17.08.2020

INFORMACJA DOTYCZĄCA PRODUKTU

WÓZEK SMIKI TORNADO (nr produktu A5160/6391572; EAN 5903272089146)

Firma SMYK S.A. informuje klientów, którzy zakupili wózek SMIKI model TORNADO o stwierdzonym uchybieniu w zakresie bezpieczeństwa użytkowania.

SMYK S.A. bardzo poważnie podchodzi do bezpieczeństwa oferowanych produktów, w szczególności zważywszy na fakt, że są one przeznaczone dla najmłodszych konsumentów.  Wszystkie produkty przed wprowadzeniem do sprzedaży przechodzą przewidziane prawem testy pod względem spełniania norm bezpieczeństwa i wymagań obowiązujących na rynku polskim. Jednakże, pomimo dołożenia najwyższych starań, SMYK S.A. otrzymała informację, że w wózku marki SMIKI model TORNADO,  
w wyniku przeprowadzenia najnowszych testów, zgodnie z obowiązującymi normami, stwierdzono uchybienie mogące wpłynąć na bezpieczeństwo użytkowania wózka.

Partia wózków SMIKI TORNADO, które były dostępne w sprzedaży w okresie od dnia 19 kwietnia 2019 r. do 6 lutego  2020 roku, posiada gumową metkę z logiem marki, umieszczoną przy budce wózka, która znajduje się w zasięgu dziecka (patrz: zdjęcie poniżej) , przez co dziecko może ją oderwać i wziąć do ust, co może grozić zadławieniem. Metka ta może być w łatwy sposób usunięta samodzielnie przez rodzica, co jest rekomendowanym rozwiązaniem dla klientów. W razie trudności z dokonaniem tej czynności, może ona zostać wykonana przez sprzedawcę-specjalistę w dowolnym sklepie SMYK. W tym celu zapraszamy klientów do najbliższego sklepu SMYK.

Wózki SMIKI TORNADO sprzedawane po 6 lutego 2020 r. nie posiadały wyżej opisanej metki.

W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt z Centrum Obsługi Klienta na numer infolinii +48 22 448 00 00.

SMYK S.A. przeprasza za wszelkie utrudnienia.