Filtruj:

Piły

Znaleziono: 5 produktów
Piła tarczowa i jej rodzaje

Piła tarczowa jest powszechnie stosowanym elektronarzędziem. Sprawdza się przy cięciu przeróżnych materiałów, w tym drewna, aluminium, metali lekkich, płyty wiórowej, czy też gazobetonu. Piły tarczowe możemy podzielić na kilka rodzajów. Wyróżnia się m.in. płyty z tarczą widiową – najlepiej sprawdzają się jako piły tarczowe do drewna. Kolejny rodzaj to piły z tarczą specjalistyczną. Dedykowane są do konkretnych materiałów, różnią się pomiędzy sobą rozmiarem, gęstością, rozstawem, czy wielkością zębów.

Kolejnym rodzajem są piły tarczowe stołowe. Posiadają charakterystyczny blat, na którym umieszczona jest tarcza. Najlepiej sprawdzają się przy cięciu pojedynczych elementów. Oprócz tego pilarka tarczowa może być przenośna lub stojąca. 

Postaw na wysokiej jakości piłę!

W SMYKU znajdziesz nie tylko piły tarczowe, ale również piły łańcuchowe. To narzędzia niezwykle przydatne w ogrodzie. Z ich pomocą przytniesz gałęzie, rozdrobisz powalone przez wiatr drzewa, a także przygotujesz opał do kominka.

Pilarki łańcuchowe różnią się od siebie przede wszystkim mocą. Jest to kluczowy parametr, obok którego nie możesz przejść obojętnie. W przypadku prostych i nieskomplikowanych prac przydomowych wystarczy moc nie większa niż 1,2 kW. W przypadku bardziej wymagających czynności, postawn a pilarkę o mocy od 1,5 do 2,4 kW.

Podstawowy podział wyróżnia także piły łańcuchowe elektryczne oraz piły łańcuchowe ręczne. Ich sposób działania różni się – zdecydowanie wygodniejsze w użytkowaniu są modele elektryczne.

Interesuje Cię pilarka tarczowa do drewna, a może metalu? Koniecznie sprawdź naszą ofertę!