Historia 4. Podręcznik. Liceum i technikum. Zakres rozszerzony

Indeks: 7280069

Napisz recenzję i oceń
Cena: 53,99 zł63,30 zł
Oszczędzasz: 9,31 zł (15%)
Towar w magazynieWysyłamy w: 1 dzień

Podręcznik przeznaczony jest dla uczniów klasy 4 liceum i technikum na rozszerzonym zakresie nauczania. Liczne teksty źródłowe, mapy i infografiki z powodzeniem pomogą kształtować umiejętności interpretowania różnych źródeł historycznych. Zadania typu maturalnego ułatwią oswojenie się z wymaganiami egzaminacyjnymi i przygotowanie do nowej Atuty:

Nowa edycja podręcznika wzbogacona o nowe elementy i zgodna ze zmianami w podstawie programowej. Uczeń i nauczyciel mają pewność, że w pełni zrealizują materiał wymagany na egzaminie maturalnym. Wskazówki i plan krok po kroku tworzenia maturalnej wypowiedzi argumentacyjnej usprawnią umiejętność pisania wypracowań. Warsztaty historyka pozwalają opanować umiejętność pracy z różnymi typami źródeł występującymi na maturze. Ikona puzzle Bogate i różnorodne materiały źródłowe i ćwiczeniowe to możliwość kształtowania wszystkich wymaganych umiejętności.
Mapy, ikonografia, teksty źródłowe pomagają opanować umiejętność odczytywania i interpretowania różnorodnych źródeł informacji. Rozbudowane opisy do ilustracji stanowią przykłady pogłębionej analizy różnych źródeł ikonograficznych. Osie czasu, kalendaria i infografiki systematyzują wiedzę i pomagają w powtarzaniu materiału. Kształtowanie umiejętności niezbędnych na maturze już od 1 klasy, ułatwi przygotowanie do egzaminu maturalnego.
Po każdym rozdziale obszerny blok poleceń opartych na pracy ze źródłami lub materiałami stanowiącymi współczesne konteksty do problemów historycznych kształtuje umiejętności wymagane na nowej maturze. Sekcja powtórzeniowa po dziale to zbiór różnorodnych zadań typu maturalnego z zadaniami zamkniętymi i otwartymi oraz propozycją tematów wypowiedzi argumentacyjnych. Podręcznik Historia. Zakres rozszerzony. Klasa 4 obejmuje następujące działy: Świat i Polska w latach II wojny światowej, Świat i Europa w II połowie XX w. - rywalizacja bloku komunistycznego i państw "wolnego świata", Polska pod komunistyczną władzą oraz Europa i świat po rozpadzie systemu Jałtańskiego.

Podsumowanie recenzji

Napisz recenzję

Jeszcze nikt nie dodał recenzji tego produktu