Drewniane zabawki w stylu eko! Dlaczego warto kupić je dziecku?

W zalewie plastykowej tandety oraz lepszych i gorszych zabawek różnej maści, rodzice coraz chętniej sięgają po zabawki drewniane, a dzieci chętnie się nimi bawią.

Dlaczego warto kupić maluchowi drewniane klocki i ciuchcię?

Przede wszystkim, drewno jest surowcem naturalnym. Nie zawiera szkodliwych substancji, od których roi się w zabawkach wykonanych z tworzyw sztucznych.

Drewno jest przyjemne w dotyku. Wydziela delikatną, miłą woń. Będąc w stu procentach surowcem naturalnym, budzi pozytywne reakcje. Jest nieszkodliwe w użytkowaniu.

Proste zabawki z drewna dla dzieci wspaniale stymulują jego wyobraźnię. Ich nieskomplikowane formy rozbudzają kreatywne myślenie. Takie eko zabawki nie narzucają tego, jak się bawić. Nie podsuwają gotowych rozwiązań.

W przypadku najmłodszych dzieci wyzwalają czynności poznacze. Np., gdy dziecko pociągnie konika za sznurek, uzmysławia sobie, że konik się przesunie.

Bawiąc się klockami drewnianymi, dziecko może poznawać kolory, kształty, a nawet zdobywać umiejętność liczenia oraz wykonywania innych działań matematycznych.

Natomiast drewniane puzzle rozwijają w maluchu zdolność spostrzegania i umiejętność dopasowywania do siebie odpowiednich elementów. Pozwalają również na ćwiczenie zdolności manualnych oraz rozwijanie koordynacji wzrokowo-ruchowej. 

I pamiętajcie! Podczas wyboru zabawek drewnianych bierzcie pod uwagę wiek malca. Najbardziej uniwersalne wydają się być klocki drewniane, które dają ogromną frajdę zarówno młodszym, jak i starszym dzieciom.

Oprac. Joanna Weyna

Porady powiązane
Produkty powiązane z artykułem