Dobra Książeczka dla dzieci w wieku 6-12 miesięcy

Indeks: 6029298

4.6 (6 ocen)
Napisz recenzję i oceń
Cena: 10,99 zł12,54 zł
Oszczędzasz: 1,55 zł (12%)
Towar u dostawcyWysyłamy w: 1 dzień

Dobra książeczka dla dziecka w tym wieku to taka, która ma po jednej ilustracji (przedstawiającej jedną rzecz) na stronie. Najlepiej, gdy są to zwierzęta oraz przedmioty codziennego użytku, bliskie dziecku. Oglądanie obrazków wraz z opiekunem, który nazywa przedmioty, pomaga dziecku zrozumieć znaczenie wyrazów i rozwija umiejętność mówienia. Ta książeczka opiera się na dorobku światowej nauki z dziedziny psychologii rozwojowej, została stworzona specjalnie z myślą o dzieciach w wieku 6-12 miesięcy i uwzględnia ich specyficzne potrzeby.

Opinie specjalistów z zakresu psychologii rozwojowej:

"Seria przeznaczona jest dla dzieci w okresie wczesnego dzieciństwa (przedział wiekowy od 0–3 lat). W doborze ich zawartości (ilustracji i tekstów) wykorzystano znaczące pozycje literatury z psychologii rozwojowej, stanowiące jej naukowa podstawę. Na uznanie zasługuje dobór scenek, nawiązujących do typowych sytuacji z życia rodzinnego, oraz delikatność rysunków postaci członków rodziny i zwierząt, uwzględniającą wrażliwość psychiki dziecięcej. Przygotowana seria może być wartościowym materiałem sprzyjającym rozwojowi poznawczemu dziecka; spostrzegania, mowy i myślenia, zwłaszcza, ze na tylnej stronie każdej okładki znajduje się instrukcja dla dorosłych jak posługiwać się książeczką."

Prof. dr hab. Barbara Harwas-Napierała, Instytut Psychologii, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

"Książeczki zawierają obrazki i komunikaty wizualne dostosowane do możliwości odbioru informacji percepcyjnych i językowych dzieci na poszczególnych etapach rozwoju. Stwarza to możliwość stymulowania rozwoju dziecka zarówno na płaszczyźnie sfery rozwoju mowy i języka ale także rozwoju społeczno – emocjonalnego poprzez budowanie więzi z rodzicem. Obrazki stymulują myślenie dziecka, uczą koncentracji uwagi oraz pobudzają wyobraźnię. Skonstruowane zostały w taki sposób, aby wykorzystywać naturalny, rozwojowy synkretyzm w spostrzeganiu lub kiedy indziej rozwijać intermodalność percepcji. Są doskonałą i atrakcyjną zabawą dla dziecka a także rodzica. Książeczki te sprawiają, że czytanie już od momentu narodzin może być przyjemne i inspirujące zarówno dla dziecka jak i rodzica."

Dr Małgorzata Kostka-Szymańska, Instytut Psychologii, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

"Seria książeczek opracowana z myślą o wczesnych etapach życia dziecka jest znakomitą pomocą w zrozumieniu przez rodziców trendów rozwojowych małego człowieka i w uświadomieniu sobie jego potrzeb. Stanowi także cenny materiał pozwalający rodzicom na uzasadnioną naukowo stymulację rozwoju poznawczego dziecka oraz kierowanie się zaprezentowanymi wzorcami w samodzielnym kreowaniu nowych, sprzyjających postępowi, treści."

Dr hab. Ludwika Wojciechowska, Wydział Psychologii , Uniwersytet Warszawski, prof. Uniwersytetu Zielonogórskiego

Podsumowanie recenzji

Napisz recenzję
5
4
4
1
3
1
2
1

Średnia ocena

4.5
Ocena ogólna
4.6
Jakość
4.7
Cena
4.3

Opinie naszych użytkowników

1 z 1
Klient
Recenzja dodana 08.03.2021
Książeczka super, tak jak wcześniejsze. Natomiast dla grupy wiekowej 1-1,5 roku niezbyt udana. Sztywne, foliowane karty wytrzymują bardzo dużo.
Czy opinia była pomocna:Tak (0)Nie (0)
Jakość
5
Cena
4
Natalcia0422
Recenzja dodana 24.02.2021
polecam, ładne obrazki, synkowi się podoba, ładne wykonanie
Czy opinia była pomocna:Tak (0)Nie (0)
Jakość
5
Cena
5
Kinga
Recenzja dodana 16.11.2020
Wielkość odpowiednia. Ładne obrazki odzwierciedlające zwierzątka w rzeczywistości. Grube strony, zaokrąglone rogi. Świetna!
Czy opinia była pomocna:Tak (0)Nie (0)
Jakość
5
Cena
5
Ja
Recenzja dodana 23.07.2020
Książeczka jest świetna, moje dziecko ją uwielbia, grube kartki odpowiednie dla dziecka pokryte folią więc może lizać i nic się nie dzieje, obrazki przedstawiają zwierzątka domowe. Gdyby była z innymi obrazkami na pewno bym kupiła. Polecam w 100%. Teraz zakupiłam 1-1,5 roku
Czy opinia była pomocna:Tak (0)Nie (0)
Jakość
5
Cena
5
Agnieszka
Recenzja dodana 16.04.2019
Odpowiednia wielkość, ładnie zaokrąglone rogi, dobte ilustracje to zalety tej książeczki. Szkoda że nie ma z innymi zwierzątkami badz przedmiotami.Polecam
Czy opinia była pomocna:Tak (0)Nie (0)
Jakość
4
Cena
3
Magdalena
Recenzja dodana 27.11.2017
Moje 7-miesięczne dziecko jest nią zachwycone. Zaczęliśmy z książeczkami-wierszykami było ciekawe, ale widać że dziecko lepiej koncentruje się na tej książeczce i ta sprawia mu więcej radości. Obecnie to jego ulubiona. Jakość - po kilku włożeniach do buzi i stukaniach o podłogę zaczyna lekko odchodzić folijka. Zakup był tego wart.
Czy opinia była pomocna:Tak (0)Nie (0)
Jakość
4
Cena
4

Sprawdź inne kategorie: