Pomysły na kreatywne zabawy dla dzieci na Halloween

Pomysły na kreatywne zabawy dla dzieci na Halloween

Halloween to święto obchodzone bardzo hucznie w Ameryce, Anglii czy Irlandii. Właśnie tego wieczoru dzieci biegają od domu do domu w „strasznych” przebraniach, krzycząc „trick or treat” (cukierek albo psikus). Organizowane są również różnego rodzaju zabawy i przyjęcia. Zwyczaj ten wzorem innych krajów powoli zadomawia się również w Polsce. Warto potraktować go przede wszystkim jak dobrą zabawę i zorganizować ciekawe i kreatywne gry na halloween dla swoich pociech. Oto kilka propozycji.

 

Straszne nietoperze

Do tej zabawy na halloween potrzebujecie jedynie kilku rolek po papierze toaletowym, czarnej farbki, czarnej bibułki lub papieru, specjalnych oczek (do kupienia w pasmanterii) oraz kleju. Rolki malujemy na czarno, a ich końcówki zaginamy do środka, tworząc uszy. Doklejamy skrzydła ze zgiętego w harmonijkę papieru lub bibułki. Na końcu doklejamy oczka.

 

Laserowa pajęczyna

Do tej zabawy halloweenowej potrzebujecie motka z dość sporą ilością włóczki, który poprzeciągacie w różnych miejscach wąskiego pomieszczenia (tutaj świetnie sprawdzi się przedpokój). Zaczepcie wełnę o klamki czy inne wystające elementy i rozpocznijcie konkurencję. Zadaniem malucha jest przejście przez sieć, bez dotykania pajęczych nici.

 

Dyniowe kręgle

W małej dyni wywierćcie (np. wiertarką) otwory na palce przypominające te w kuli do kręgli. Przygotujcie kręgle – mogą to być np. plastikowe butelki z odrobiną wody lub rolki papieru toaletowego. Jeśli pogoda będzie wam sprzyjać, warto tę konkurencję rozegrać na zewnątrz.

 

Kolorowe balony

Przygotujcie balony, wewnątrz których znajdą się karteczki z wróżbami, zabawnymi wierszykami lub losami (nagrodą mogą być „straszne” gadżety lub słodkości). Warto na nadmuchanym balonie namalować twarze przypominające te znajdujące się na lampionach z dyni. Zadaniem dzieci będzie przebicie wybranego przez siebie balonu i odczytanie na głos wylosowanej karteczki.

 

Poszukiwacze skarbów

W różnych zakamarkach domu lub ogrodu pochowaj różnego rodzaju łakocie. Zadaniem dzieci jest znalezienie ich jak największej ilości w określonym czasie.

 

Mumia

Na halloweenowym przyjęciu zorganizujcie zawody w tworzeniu mumii. Dobierzcie zawodników w pary. Jednemu z nich wręczcie rolkę papieru toaletowego, druga osoba wciela się w rolę mumii. Wygrywa para, która pierwsza poradzi sobie z tym zadaniem.

 

Potraktujmy obchody święta Halloween z przymrużeniem oka. Oprócz tego, że dzieciaki będą miały dzięki temu mnóstwo radości, to będą też miały okazję do poznania zwyczajów innych krajów i poszerzą swoje horyzonty, dlatego warto wykorzystać tę okazję na ciekawe zabawy na halloween dla dzieci.

Oprac. Magdalena Przypłata

 

 

Słowa kluczowe: zabawy na halloween, zabawy na halloween dla dzieci, kreatywne zabawy na halloween dla dzieci, gry na halloween,  

Powiązane artykuły