Mikołajki w szkole: jaki prezent dla kolegi, a jaki dla koleżanki

Mikołajki w szkole: jaki prezent dla kolegi, a jaki dla koleżanki?Wybór prezentu na Mikołajki dla koleżanki czy też dla kolegi bywa nie lada wyzwaniem. Jaki prezent wybrać, aby nie zawieść oczekiwań wylosowanej osoby? Co, jeśli zarówno dziecku, jak i rodzicowi brakuje pomysłu na oryginalny podarunek? Na pewno nie warto odkładać tej decyzji na ostatnią chwilę, bo prezenty kupione w takich okolicznościach rzadko kiedy są trafione. A o dobre pomysły na prezent na Mikołajki klasowe wcale nie trudno. Poniżej zebraliśmy ich aż 20!

Mikołajki zbliżają się wielkimi krokami. Czym obdarować szkolnych kolegów i koleżanki?

Mikołajki są tradycją w większości szkół. To wyjątkowy czas zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli. Ci ostatni niekiedy również biorą udział w losowaniu, podczas którego uczestnicy zabawy ciągną losy z imionami swoich kolegów i koleżanek z klasy. Wylosowanemu szczęśliwcowi trzeba oczywiście sprawić podarunek o wartości mieszczącej się w limicie cenowym ustalonym przez klasę. Rozdanie prezentów ma miejsce 6 grudnia albo tuż przed Świętami, podczas szkolnej Wigilii.

Dobór odpowiedniego upominku na tę okazję nie zawsze jest prosty, chyba że na karteczce znalazło się imię kompana z ławki. Wówczas dość łatwo jest wybadać, jaki podarunek będzie odpowiedni. Jednak co w sytuacji, gdy smyk stanął przed wyzwaniem znalezienia prezentu na Mikołajki dla koleżanki czy kolegi spoza grona najbliższych znajomych?

Pewną podpowiedzią mogą być jego zainteresowania oraz sposób, w jaki spędza swój wolny czas. Czasem i to jednak nie wystarcza, bo nie każde dziecko demonstruje rówieśnikom pasje, którym oddaje się po szkole. Dla wszystkich tych, którzy wciąż szukają pomysłu na idealny prezent na Mikołajki dla kolegi lub koleżanki z klasy, przygotowaliśmy 20 zgodnych z aktualnymi trendami propozycji!

7 pomysłów na prezent na Mikołajki dla koleżanki z klasy

Clementoni, Crazy Chic, Kolorowe bransoletki

 1. 1. Clementoni, Crazy Chic, Kolorowe bransoletki
 • Biżuteria bywa nieodłącznym elementem garderoby. Największe wrażenie robi jednak ta robiona samodzielnie! Zestaw kolorowych bransoletek od Clementoni umożliwi każdej młodej damie wykazanie się kreatywnością przy tworzeniu własnej, niepowtarzalnej biżuterii.
 • Stworzenie indywidualnej i wyjątkowej bransoletki możliwe jest dzięki 100 kolorowym pierścieniom z tworzywa sztucznego, błyszczącej taśmie, łańcuszkom oraz specjalnej poręcznej maszynce, której celem jest ułatwienie składania poszczególnych elementów.

Poopsie Koopsie, kupka niespodzianka

 1. 2. Poopsie Koopsie, kupka niespodzianka
 • To wyjątkowa zabawka dla wszystkich miłośniczek jednorożców. Zestaw umożliwia stworzenie gumowatej substancji typu Slime w jednym z 6 kolorów tęczy.
 • W zestawie znajdują się wszystkie elementy potrzebne do stworzenia substancji, są to m.in. proszek z efektem specjalnym, aromat, kubek do mieszania składników, miarka czy łyżeczka.

Top Model, szkicownik kreatywny YouTube

 1. 3. Top Model, szkicownik kreatywny YouTube
 • Szkicownik daje możliwość wystylizowania każdej TOP MODEL w szczególny i indywidualny sposób. To propozycja prezentu dla wszystkich dziewczynek, które interesują się modą oraz próbują tworzyć własne kreacje.
 • Zestaw kreatywny zawiera kody do strony na Youtube, gdzie znajduje się lekcja rysowania krok po kroku – może być to idealny sposób na poznanie nowych technik tworzenia własnych rysunków.
 • Filmiki na Youtube dostępne są wyłącznie po zeskanowaniu kodu przy pomocy aplikacji do skanowania kodu QR.

Top Model, Special Design

 1. 4. Top Model, Special Design
 • Która z dziewczynek nie interesuje się modą? Special Design Top Model to zestaw będący propozycją dla każdej miłośniczki tworzenia własnych strojów. Zawiera szablony i naklejki, dzięki którym można tworzyć modne i unikatowe stylizacje dla 37 modelek znajdujących się na kartach.
 • Zestaw dopełnia kolorowy papier, z którego można wycinać sukienki, bluzki czy spódnice własnego projektu.

Top Model, kolorowanka z zestawem piśmienniczym

 1. 5. Top Model, kolorowanka z zestawem piśmienniczym
 • Jeśli nie szkicownik to może kolorowanka? Ta forma rozrywki nie jest już zarezerwowana wyłącznie dla najmłodszych smyków.
 • Poza 70-stronicową kolorowanką w zestawie znajdziemy naklejki, 11 kredek, czarny cienkopis oraz 3 żelopisy.

Horses Dreams, szkatułka z konikiem i tajemną skrytką

 1. 6. Horses Dreams, szkatułka z konikiem i tajemną skrytką
 • Ciekawym pomysłem na mikołajkowy prezent - czy to dla koleżanki, czy dla kolegi - może być szkatułka na drobiazgi. Ten model został zaprojektowany specjalnie z myślą o miłośniczkach koni. Wieko zdobi bowiem obrazek przedstawiający dwa piękne rumaki.
 • W środku znajdują się specjalne miejsca na pierścionki i mnóstwo innych przegródek, w których można przechowywać wiele przedmiotów.

Śnieżne kule, ramki na zdjęcia, zestaw kreatywny

 1. 7. Śnieżne kule, ramki na zdjęcia, zestaw kreatywny
 • Ramka na zdjęcia to sprawdzony i raczej pewny pomysł na prezent. Kto powiedział jednak, że musi być to gotowa ramka? Znacznie więcej frajdy powinien sprawić zestaw, który umożliwi samodzielne stworzenie takiej dekoracji!
 • Ramki mają kształt kul z sypiącym śniegiem w środku. To jeszcze bardziej uatrakcyjnia zabawę! Takiej dekoracji nie znajdziemy przecież w sklepie.
 • Aby zbudować ramkę, należy przykleić zdjęcie na tylnej ściance kuli, wsypać do środka brokat i zalać wszystko wodą.

7 pomysłów na prezent dla kolegi na Mikołajki:

Clementoni, Technologic, Laboratorium mechaniki, Pojazdy kosmiczne, zestaw naukowy

 1. 8. Clementoni, Technologic, Laboratorium mechaniki, Pojazdy kosmiczne, zestaw naukowy
 • Świat mechaniki oraz inżynierii to często jedne z pierwszych zainteresowań, jakie wykazują chłopcy. Któż z nich nie marzy o byciu astronautą czy operatorem niezwykle zaawansowanej technologicznie maszyny? Zestawy naukowe nawiązujące tematyką do tych dziedzin wydają się być zatem bezpiecznymi prezentami.
 • Zestaw umożliwia stworzenie 2 dynamicznych modeli – pojazdu do odkrywania nieznanych planet oraz sondy kosmicznej.
 • Zabawka może rozbudzić fascynację dziecka nauką albo ją pogłębić.

Panini, Fifa 365, Adrenalyn XL, 2019, megazestaw startowy

 1. 9. Panini, Fifa 365, Adrenalyn XL, 2019, megazestaw startowy
 • Chłopcy to w większości miłośnicy piłki nożnej. Mają swoich ulubionych piłkarzy, a także kluby, którym kibicują. Razem z nimi świętują sportowe sukcesy i dzielą porażki. Kolekcja kart przedstawiających topowe światowe drużyny oraz piłkarzy z sezonu 2018/2019 to dla młodych fanów tego sportu pełna ekscytacji podróż po świecie piłki nożnej na najwyższym poziomie.
 • Megazestaw startowy zawiera album kolekcjonera z przewodnikiem po grze, 6 saszetek oraz 3 karty limitowane.

Panini, Fifa 365, Adrenalyn XL, 2019, puszka kolekcjonera

 1. 10. Panini, Fifa 365, Adrenalyn XL, 2019, puszka kolekcjonera
 • Alternatywą dla zestawu startowego Fifa 365 może być puszka kolekcjonera. Na zestaw składa się 60 kart, 3 karty limitowane oraz pudełko do ich przechowywania.
 • Karty nie służą jedynie do kolekcjonowania, są jednocześnie narzędziem w emocjonującej grze karcianej. Pozwala ona chłopcom na wspólną integrację oraz na zawieranie nowych znajomości z kolegami również zafascynowanymi tym sportem.

Roblox. Podręcznik do gry

 1. 11. Roblox. Podręcznik do gry
 • Platformy gamingowe gromadzą na swoich serwerach miliony osób zafascynowanych wirtualnym światem. Każda z gier rządzi się swoimi prawami oraz zasadami, których znajomość może okazać się kluczem do osiągnięcia sukcesu w wirtualnej rzeczywistości.
 • Książka, w której zawarte są pomocne wskazówki oraz porady dotyczące gier znajdujących się na platformie Roblox, może być kompanem w podróży przez ten ekscytujący świat.
 • To propozycja dla wszystkich, którzy rozpoczynają swoją wirtualną przygodę oraz dla tych, którzy są prawdziwymi fanami platformy Roblox.

Roblox. Rocznik 2019

 1. 12. Roblox. Rocznik 2019
 • Roblox to największa istniejąca platforma do grania online. Na kartach książki znajdują się opisy najpopularniejszych gier na Roblox, obszerny katalog związanych z nimi przedmiotów, a także zakulisowe wieści z kwatery głównej. Innymi słowy - wszystko, czego potrzebuje zarówno debiutujący, jak i doświadczony gracz.
 • Książka zawiera informacje wprost od zespołu Roblox i jest szansą na odnalezienie się w tym niezwykłym świecie.

Lisciani, Im a Genius, dinozaur T-rex, model + 100 naklejek

 1. 13. Lisciani, I'm a Genius, dinozaur T-rex, model + 100 naklejek
 • Świat dinozaurów fascynuje zarówno chłopców, jak i dziewczynki. Dzięki zestawowi „I’m a Genius” każdy miłośnik tych zachwycających stworzeń będzie mógł samodzielnie zbudować szkielet jednego z nich, a także poznać wiele dotyczących ich ciekawostek.
 • Oprócz modelu do samodzielnego złożenia w opakowaniu znajdziemy plakat oraz 100 kolorowych naklejek najsłynniejszych dinozaurów, które powinny uczynić zabawę jeszcze atrakcyjniejszą.

LEGO City, Arktyczny ślizgacz

 1. 14. LEGO City, Arktyczny ślizgacz
 • Taki zestaw LEGO powinien spodobać się większości entuzjastów tej kultowej zabawki, zwłaszcza jeśli w ich kolekcji klocków nie ma jeszcze arktycznego ślizgacza.
 • W zestawie znajduje się figurka badacza Arktyki, lodowy ślizgacz z otwieranym kokpitem, czterema płozami i obracającym się śmigłem oraz dwie zdalne latarnie naprowadzające, tablet, radio, piła i para rakiet śnieżnych.

Uniwersalne prezenty odpowiednie zarówno dla chłopca, jak i dziewczynki:

Minecraft. Kolekcja podręczników gracza

 1. 15. Minecraft. Kolekcja podręczników gracza
 • Podręczniki prezentem mikołajkowym dla kolegi z klasy? Czy to aby na pewno dobry pomysł? Tak, jeśli mówimy o podręcznikach dla miłośników kultowej gry Minecraft! W książkach znajduje się mnóstwo użytecznych wskazówek opracowanych przez specjalistów ze studia Mojanga, które powinny pomóc graczom jeszcze lepiej radzić sobie z wyzwaniami, jakie stawia przed nimi gra.
 • Podczas lektury książek młodzi gracze mogą dowiedzieć się m.in. jak poruszać się w obcym środowisku, jak walczyć z miejscowymi mobami oraz jak odnajdować rzadkie bloki i przedmioty.

Warto wspomnieć, że każdą z książek wchodzących w skład kolekcji można kupić oddzielnie. Jeśli dzieci umówiły się więc, że kupują prezenty nie droższe niż 20 zł czy 30 zł, zamiast pakietu można sprezentować wylosowanej osobie któryś z poszczególnych tomów kolekcji lub inną książkę poruszającą podobną tematykę. Oto 5 wartych uwagi tytułów:

Minecraft. Podręcznik podboju Minecrafta

 1. 16. Minecraft. Podręcznik podboju Minecrafta
 • Niemal 100-stronnicowa książka, dzięki której młodzi mogą nauczyć się jak znajdować surowce, wytwarzać ekwipunek oraz bronić się przed wrogimi mobami.

Minecraft. Księga Netheru i Kresu z naklejkami

 1. 17. Minecraft. Księga Netheru i Kresu z naklejkami
 • Pozycja zawiera przeszło 500 fantastycznych naklejek do umieszczenia w odpowiednich miejscach na kartach książki. Ponadto można się z niej dowiedzieć, jakie przedmioty warto wykorzystywać w rozgrywce, jak mierzyć się z wrogimi mobami, a także gdzie szukać naturalnych budowli i skarbów.

Minecraft. Rocznik 2019

 1. 18. Minecraft. Rocznik 2019
 • Książka opisuje jeszcze większą liczbę platform oraz więcej sposobów grania.

Minecraft. Podręcznik farmera

 1. 19. Minecraft. Podręcznik farmera
 • Podręcznik dostarczający wiedzy na temat zasad uprawy roślin, hodowli zwierząt, a także produkcji przydatnych bloków. Zawiera ponadto rady i wskazówki specjalistów z Mojanga, które pozwolą w mgnieniu oka osiągnąć samowystarczalność w świecie Minecrafta.

Minecraft. Album przetrwania z naklejkami

 1. 20. Minecraft. Album przetrwania z naklejkami
 • Album przetrwania to tak naprawdę Minecraft w wersji offline. Zamiast z wirtualnych narzędzi korzystamy z ponad 500 fantastycznych naklejek znajdujących się w zestawie. Pozwalają one wytwarzać wszelkie niezbędne w rozgrywce przedmioty, stworzyć zbroję, a nawet zbudować pierwszą bazę.

Prezentów, którymi możemy obdarować koleżanki i kolegów w ramach szkolnych Mikołajek, jest naprawdę wiele. Przedstawione wyżej propozycje, to tylko kilka inspiracji, które mogą być pomocne w podjęciu finalnej decyzji. Pamiętajmy jednak, że to nie prezenty są tego dnia najważniejsze. Mikołajki klasowe to doskonała okazja do tego, by grupa silniej się zintegrowała, a poszczególni uczniowie lepiej się poznali. Imprezie towarzyszy zazwyczaj słodki poczęstunek, konkursy świąteczne i wspólne śpiewanie kolęd. To prawdziwie wyjątkowy dzień, na który z wypiekami na twarzy czeka większość uczniów! A prezent, nawet jeśli nie będzie do końca trafiony, powinien zostać przyjęty z uśmiechem. W końcu to zaledwie przedsmak tego, co czeka dzieciaki w Wigilię!

Oprac. Milena Małyszek

Powiązane artykuły