Kapitan Nauka. SuperQuiz: Stwory

Indeks: 6107813

Napisz recenzję i oceń
Cena: 19,99 zł29,90 zł
Oszczędzasz: 9,91 zł (33%)
Towar u dostawcyWysyłamy w: 1 dzień

Jak wyglądało licho?
Kto wykluwał się z noszonego pod pachą kurzego jaja?
Który stwór wciągał dzieci za obrazki?
Kto powstawał z popiołów, a komu wystawał spod sukienki krowi ogon?
Czemu ludzie wymyślali różne duszki i demony?

Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w SuperQuizie Stwory. Wyobraź sobie jesienny wieczór. Gasisz światło i próbujesz zasnąć. Nagle słyszysz jakiś stukot. Sprawdzasz, co to może być, zapalasz lampkę, niby ziewasz,  ale troszkę się też boisz. Szybko okazuje się, że w domu panuje martwa cisza. Kładziesz się z powrotem i już, już masz zamiar smacznie zachrapać, gdy znów rozlega się hałas. Sytuacja powtarza się kilka razy. Rano budzisz się niewyspany. A przecież wszystko jest jasne: w Twoim domu zamieszkała kikimora!

Dawniej ludzie właśnie w ten sposób tłumaczyli sobie zjawiska, które były dla nich niezrozumiałe. Żeby je wyjaśnić, wymyślali przeróżne stwory, które obciążali odpowiedzialnością za powodzie, biedę, gradobicie czy nocne koszmary i które starali się udobruchać lub przepędzić.

Na kartach 1-18 znajdziesz stwory należące do kultury słowiańskiej. Pozostałe wymyśliły inne narody lub występowały w różnych zakątkach świata. Na odwrocie znajdują się zadania. W każdym z nich może być więcej niż jedna poprawna odpowiedź. Życzymy ekscytujących spotkań z niejednym stworem!

Podsumowanie recenzji

Napisz recenzję

Jeszcze nikt nie dodał recenzji tego produktu

Sprawdź inne kategorie: