Gadżety na podróż z małym dzieckiem. TOP 8 produktów

Gadżety na podróż z małym dzieckiem. TOP 8 produktów

Niektóre gadżety na podróż z małym dzieckiem mogą nie tylko umilić drogę, ale także zwiększyć bezpieczeństwo i komfort malca podczas podróży samochodem. Warto zatem dobrze zastanowić się nad tym, co zabrać ze sobą do auta – dzięki temu przejażdżka powinna minąć w spokojnej i miłej atmosferze. Poniżej przedstawiamy 8 propozycji użytecznych gadżetów.

Bobas w aucie. Jak przygotować samochód na długą podróż z maluchem?

Lista przydatnych produktów będzie różna w zależności od wieku malca. Inne gadżety wybierzemy na podróż z tygodniowym, a inne na podróż z miesięcznym dzieckiem. Powinniśmy więc dostosować wyposażenie samochodu do potrzeb pociechy. Warto też pamiętać o tym, jak długo będziemy jechać. Krótka, półgodzinna przejażdżka za miasto nie wymaga takiego przygotowania jak dłuższy wyjazd w góry czy nad morze.

Bez względu na to, jakie gadżety na podróż z dzieckiem uznamy za przydatne, najpierw powinniśmy zadbać o bezpieczeństwo i wygodę. W tym celu dobrze zwrócić uwagę na:

 • Stan techniczny pojazdu. Warto zrobić to przynajmniej dzień przed podróżą. Kierowca powinien być pewny, że wszystko w aucie działa i że nic nie zepsuje się podczas jazdy.
 • Fotelik dla dziecka. Możliwe, że pociecha wyrosła już ze starego fotelika. Dopasowanie go do wieku jest bardzo istotne, ponieważ jest on gwarancją komfortu i bezpieczeństwa. Fotelik musi być też zamontowany poprawnie, zgodnie z zaleceniami producenta.
 • Siedzenia w samochodzie. Jeśli dziecko jest już na tyle duże, że nie musi podróżować w foteliku, powinniśmy zadbać o odpowiednie ułożenie zagłówków – należy dopasować je do wzrostu małego podróżnika. Ważne są też poprawnie zapięte pasy bezpieczeństwa.
 • Klimatyzację/świeże powietrze w aucie. Latem temperatura potrafi być wysoka, a powietrze duszne, dlatego powinniśmy zadbać o przewiew w samochodzie. Jeśli będzie zbyt gorąco, uczestnicy podróży mogą się źle poczuć.
 • Mapę/nawigację GPS. Nie zawsze perfekcyjnie znamy trasę wycieczki, warto więc wziąć ze sobą pomoc, dzięki której łatwiej i szybciej dotrzemy na miejsce.

Jeśli wśród pasażerów jest kobieta w ciąży, użytecznym gadżetem na podróż może okazać się też adapter do pasów bezpieczeństwa. Niech wyjazd będzie przyjemny i bezpieczny dla każdego uczestnika, bez względu na jego wiek i stan. A w przypadku najmłodszych wycieczkowiczów polecamy poniższych 8 gadżetów – w sam raz na wakacyjną podróż.

Ranking gadżetów na podróż z małym dzieckiem

 1. Smiki, łóżeczko turystyczne, czarne
 • Podróż z dzieckiem samochodem często oznacza spory bagaż, zwłaszcza jeśli smyk jest jeszcze malutki. Nosidełko, fotelik, nieraz coś do spania – trudno wszystko pomieścić w aucie. Rozwiązaniem mogą być składane i przenośne gadżety, jak wygodne łóżeczko turystyczne.
 • Łóżeczko jest proste w złożeniu, a jego materac położony jest na tyle nisko, że dziecko powinno czuć się całkowicie bezpiecznie. Gadżet może też pełnić funkcję kojca, w którym smyk zajmie się zabawkami.
 1. Smiki, lusterko samochodowe do obserwacji, LED

 • Lusterko samochodowe przyda się w sytuacji, gdy rodzice siedzą z przodu, a z tyłu w foteliku znajduje się dziecko. Dzięki gadżetowi mama lub tata będą mogli w każdej chwili sprawdzić, czy ze szkrabem wszystko w porządku.
 • To dobry gadżet także na podróż nocą – oświetlenie LED pozwoli na obserwację malucha, jednocześnie zapewniając przyjemną atmosferę w aucie. W dodatku światło można uruchomić zdalnie z siedzenia kierowcy.
 1. Smiki, nakładka na pas bezpieczeństwa, Królik
 • Pluszowa nakładka na pas bezpieczeństwa może znacząco zwiększyć komfort malucha, podróżującego autem – dzięki niej pas nie wcina się w ciało. Dodatkowo może ona pełnić rolę zabawki.
 • Dzięki rzepom maskotkę da się szybko i łatwo zdjąć. Jeśli dziecko więc ją przez przypadek pobrudzi, nie będzie problemu z odpięciem jej i wyczyszczeniem.
 1. Smiki, Booster, siedzisko do karmienia z tacką, szare
 • Przenośne siedzisko do karmienia to bardzo praktyczny gadżet. Dzięki niemu powinniśmy mieć pewność, że szkrab wygodnie i bezpiecznie zje posiłek w każdym miejscu, nawet na zwykłym krześle.
 • Tacka posiada nakładkę, którą da się zdjąć. Możemy więc ją wyczyścić po posiłku bez potrzeby wyjmowania dziecka z siodełka.
 1. Smiki, organizer samochodowy z miejscem na tablet
 • Do organizera można schować wszystkie rzeczy potrzebne podczas podróży – butelkę z piciem, małe zabawki czy pieluszki.
 • Jeśli jedziemy w podróż z nieco starszym dzieckiem lub sami chcemy mieć dostęp do urządzenia, w etui zmieści się również duży tablet.
 1. Smiki, poduszka do samochodu, słoń
 • Przydatnym gadżetem na podróż z dzieckiem może być specjalna poduszka pod szyję. Dzięki niej maluch powinien komfortowo usnąć i nie przemęczyć karku.
 • Poduszka jest w kształcie uroczego słonia, dlatego może też pełnić funkcję zabawki, gdy smyk nie będzie spał.
 1. Smiki, Żyrafka, roletka do samochodu
 • Niektóre maluchy mogą chcieć podziwiać krajobraz podczas podróży – warto wtedy pozostawić szyby odsłonięte. Grzejące słońce może jednak skutecznie utrudniać maluchowi drzemkę. Dlatego warto pomyśleć o specjalnych roletach na szybę, które uchronią dziecko przed mocnym światłem.
 • Dzięki obrazkowi z uśmiechniętą żyrafą roleta powinna umilić dziecku podróż. Produkt wyposażony jest też w specjalny przycisk, który pozwala na jej łatwe zwinięcie – maluch może więc sam zdecydować, czy woli patrzeć przez okno, czy też nie.
 1. Smiki, nosidełko, niebieskie, gwiazdki
 • Nosidełko przyda się po podróży z małym dzieckiem, gdy będziemy chcieli zwiedzić jakieś miejsce lub po prostu przejść się na spacer.
 • Produkt dopasowuje się do ciała dziecka i ma za zadanie pomóc maluchowi utrzymać nóżki w bezpiecznej, komfortowej pozycji. W zestawie znajduje się również kapturek, którym da się osłonić głowę szkraba w przypadku deszczu lub zbyt mocnego słońca.

Powyższe gadżety przysłużą się raczej w podróży z małym dzieckiem, jednak warto pamiętać także o starszych smykach. One zwykle zajmą się sobą same i zadbają o bezpiecznie zapięte pasy czy własną wygodę, ale mogą za to wynudzić się podczas jazdy. Dlatego dobrze jest pomyśleć o zabawkach i grach do samochodu, dzięki którym podróż nie będzie się dłużyć. Dobrym pomysłem na nudę w aucie są też rodzinne gry np. w państwa i miasta, o ile tylko nie rozpraszają kierowcy i pozwalają mu na pełne skupienie.

Opracowała: Urszula Żupnik

Program SMYK & Spółka

Okazje cenowe