajemnością) - a lisa wypuścić do lasu. Jednak już pierwszej nocy Peter wymyka się z domu dziadka i wyrusza do swojego, oddalonego o 500 kilometrów, gdzie ma nadzieję zastać Paxa. Lis w tym czasie musi się nauczyć, jak przetrwać w dzikim lesie, i na nowo odkryć świat ludzi i zwierząt. Nigdy jednak nie traci nadziei, że jego chłopiec po niego wróci. Czy dwunastolatek dotrze sam do domu? I czy odnajdzie tam Paxa?

Sara Pennypacker oddaje w nasze ręce pięknie napisaną, wprost urzekającą opowieść o dorastaniu i najistotniejszych prawdach, które decydują o tym, kim jesteśmy.

Pax to książka, która jest jak lis Pax: na wpół dzika i absolutnie piękna.

New York Times

Zaskakująca opowieść, która powinna być obowiązkową wspólną lekturą dzieci i dorosłych.

School Library Journal

Porażająco szczery, piękny, a chwilami łamiący serce - PAX to po prostu arcydzieło.

Katherine Applegate, autorka książki Jedyny i niepowtarzalny Ivan.

Podsumowanie recenzji

Napisz recenzję
5
1
4
3
2
1

Średnia ocena

5.0
Ocena ogólna
5.0
Jakość
5.0
Cena
5.0

Opinie naszych użytkowników

1 z 1
Paxowa
Recenzja dodana 13.03.2022
Wciągająca opowieść o lisie i jego chłopcu. O tym jak rozdzieliła ich wojna i ponownie połączyła miłość do siebie. Moja 6latka zachwycona.
Czy opinia była pomocna:Tak (0)Nie (0)
Jakość
5
Cena
5