Podręcznik psychomagii

Indeks: 6250649

Napisz recenzję i oceń
Produkt niedostępny

Dodaj do schowka

Legendarny reżyser teatralny i filmowy oraz twórca psychomagii, Alejandro Jodorowsky, przedstawia przewodnik pełen psychomagicznych aktów, które skutecznie pomagają uporać się z różnorodnymi problemami natury psychologicznej, seksualnej, emocjonalnej czy fizycznej.
System terapeutyczny Jodorowsky'ego zakłada, że niemożliwym jest dotarcie do nieświadomego umysłu za sprawą racjonalnych rozwiązań, dlatego należy posługiwać się językiem snów, poezji i aktów symbolicznych, które oddziałują na głębszym poziomie. Dzięki temu można pozbyć się stłumionej traumy z dzieciństwa, obudzić głęboko skrywane emocje czy pokonać głęboko zakorzenione lęki.
Każdy akt psychomagiczny działa na podobnej zasadzie, czyli przekształceniu negatywnego ładunku emocjonalnego w szereg inscenizowanych aktów symbolicznych, które umożliwią pozbycie się psychologicznego jarzma utrudniającego życie.
Niniejsza książka:
- Zawiera kilkaset skutecznych psychomagicznych rozwiązań konkretnych problemów, takich jak, między innymi jąkanie, egzema, nerwice, zaburzenia lękowe i choroby dziedziczne.
- Pokazuje, w jaki sposób lekarze mogą skorzystać z tajników unikalnych psychomagicznych rozwiązań w celu skutecznego leczenia pacjentów.
- Wyjaśnia, jak psychomagiczne rozwiązania omijają racjonalność, działając na nieświadomy umysł, aby zmiana była szybsza i trwała.
"
------
Alejandro Jodorowsky urodził się w chilijskim mieście Tocopilla w 1929 roku. Jest tarocistą, terapeutą, pisarzem, aktorem, reżyserem teatralnym i reżyserem kultowych filmów (Kret, Święta góra, Święta krew). Stworzył psychomagię i psychogenealogię dwie nowe techniki terapeutyczne, które zrewolucjonizowały psychoterapię w wielu krajach. Psychogenealogia posłużyła za kontekst dla napisanej przez niego powieści Donde mejor canta un pjaro. Psychomagia została natomiast użyta przez niego w powieści El nio del jueves negro. Jodorowsky omówił obie te techniki w książce Psychomagia, w autobiografii Taniec rzeczywistości oraz w napisanej wraz z Marianną Costa książce Mtagnalogie: L'arbre gnalogie comme art, thrapie et qute de Soi. Napisał również dwie książki na temat terapeutycznego zastosowania tarota: La va del Tarot (we współpracy z Marianną Costa) oraz Yo, el Tarot.

Podsumowanie recenzji

Napisz recenzję

Jeszcze nikt nie dodał recenzji tego produktu