Chemia. Podręcznik 2 liceum i technikum. Zakres rozszerzony

Indeks: 6758107

Napisz recenzję i oceń
Cena: 47,99 zł56,60 zł
Oszczędzasz: 8,61 zł (15%)
Towar u dostawcyWysyłamy w: 1 dzień

Podręcznik został opracowany z myślą o uczniach, którzy planują poznawanie chemii w zakresie rozszerzonym, by przystąpić z tego przedmiotu do egzaminu maturalnego bądź studiować na wyższej uczelni na kierunku przyrodniczym, medycznym lub technicznym.

Podręcznik do klasy 2 zawiera 7 działów:

  • Szybkość reakcji chemicznych, efekty energetyczne i stan równowagi.
  • Tlen, wodór i systematyka związków nieorganicznych.
  • Procesy utleniania i redukcji.
  • Metale bloku s i p.
  • Metale bloku d.
  • Procesy elektrochemiczne.
  • Niemetale.

Opisowy i klarowny sposób wprowadzania nowych treści daje szansę uzupełnienia wiadomości uczniom nawet nieobecnym w szkole.

Doświadczenia są zilustrowanie zdjęciem z istotnego momentu reakcji oraz schematycznym rysunkiem. Taki materiał umożliwia omówienie przebiegu oraz wyniku doświadczenia, nawet wtedy, gdy przeprowadzenie eksperymentu w szkole jest niemożliwe (lub samodzielną pracę ucznia, gdy musi lekcję opuścić). Opisy doświadczeń są wzbogacone o Obserwacje i Wnioski, aby uczeń nabył umiejętność obserwacji i wyciągania z nich wniosków. Jest to również odpowiedź na podstawę programową: projektuje i przeprowadza doświadczenie, uczeń zapoznaje się z prawidłową ilustracją doświadczenia.

Zdjęcia doświadczeń ułatwiają zapamiętanie obserwowanego efektu i przypomnienie go w trakcie np. lekcji powtórzeniowej.

Inne ilustracje zamieszczone w podręczniku mają nie tylko uatrakcyjnić korzystanie z niego, ale są również okazją do przekazania dodatkowych informacji, np. dla zainteresowanych uczniów.

Element Przypomnij sobie ... – umożliwia powtórzenie wiadomości ze szkoły podstawowej.
Na końcu każdego rozdziału zamieszczono Podsumowanie - zwięzłe podsumowanie całego tematu oraz Pytania i zadania o różnym stopniu trudności - mogą być wykorzystywane w czasie lekcji powtórzeniowych oraz jako praca domowa.

Na końcu każdego działu znajduje się Podsumowanie działu. Składa się ono z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Część teoretyczna zawiera kompendium najważniejszych treści i pełni funkcję diagnostyczną podczas powtarzania materiału. Umiejętność wyjaśnienia i rozwinięcia haseł zawartych w podsumowaniu może stanowić kryterium stopnia przyswojenia wiedzy ze zrozumieniem. Część praktyczna zawiera zadania, dzięki którym uczeń utrwala umiejętności obliczeniowe.

Podręcznik uwzględnia najnowsze osiągnięcia w dziedzinie chemii i podkreśla jej znaczenie we współczesnym świecie.

Warto wiedzieć – pogłębia wiedzę i budzi zainteresowanie przedmiotem.

Infografiki - ułatwiają zrozumienie i zapamiętanie nowych treści.

Podsumowanie recenzji

Napisz recenzję

Jeszcze nikt nie dodał recenzji tego produktu