Fisher-Price, Edukacyjny Lisek, zabawka niemowlęca

Indeks: 6426880

Napisz recenzję i oceń
Produkt niedostępny
Dodaj do schowka

Edukacyjny lisek od Fisher-Price zachęca dzieci do nauki poprzez muzyczną zabawę, towarzysząc im podczas odkrywania na siedząco oraz raczkowania! Potrafiące siedzieć maluchy pokochają dotykanie miękkiej buzi liska i jego pluszowego, szeleszczącego ogonka oraz naciskanie podświetlanych przycisków sprawiających, że lisek kręci się w kółko przy akompaniamencie muzyki, edukacyjnych piosenek i wypowiedzi. Gdy Twoje dziecko nieco podrośnie, obróć przednie kółko, by obserwować, jak lisek jedzie do przodu (nawet po dywanie!), zachęcając maluszka do raczkowania i podążania za nim.

Wartości edukacyjne:

  • Wiedza: edukacyjne piosenki, dźwięki i wypowiedzi zapoznają malucha z alfabetem, liczbami, kształtami i kolorami.
  • Sprawność ruchowa: wypowiedzi i muzyka zachęcają dziecko do raczkowania i podążania za liskiem, wspomagając rozwój koordynacji i sprawności ruchowej.
  • Umiejętność myślenia: gdy działania dziecka wprawiają w ruch sympatycznego liska, maluszek odkrywa związki przyczynowo-skutkowe.

Cechy i funkcje:

  • 2 sposoby zabawy w zależności od etapu rozwoju dziecka: zabawa na siedząco i obroty lub raczkowanie za liskiem!
  • Dzięki trzem kółkom lisek może jeździć oraz kręcić się (w zakresie 360 stopni!) po rozmaitych powierzchniach.
  • Podświetlane przyciski umożliwiają aktywowanie ponad 45 dźwięków, piosenek i wypowiedzi, a także sprawiają, że lisek kręci się lub jedzie przed siebie.
  • Pluszowa głowa i miękki, szeleszczący ogonek są przyjemne w dotyku.
  • Obracaj przednie koło, aby zmieniać tryby zabawy: odkrywanie na siedząco lub raczkowanie za liskiem.

Wiek dziecka: od 6 miesiąca życia.

Wymagane baterie 4xAA (w zestawie baterie testowe).

dr Aleksandra Piotrowska

dr Aleksandra Piotrowska,

psycholog dziecięcy - ekspert marki Fisher-Price®

Przed dzieckiem kilku- czy kilkunastomiesięcznym stoi ważne zadanie rozwojowe: opanowanie umiejętności przemieszczania się.

Można stymulować rozwój umiejętności lokomocyjnych wykorzystując np. Edukacyjnego liska, który po naciśnięciu jednego z przycisków zaczyna wydawać różne dźwięki, ale i oddala się od dziecka. Próby podążania za nim i dogonienia go pięknie pobudzają rozwój ruchowy.

Uczącym się już wstawać i chodzić przyda się Interaktywny Chodzik Zebra, ułatwiający pierwsze kroki, ale nęcący także do zabawy siedzącej.  


Na dobry początek!

Współcześni rodzice dobrze wiedzą, że pierwsze miesiące i lata życia dziecka to okres mający duże znaczenie dla dalszych etapów rozwoju. Dziecko nie tylko rośnie, ale kształtuje podstawy wszystkich funkcji i procesów – poznawania świata, poruszania się w nim, oddziaływania na różne jego elementy. Troskliwi rodzice dbają nie tylko o to, by dziecko było właściwie karmione, ubierane i pielęgnowane, ale też dostarczają zabawek i akcesoriów, które pobudzając ciekawość i aktywność dziecka, umożliwiają mu nabywanie różnorodnych doświadczeń. Mogą w ten sposób nie tylko czynić życie dziecka ciekawszym, ale też stymulować jego rozwój, sprawiać, że jego dany przez wyznaczniki biologiczne potencjał zostanie w pełni zrealizowany i wykorzystany.
I wcale nie chodzi o to, by dziecko zarzucać zabawkami – ważne jest, aby w otoczeniu dziecka pojawiały się przedmioty przyciągające jego uwagę, pobudzające - zależnie od wieku dziecka - do prób chwytania, dotykania, potrząsania, manipulowania nimi, przekształcania, ale także do przemieszczania się w przestrzeni, do komunikowania się z opiekunami. Dobra, wartościowa zabawka jest nie tylko bezpieczna i estetyczna, atrakcyjna dla dziecka, ale jest też wielofunkcyjna - rośnie wraz dzieckiem, umożliwiając wykonywanie wielu, coraz bardziej złożonych i różnorodnych aktywności. Miękka szmaciana książeczka będzie najpierw niezdarnie chwytana mało wprawną łapką, smakowana (bo to bardzo ważny sposób poznawania świata!), obracana (warto, żeby jej kartki były zróżnicowane dotykowo – śliskie i aksamitne, miękkie i twardsze, szeleszcząca, błyszczące i matowe itp.). Ale wkrótce dziecko zobaczy, że książeczka zawiera ilustracje, będzie się im bacznie przyglądać przewracając kartki, a jeszcze później zacznie wsłuchiwać się w głos mamy czy taty podających nazwy umieszczonych na ilustracjach zwierzątek i próbować je powtarzać. Gruba, wygodna mata aktywizująca jest wystarczająco twarda, aby ułatwiać leżącemu maluszkowi pierwsze obroty, zachęca też do prób sięgania do intrygujących dziecko, bo zmienianych przyczepek – zawieszek. Ale po kilku miesiącach, po obróceniu podświetlanego panelu do pozycji poziomej może zamienić się w mini-biureczko, umożliwiające interaktywną zabawę stojącemu przy nim dziecku.
Rola rodzica nie ogranicza się do kupienia zabawki – powinien on pokazać dziecku, jak można się nią posługiwać, towarzyszyć dziecku i zachęcać je do własnych prób i doświadczeń. Są i takie zabawki – akcesoria, które nie tylko służą dziecku do zabawy, ale wspomagają je (i rodzica!) w trudnych chwilach, ułatwiając np. dziecku zaśnięcie czy przejście przez trening czystości.

SKU 

6426880

Producent

Mattel

Przedział wiekowy

6-12 miesięcy, 12-18 miesięcy, 18-24 miesiące

Płeć

Chłopiec, Dziewczynka

Marka

Fisher-Price

Licencja

Fisher-Price

Bateria

tak, brak w zestawie

Rodzaj baterii

4xAA

Podsumowanie recenzji

Napisz recenzję
5
1
4
1
3
2
1

Średnia ocena

4.5
Ocena ogólna
4.5
Jakość
4.5
Cena
4.5

Opinie naszych użytkowników

1 z 1
Izabella
Recenzja dodana 29.11.2019
Śliczny lisek dla ciekawskiego malucha! Mięciutki łepek, szeleszczący ogonek. Mówi, śpiewa, jeżdzi, obraca się. Zabawa i edukacja. Polecam!!!
Czy opinia była pomocna:Tak (0)Nie (0)
Jakość
5
Cena
5
Agata
Recenzja dodana 07.06.2019
Lisek porządnie wykonany, bez problemu radzi sobie nawet z wjechaniem na dywan. Dużym minusem jest to, że mechanizm napędzający głośno pracuje przez co niewyraźnie słychać niektóre piosenki. Myślę że dla mojego raczkującego 8 miesięcznego synka to nie przeszkadza bo śmiga za liskiem jak szalony :) i oczywiście gryzie szeleszczący ogonek :)
Czy opinia była pomocna:Tak (0)Nie (0)
Jakość
4
Cena
4