Trefl, Little Planet, Figle-Migle w oceanie, moja pierwsza gra

Indeks: 5940789

Napisz recenzję i oceń
Produkt niedostępny
Dodaj do schowka

Gdzie schowała się ośmiorniczka? Czy rekin ma ostre zęby? Kto ma twardą skorupę? Wypłyńcie z nami w rejs, aby poznać wszystkich mieszkańców oceanu. Zrzuć żagle, kotwica w dół, nurkujemy!

Pierwsza gra dla maluchów z wieloma pomysłami na zabawy, które zachęcą dzieci do główkowania. Mali odkrywcy wypłyną w podróż po oceanie, gdzie poznają mieszkające w nim stworzenia, będą szukać podobieństw, ścigać się, bawić się w berka z rekinem i słuchać wesołych wierszyków.

Rozgrywki:

Gry i zabawy dla jednego malucha oraz dorosłego

 1. Taki sam! 2 +

Szukamy identycznych wzorów, zapoznając dziecko ze zwrotem „taki sam”. Rozłóż przed nim 3 klocki ilustracjami do góry: parę takich samych obrazków i jeden inny. Poproś, aby wskazało, które obrazki są takie same (np.: „Zobacz to jest żółw. Czy możesz mi pokazać drugiego takiego samego żółwia?”). Jeżeli dziecko nie będzie potrafiło na tym etapie wskazać poprawnych klocków, podpowiedz mu i wspólnie wykonajcie to zadanie.

Powtarzaj zabawę z innymi ilustracjami w konfiguracji: para i jeden inny obrazek. Jeśli maluch szybko poradzi sobie z zadaniem, spróbujcie zabawy z większą liczbą klocków: parą oraz dwoma lub trzema różnymi obrazkami. Poprawne odpowiedzi nagradzaj pochwałą.

 1. Na spostrzegawczość! 2+

Rozłóż przed dzieckiem 3 lub 4 pary klocków ilustracjami do góry i wymieszaj. Poproś je o odnalezienie i połączenie wszystkich par. Nagródź pochwałą poprawnie wykonane zadanie. Jeśli maluch szybko poradzi sobie z zadaniem, spróbujcie zabawy z większą liczbą par.

 1. Układanki-Wierszowanki 2 ½ +

Rozłóż przed maluchem 6 klocków, każdy z inną ilustracją oraz figurkę żeglarza. Poproś, aby ułożył je w kolejności, którą usłyszy w rymowance. Możesz zaproponować poniższą kolejność lub ustalić ją samodzielnie. Czytaj powoli, w razie potrzeby powtórz, aby maluch zdążył odnaleźć wszystkie klocki.

 1. Hops, do oceanu! 2 ½ +

Pomóż wszystkim zwierzątkom wpłynąć do oceanu, zanim żeglarz dopłynie do swojego punktu obserwacyjnego, z którego będzie je podziwiał.

Przygotowanie:

Przygotuj pudełko, obok rozłóż planszę ze szlakiem żeglarskim. Wetknij 6 kartoników z różnymi zwierzętami naokoło pudełka, tak jak jest to pokazane na obrazku. Pozostałych 6 kartoników schowaj, nie przydadzą się w tej grze. Figurkę żeglarza połóż na planszy, na polu z rozgwiazdą.

Zaczynamy zabawę!

Maluch rzuca kostką. Co wypadło?

 • Rybka w dowolnych kolorze  - Brawo! Dowolne zwierzątko może z zatoki lub lądu wpłynąć do oceanu – połóż kartonik we wnęce pudełka
 • Gwiazdka - Nastała noc i zwierzątka usnęły – żadne z nich nie wpływa do oceanu.

Po każdym rzucie kostką, niezależnie od tego co na niej wypadnie, figurkę żeglarza należy przesunąć o jedno pole do przodu na torze.

Zakończenie

Jeśli wszystkie zwierzęta wpłyną do oceanu, zanim żeglarz dotrze do swojego punktu obserwacyjnego, to wygraliście! Przesuńcie figurkę żeglarza, na pole z punktem obserwacyjnym, by mógł podziwiać żyjątka wodne – są takie piękne i kolorowe! Jeśli żeglarz dotarł do swojego punktu obserwacyjnego nim wszystkie zwierzęta znalazły się w oceanie, to niestety przegraliście. Nie szkodzi, spróbujcie jeszcze raz.

Dodatkowe wskazówki

Rodzice z dziećmi mogą grać wspólnie „przeciwko grze”, to znaczy, że gracie razem i rzucacie kostką na zmianę. Radzimy także, aby przy pierwszym kontakcie z grą to dorosły przesuwał figurkę żeglarza na planszy ze szlakiem żeglarskim.

 1. Rekinku, na pewno nas nie złapiesz! 2 ½ +

Bawimy się w ganianego, a rekinek łapie! Ale co to? Nasz rekin pływa bardzo szybko, znacznie szybciej niż inni mieszkańcy oceanu. Wraz z małym żeglarzem pomóżcie wszystkim zwierzątkom uciec do kryjówki.

Przygotowanie

Przygotuj pudełko, rozłóż obok niego planszę, stroną z falami do góry. Przygotuj 5 kartoników ze zwierzętami: ośmiorniczka, błazenek, krab, żółw, rozgwiazda i rozłóż je dowolnie na planszy. Kolejne 6 kartoników obróć obrazkiem do dołu i ułóż z nich tor. Na jego początku ustaw kartonik rekina, ilustracją do góry. Figurkę żeglarza w łódce ustaw na pudełku, tak jak pokazano na ilustracji.

Zaczynamy zabawę!

Maluch rzuca kostką. Co wypadło?

 • Rybka w dowolnych kolorze - Brawo! Umieść żeglarza na dowolnym zwierzątku w wodzie i krzyknij: „Prędko, płyń ze mną, rekin się zbliża!” Teraz może ono wskoczyć do wodnej kryjówki (środek pudełka), rekinek już go nie dogoni. Żeglarz wraca na swoje miejsce na  brzeg pudełka.
 • Gwiazdka - Nastała noc, żeglarz i wszystkie zwierzątka usnęły – nie ruszają się z miejsca.

Po każdym rzucie kostką, niezależnie od tego co na niej wypadnie, rekina należy przesunąć o jedno pole do przodu na torze.

Dodatkowe wskazówki

Możecie z dzieckiem grać wspólnie „przeciwko grze”, to znaczy, że rzucacie kostką na zmianę.

W drugim wariancie gry, rodzic wciela się w postać rekinka i także może rzucać kostką.

Co wypadło na kostce?

 • Rybka w dowolnych kolorze - Ojojoj! Rekin płynie i jest coraz bliżej! Przesuń kartonik rekina o jedno pole.
 • Gwiazdka - Nastała noc, rekinek usnął – nie rusza się z miejsca.

Zakończenie

Jeśli żeglarzowi uda się zaprowadzić wszystkie zwierzęta do kryjówki, zanim rekin dotrze do planszy, to wygraliście! Jeśli żeglarzowi nie uda się zaprowadzić wszystkich do kryjówki, zanim rekin dotrze do planszy, to niestety przegraliście. Rekinek był szybszy od Was i zdołał złapać zwierzątka, które pozostały na planszy!

Gry i zabawy dla gromadki maluchów (2–3) i dorosłego

 1. Na wyścigi! 3 +

Rozłóż przed dziećmi wszystkie klocki obrazkami do góry i wymieszaj. Poproś, aby na sygnał „3, 2, 1, start!” spróbowały odnaleźć jak największą liczbę par. Zabawa kończy się, gdy wszystkie pary zostaną odnalezione. Wygrywa ten, kto ma najwięcej par. Wspólnie nagradzamy brawami najpierw zwycięzcę, później pozostałych graczy.

 1. Ośmiorniczko, gdzie jesteś? 3 +

Gra pamięciowa typu memos. Rozłóż wszystkie kartoniki obrazkami do dołu i wymieszaj. Maluchy kolejno odwracają po dwa kartoniki (najpierw jeden, później drugi), tak aby wszyscy mogli je zobaczyć i zapamiętać ich położenie. Jeśli ktoś odsłoni parę, zabiera obydwa klocki, a w nagrodę może dokonać kolejnego odkrywania – robi to do momentu aż odwróci dwa różne klocki. Wtedy wracają one na swoje miejsce, a do gry zapraszamy kolejnego uczestnika. Zabawa kończy się, gdy wszystkie pary zostaną odnalezione. Wygrywa ten, kto ma najwięcej par. Wspólnie nagradzamy brawami najpierw zwycięzcę, później pozostałych graczy.

Informacje szczegółowe:

 • Ilość graczy: 2-5 osób
 • Wiek graczy: 2-4 lata

Zawartość pudełka:

 • 12 dużych elementów zwierząt (6 par),
 • dwustronną planszę do gry,
 • drewnianą figurkę żeglarza i drewnianą kostkę,
 • książeczkę z różnymi wariantami gry, gotowymi scenariuszami wesołych zabaw oraz poradami dla rodziców.

Podsumowanie recenzji

Napisz recenzję

Jeszcze nikt nie dodał recenzji tego produktu