Jaki piasek kinetyczny wybrać dla dziecka?

O piasku kinetycznym słyszy się od pewnego czasu. Nic dziwnego, że przyciąga uwagę tak wielu dzieci i ich rodziców. Piasek kinetyczny, choć stworzony na bazie piasku z piaskownicy, nie przypomina go w dotyku. Jest inny, wyjątkowy. Dlaczego?

 

Kolorowy piasek kinetyczny, poza zwyczajnym piaskiem, zawiera w swoim składzie specjalny polimer, który nadaje mu oryginalną konsystencję, często porównywaną do połączenia piachu z plasteliną. Piasek kinetyczny jest wolny od alergenów, nie brudzi rąk i pozwala na budowanie wyjątkowych konstrukcji. Zapewnia doskonałą zabawę przez cały rok, bowiem przeznaczony jest do zabawy w domu – wystarczy tylko zabezpieczyć przestrzeń przed jego rozprzestrzenianiem, a po skończonej pracy ponownie umieścić piasek w pojemnikach. Jaki piasek kinetyczny wybrać dla dziecka? Poznaj nasze propozycje.

 

Klasyczny piasek kinetyczny wyglądem nie różni się od zwykłego piasku. Na rynku znajdziemy jednak wiele uatrakcyjnionych wersji tego produktu stworzonych z myślą o tym, by przyciągnąć uwagę najmłodszych.

 

Kolorowy piasek kinetyczny

Piasek kinetyczny dostępny jest w różnych kolorach, dzięki czemu tworzone przez dzieci konstrukcje przypominają bajkowe budowle, upiększone przez różnorodne ozdoby i elementy. Ciekawe są te, w których piasek sprzedawany jest w pakiecie składającym się z kilku kolorów, tak jak w przypadku zestawu Sand Spirit – 8 kubków w którym znajdziemy piasek niebieski, żółty, fioletowy, czerwony, pomarańczowy, ciemnoniebieski, purpurowy i zielony. Taki piasek kinetyczny nie tylko nie wysycha, co znacznie ułatwia codzienną zabawę, ale i łatwo go przechowywać.

Sand Spirit, piasek kinetyczny, zestaw 8 kubków

 

Piasek kinetyczny z foremkami i narzędziami

Zabawa piaskiem kinetycznym sama w sobie jest niezwykłym doświadczeniem. Już przy pierwszym dotyku odkrywamy jego magiczne właściwości – piasek przepływa przez palce niczym woda, ale ręce pozostają suche. Można jednak bawić się nim jak w tradycyjnej piaskownicy, czyli wspomagając się foremkami, dzięki którym stworzymy ciekawe konstrukcje. Zestawy z foremkami umożliwiają tworzenie oryginalnych budowli i upiększanie tych, które już powstały. W przypadku zestawu Sand Spirit - Owady poza piaskiem kinetycznym, otrzymamy foremki i narzędzia ułatwiające zabawę. To świetne urozmaicenie zabawy dziecka. Cały szereg różnorodnych foremek dołączony jest także do Sand Spirit, piasek kinetyczny, zestaw duży z narzędziami. To już nieco bardziej rozbudowana propozycja zawierająca plastikowe narzędzia, które mają mieszać, kroić, rozdzielać i konstruować.

Sand Spirit, piasek kinetyczny, zestaw duży z narzędziami

 

Dynamiczne foremki

Foremki, dzięki którym piasek kinetyczny zamienia się w pojazdy? Zestaw Sand Spirit – Pojazdy sprawia, że dziecko może z piasku zbudować sobie auto do zabawy! Piasek kinetyczny nie wysycha, dzięki czemu takie babki z piasku są o wiele trwalsze niż te zbudowane w piaskownicy. Wcale nie jest tak łatwo zburzyć konstrukcję zbudowaną z piasku kinetycznego, a to gwarancja niekończącej się zabawy.

Sand Spirit, piasek kinetyczny, Pojazdy, zestaw średni

 

Bajkowe zestawy kreatywne

Zestawy kreatywne z wykorzystaniem piasku kinetycznego to strzał w dziesiątkę dla wymagających dzieci. Fani Boba Budowniczego będą zachwyceni, jeżeli dzięki piaskowi kinetycznemu będą mogły poczuć się jak na placu budowy głównego bohatera bajki. Bob Budowniczy, Plac budowy, zestaw z piaskiem kinetycznym zawiera niemal 0,5 kilograma piasku kinetycznego, a ponadto betoniarkę, żurawia z kulą do burzenia oraz narzędzia do budowania. Taki zestaw z pewnością dostarczy mnóstwo frajdy każdemu fanowi przygód Boba Budowniczego.

Bob Budowniczy, Plac budowy, zestaw z piaskiem kinetycznym

 

Oprac. Natalia Olszewska

Powiązane artykuły