Amory. Zaloty i podboje

Indeks: 6302155

5.0 (1 ocena)
Napisz recenzję i oceń
Cena: 31,99 zł42,00 zł
Oszczędzasz: 10,01 zł (24%)
Towar u dostawcyWysyłamy w: 1 dzień

Czy wiecie, skąd się biorą dzieci w świecie zwierząt i roślin? Organizmy żywe rozmnażają się na tyle różnych sposobów, że można dostać od tego zawrotu głowy!

  • Dlaczego modliszka odgryza na randce głowę swojemu partnerowi?
  • Czy to prawda, że skarabeusz uwodzi wybrankę kulką kupy, a ślimak jest zarówno mamą jak i tatą?
  • Czy bakterie też chodzą na randki?
  • A jak randkują rośliny, skoro nie potrafią chodzić?
  • Dlaczego para jeżozwierzów wzajemnie na siebie siusia?
  • Kiedy i po co tata błazenek zamienia się w mamę?
  • I dlaczego właściwie wrotki bdelloidalne nie potrzebują chłopaków?

Z tej książki dowiecie się o fascynujących sposobach rozmnażania zwierząt i roślin... w lesie, na łące i pod wodą!

Szymon Drobniak - dr biologii ewolucyjnej i zoologii. Zwycięzca międzynarodowego konkursu FameLab dla popularyzatorów nauki. Badał przyrodę w wielu miejscach na świecie: np. w kostarykańskiej dżungli czy w szwedzkiej tajdze arktycznej. Wykładał na uniwersytetach w Zurychu oraz w Uppsali, a obecnie na Uniwersytecie Jagiellońskim. Współpracuje też z Uniwersytetem Nowej Południowej Walii w Sydney. Autor kilkudziesięciu publikacji naukowych oraz książki Co nas może zabić w mieście. Po godzinach występuje jako naukowy stand-uper. Kolekcjonuje stare książki przyrodnicze i polskie szkło barwione.

Maria Łepkowska - graficzka i ilustratorka. Studiowała na warszawskiej ASP, wegetarianka. W wolnym czasie ogląda filmy z Davidem Attenborough i uprawia swój miejski ogródek.

Podsumowanie recenzji

Napisz recenzję
5
1
4
3
2
1

Średnia ocena

5.0
Ocena ogólna
5.0
Jakość
5.0
Cena
5.0

Opinie naszych użytkowników

1 z 1
Polecamyzabawki
Recenzja dodana 18.06.2022
Przychodzi taki moment, gdy dziecko pyta, skąd się biorą dzieci. A gdyby tak wiedzę tę poszerzyć o informacje na temat rozmnażania i narodzin w świecie zwierząt, owadów, czy roślin. Tutaj z pomocą przychodzi właśnie ta książka. Znajdziecie w niej aż 31 niezwykłych historii o randkowaniu i rozmnażaniu w świecie zwierząt. Organizmy żywe rozmnażają się na mnóstwo różnych sposobów, a niektóre relacje zwierząt i roślin, zarówno tych na powierzchni, jak i w głębiach oceanów może Was mocno zaskoczyć. Można by potraktować tę książkę jak podręcznik, jednak największą jej zaletą jest to, że została napisana w lekki i zabawny sposób, a kolorowe i pełne humoru ilustracje świetnie komponują się z treścią.
Czy opinia była pomocna:Tak (0)Nie (0)
Jakość
5
Cena
5