Biologia 8. Podręcznik

Indeks: 6354323

Napisz recenzję i oceń
Cena: 31,99 zł36,10 zł
Oszczędzasz: 4,11 zł (11%)
Towar u dostawcyWysyłamy w: 1 dzień

Podręcznik obejmuje zagadnienia z genetyki, które zostały podane w przystępny sposób językiem dostosowanym do uczniów na tym etapie edukacyjnym, jednocześnie ze szczegółowością wymaganą przez podstawę programową. Wszystkie tematy bogato zilustrowano, by ułatwić ich zrozumienie. Krzyżówki genetyczne zostały szczegółowo rozpisane, dzięki czemu uczeń nie ma problemu z ich przyswojeniem. Przybliżenie istoty procesu ewolucji organizmów – w przystępny sposób przedstawiono najważniejsze zagadnienia dotyczące ewolucji człowieka.

Uczeń dowiaduje się, gdzie jest miejsce człowieka w systematyce zwierząt, czym różnimy się od małp człekokształtnych i poznaje świadectwa zachodzenia ewolucji. Podstawy ekologii krok po kroku – zagadnienia ekologiczne wyjaśniono na podstawie zależności między organizmami oraz oddziaływań między organizmami a środowiskiem ich życia. Uczeń stopniowo dowiaduje się, czym jest ekologia, ekosystem i populacja, a następnie o powiązaniach występujących między gatunkami i populacjami budującymi złożone sieci ekologiczne. Kształtowanie pro środowiskowej postawy ucznia – w dziale dotyczącym różnorodności biologicznej uczeń poznaje najważniejsze aspekty ochrony środowiska i różnorodności biologicznej oraz zasady racjonalnego wykorzystywania zasobów środowiska. Omówione zostały również najważniejsze formy prawnej ochrony przyrody. Atrakcyjna grafika zachęcająca do nauki – wysokiej jakości zdjęcia i rysunki, znakomicie skorelowane z treścią wykładu, działają na wyobraźnię i pomagają w zapamiętywaniu omawianych treści.

Czytelne infografiki łączące ilustracje z informacjami ułatwiają zrozumienie skomplikowanych procesów i zależności Działy z podręcznika: Podstawy dziedziczenia cech Zmienność genetyczna i ewolucyjna Podstawy Ekologii Różnorodność biologiczna – przejawy, użytkowanie i ochrona

Podsumowanie recenzji

Napisz recenzję

Jeszcze nikt nie dodał recenzji tego produktu