Ted Bundy. Umysł mordercy

33,99
(4)

Podsumowanie recenzji

Napisz recenzję
5
3
4
1
3
2
1

Średnia ocena

4.8
Ocena ogólna
4.8
Jakość
4.8
Cena
4.8

Opinie naszych użytkowników

1 z 1
olga
Recenzja dodana 28.03.2024
Książka " Ted Bundy Umysł mordercy" jest niezwykle poruszającym i przerażającym portretem umysłu seryjnego zabójcy. Autor Max Czornyj przedstawia czytelnikom przypadek najbardziej znanego seryjnego mordercy w historii. Książka nie tylko skupia się na opisie zbrodni, ale również na analizie motywacji i psychologicznym profilu mordercy . Autor przedstawia fakty autentyczne, które sprawiają, że czytelnik czuje się jakby znajdował się bezpośrednio w środku akcji. Czytając tę książkę, nie sposób nie czuć przerażenia i fascynacji jednocześnie. Dla miłośników kryminałów oraz osób zainteresowanych kryminalistyką, ta książka jest niezastąpiona, obnaża szokującą naturę zła w postaci Teda Bundy. Gorąco polecam tę książkę każdemu, kto odważy się wybrać się w podróż w mroczne zakątki ludzkiej psychiki.
Czy opinia była pomocna:Tak (0)Nie (0)
Jakość
5
Cena
5
aniaa.zaczytana
Recenzja dodana 25.03.2024
Książkę pochłania się w szybkim tempie. Napisana w sposób precyzyjny i konkretny. Narratorem jest sam zabójca. Od pierwszych stron poznajemy go najbliżej jak tylko się da. Autor odkrywa przed nami jego myśli i odczucia. Dostajemy też opisy makabrycznych morderstw, których dokonał. To co przeżyły ofiary tego mordercy jest straszne. Tak naprawdę do końca nie wiemy ile ich było. Bundy zabiera tę tajemnicę do grobu. Jednak czy jego śmierć wystarczyła by odkupić winy? Myślę, że rodziny tych kobiet nigdy nie zostały usatysfakcjonowane.Trzeba też przyznać, że pozycja jest mocna. Wzbudza ogrom przeróżnych emocji. Od strachu po wstręt, niedowierzanie, obrzydzenie, a nawet smutek. Przy tej książce po prostu nie da się inaczej. Polecam gorąco dla czytelników o mocnych nerwach.
Czy opinia była pomocna:Tak (0)Nie (0)
Jakość
4
Cena
4
zaczytana_lenaa
Recenzja dodana 14.03.2024
Jest to pierwsza książka czytana przeze mnie autorstwa Maxa Czornyja. Bardzo dobrze wciela się on w umysł mordercy sprawiając że Ted Bundy jest niemal namacalny. Opisy morderstw, jego pożądanie i chora fascynacja gwałtami, zabijaniem przyprawiała mnie o dreszcze. Myśl o tym że te wydarzenia naprawdę miały miejsce mnie przerażała, książka zdecydowanie nie dla każdego. Autor zrobił kawał dobrej roboty, z pewnością nie było to łatwe zadanie, jednak on bardzo dobrze opisał zło Teda i jego brak emocji. Przeczytałam książkę w dwa dni, była wciągająca i zawierała krótkie rozdziały. Myślę że przez długi czas jej nie zapomnę.
Czy opinia była pomocna:Tak (0)Nie (0)
Jakość
5
Cena
5
Jamoniaa
Recenzja dodana 09.03.2024
Kiedyś czytałam książkę o Tedzie. Z tego co pamiętam, była to lektura trzecioosobowa. Max Czornyj zaskoczył, ponieważ niejako wcielił się w postać bohatera, pisząc w pierwszej osobie. To właśnie ta forma może zagwarantować książce sukces na rynku wydawniczym. Przyprawia o dreszcze, jednocześnie sprawiając, jakbym siedziała przed bohaterem twarzą w twarz. Autor wprowadził nas w historię Bundy'ego w sposób rewelacyjny. Na podstawie dostępnych informacji i danych, ze szczegółami opisał kobiety i miejsca. Mogę śmiało stwierdzić, że w idealny sposób odwzorował zło, ubierając je w słowa. Jednocześnie należy nadmienić, że siłą rzeczy część wydarzeń jest fikcją. Nie zmienia to jednak dla mnie odbioru tej książki, która zrobiła na mnie ogromne wrażenie! Rozdziały są króciutkie. Niektóre z nich są przemyśleniami, inne konkretnymi scenami i sytuacjami. Jedne zadziwiają, przy innych serce mało nie wyskoczy z piersi.
Czy opinia była pomocna:Tak (0)Nie (0)
Jakość
5
Cena
5