Baby shower! Zabawy, prezenty i konkursy na imprezę

Baby shower!Zwyczaj organizowania tzw. baby shower zadomawia się w Polsce na dobre. Najkrócej mówiąc, jest to przyjęcie dla przyszłej mamy i jej jeszcze nienarodzonego dziecka. Impreza cieszy się dużą popularnością w Ameryce i w Zachodniej Europie.

Ranga przyjęcia dla przyszłej mamy zależy oczywiście od organizatora. Może to być zarówno kameralne spotkanie przy kawie, jak i huczna impreza w restaraucji. Za każdym razem powinna jednak przyświecać wam ta sama idea: urządza się je dla mamy i dziecka. Z radości, że maleństwo wkrótce przyjdzie na świat. W atmosferze życzliwości i rozluźnienia.

Baby shower przygotowuje najczęściej najbliższe otoczenie przyszłej mamy. Może to być mama, siostra, przyjaciółka, koleżanka z pracy lub ciocia. To one rozsyłają zaproszenia, dzownią i zapraszają gości. Do obowiązków organizatorki należy również przygotowanie menu oraz listy prezentów.

Menu nie może być byle jakie. Chodzi o to, aby składało się przede wszystkim ze zdrowych przekąsek. Ale, bez przesady! Pyszna kawa i ciacho też nie zaszkodzą! Grunt, aby były spożywane w miłej atmosferze i w otoczeniu fajnych gości.

Baby shower - prezenty

Upominki i prezenty są bardzo ważnym elementem baby shower. Każdy z zaproszonych gości wybiera z listy to, co chce kupić ciężarnej i jej dziecku. Niektóre kobiety same wolą wybrać wszystko dla swego maleństwa. Wtedy zaproszone osoby przychodzą z symbolicznym drobiazgiem lub składają się, np. na okazały tort.

Nierzadko baby shower staje się okazją do zgromadzenia niezbędnych akcesoriów przydatnych małemu dziecku po urodzeniu. Odciąża się w ten sposób młodą mamę od wydatków finansowych związanych z zakupami.

I pamiętajmy: baby shower to nie tylko miłe spotkanie. To swoisty rytuał, podczas którego przyszła mama i jej dziecko są najważniejsi. Dlatego organizatorka wymyśla wcześniej na baby shower  zabawy, gry i wróżby dotyczące narodzin maleństwa. Dba o przygotowanie pamiątek z wydarzenia i odpowiedni wystrój pomieszczenia. Dobrym pomysłem są też konkursy na baby shower. Podkładem muzycznym mogą być kołysanki i piosenki dla dzieci.


Oprac. Joanna Weyna

Porady powiązane
Produkty powiązane z artykułem