Dobra Książeczka dla dzieci w wieku 3-6 miesięcy

Indeks: 6029297

5.0 (5 ocen)
Napisz recenzję i oceń
Cena: 9,99 zł12,54 zł
Oszczędzasz: 2,55 zł (20%)
Towar u dostawcyWysyłamy w: 1 dzień

Dobra książeczka dla dziecka w tym wieku uwzględnia jego nowo powstałą wrażliwość na kolory. Po ukończeniu przez dziecko 3 miesięcy procesy akomodacji w soczewkach zaczynają funkcjonować prawidłowo, ale ostrość jego wzroku wciąż jest słaba. Ilustracje książki nie powinny być zbyt szczegółowe. W tym okresie życia w mózgu dziecka tworzy się do trzech miliardów połączeń synaptycznych na sekundę. Dlatego tak ważne jest, aby bodźce które do niego docierają były dostosowane do jego zdolności w danym stadium rozwoju. Ta książeczka opiera się na dorobku światowej nauki z dziedziny psychologii rozwojowej, została stworzona specjalnie z myślą o dzieciach w wieku 3-6 miesięcy i uwzględnia ich specyficzne potrzeby.

Opinie specjalistów z zakresu psychologii rozwojowej:

"Seria przeznaczona jest dla dzieci w okresie wczesnego dzieciństwa (przedział wiekowy od 0–3 lat). W doborze ich zawartości (ilustracji i tekstów) wykorzystano znaczące pozycje literatury z psychologii rozwojowej, stanowiące jej naukowa podstawę. Na uznanie zasługuje dobór scenek, nawiązujących do typowych sytuacji z życia rodzinnego, oraz delikatność rysunków postaci członków rodziny i zwierząt, uwzględniającą wrażliwość psychiki dziecięcej. Przygotowana seria może być wartościowym materiałem sprzyjającym rozwojowi poznawczemu dziecka; spostrzegania, mowy i myślenia, zwłaszcza, ze na tylnej stronie każdej okładki znajduje się instrukcja dla dorosłych jak posługiwać się książeczką."

Prof. dr hab. Barbara Harwas-Napierała, Instytut Psychologii, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

"Książeczki zawierają obrazki i komunikaty wizualne dostosowane do możliwości odbioru informacji percepcyjnych i językowych dzieci na poszczególnych etapach rozwoju. Stwarza to możliwość stymulowania rozwoju dziecka zarówno na płaszczyźnie sfery rozwoju mowy i języka ale także rozwoju społeczno – emocjonalnego poprzez budowanie więzi z rodzicem. Obrazki stymulują myślenie dziecka, uczą koncentracji uwagi oraz pobudzają wyobraźnię. Skonstruowane zostały w taki sposób, aby wykorzystywać naturalny, rozwojowy synkretyzm w spostrzeganiu lub kiedy indziej rozwijać intermodalność percepcji. Są doskonałą i atrakcyjną zabawą dla dziecka a także rodzica. Książeczki te sprawiają, że czytanie już od momentu narodzin może być przyjemne i inspirujące zarówno dla dziecka jak i rodzica."

Dr Małgorzata Kostka-Szymańska, Instytut Psychologii, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

"Seria książeczek opracowana z myślą o wczesnych etapach życia dziecka jest znakomitą pomocą w zrozumieniu przez rodziców trendów rozwojowych małego człowieka i w uświadomieniu sobie jego potrzeb. Stanowi także cenny materiał pozwalający rodzicom na uzasadnioną naukowo stymulację rozwoju poznawczego dziecka oraz kierowanie się zaprezentowanymi wzorcami w samodzielnym kreowaniu nowych, sprzyjających postępowi, treści."

Dr hab. Ludwika Wojciechowska, Wydział Psychologii , Uniwersytet Warszawski, prof. Uniwersytetu Zielonogórskiego

Podsumowanie recenzji

Napisz recenzję
5
5
4
3
2
1

Średnia ocena

5.0
Ocena ogólna
5.0
Jakość
5.0
Cena
5.0

Opinie naszych użytkowników

1 z 1
Domi
Recenzja dodana 10.02.2021
Bardzo fajna książeczka, córka jest zainteresowana,potrafi przez dłuższy przyglądać się obrazkom. Polecam.
Czy opinia była pomocna:Tak (0)Nie (0)
Jakość
5
Cena
5
Klient
Recenzja dodana 30.12.2020
Super, piszę to z perspektywy kilku miesięcy. Dziecko bardzo się skupiało na obrazkach, przy niektórych ilustracjach uśmiechało się szeroko. Książeczki z tej serii fajne, ale do roku, potem - przynajmniej dla mojego dziecka - kompletnie nietrafione.
Czy opinia była pomocna:Tak (0)Nie (0)
Jakość
5
Cena
5
Natalia
Recenzja dodana 25.08.2020
Idealnie dopasowana do przedziału wiekowego. Dziecko potrafi dość długo skupiać na niej wzrok.
Czy opinia była pomocna:Tak (0)Nie (0)
Jakość
5
Cena
5
Patrycja
Recenzja dodana 14.04.2020
To naprawdę dobra książeczka. Córeczka prawie 4-miesięczna bardzo się nią interesuje. Godna polecenia na początek.
Czy opinia była pomocna:Tak (0)Nie (0)
Jakość
5
Cena
5
Agnieszka
Recenzja dodana 23.10.2018
I jakże trafiona. Mój synek ją uwielbia, bardzo ładnie wykonana i ma duże, kontrastowe obrazki. Kupię całą serię
Czy opinia była pomocna:Tak (0)Nie (0)
Jakość
5
Cena
5

Sprawdź inne kategorie: