Gdy na dworze chłodniej – jak ubierać dziecko do przedszkola

Gdy na dworze chłodniej – jak ubierać dziecko do przedszkola

Po upalnym lecie nadchodzą zmienne jesienne dni. Trudno nam określić aurę na zewnątrz, raz jest zimno, raz ciepło. Wybór właściwego stroju do przedszkola dla malucha może być wtedy nie lada wyzwaniem. Co zatem zrobić, by ochronić dziecko zarówno przed zmarznięciem, jak i przegrzaniem?

Ubieranie dziecka na cebulkę

Szczególnie rano na dworze może być teraz nieco chłodniej. Warto założyć wtedy dziecku rozpinany sweter lub bluzę, którą w razie potrzeby zdejmie. Kiedy uznacie, że bluza nie wystarcza, załóżcie dodatkowo bezrękawnik lub lekką kurtkę.

W przedszkolnej sali jest zazwyczaj dość ciepło. Świetnie sprawdzi się tutaj T-shirt i założona nie niego bawełniana bluzeczka z długim rękawem. Maluch będzie mógł ją zdjąć i bawić się w samym T-shircie.

Wygodne ubranie dla dziecka

Często ubrania dla dzieci, choć są bardzo modne i kosztowne, bywają po prostu mało praktyczne. Postarajmy się, aby garderoba naszego smyka była łatwa do ubierania i wygodna. Zdecydowanie lepiej sprawdzą się spodnie na gumkę i bluzka zakładana przez głowę niż guziczki i suwaki, z którymi maluch może sobie nie poradzić.

Luźne ubrania dla dzieci

Odrobinę za dużą bluzę będzie łatwiej założyć niż tę idealnie dopasowaną. Nieco dłuższe bluzki sprawią natomiast, że podczas schylania dziecko nie będzie miało odkrytych pleców.

„Oddychające materiały”

Przed zakupem ubranek dziecięcych zawsze sprawdzajcie ich skład. Wybierzcie ubrania z tkanin naturalnych, np. bawełny. Dziecko będzie się czuło komfortowo i nic nie będzie podrażniać jego wrażliwej skóry. Koniecznie usuńcie także sztywne i drapiące metki.

Ciepłe buty dla dziecka na jesień

Wygodne buty to niezbędny element jesiennej garderoby smyka. Najlepiej wybrać model nieprzemakalny, o nieco grubszej podeszwie, chroniącej stopę przed zimnem. Właściwie dobierzcie rozmiar i nie starajcie się robić zakupów „na zapas”. Lepiej sprawdzi się także obuwie zapinane na rzepy. Sznurówki mogą sprawić mnóstwo problemów małym i niewprawnym paluszkom dziecka.

Gdy zastosujecie się do tych kilku prostych wskazówek, jesienna niepogoda i deszcz nie będą wam już straszne i właściwie przygotujecie dzieci do każdych warunków.

Oprac. Magdalena Przypłata
Konsultacja specjalistyczna dr n. med. Magdalena Wołoszko; pediatra, członek Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

 

Słowa kluczowe: ubieranie dziecka na cebulkę, jak ubierać dziecko do przedszkola, wygodne ubranie dla dziecka, luźne ubrania dla dzieci, ciepłe buty dla dziecka na jesień

Porady powiązane
Produkty powiązane z artykułem