Alexander, Sowa Mądra Głowa, Pamięć dźwiękowa, gra edukacyjna

Indeks: 3782160

5.0 (1 ocena)
Napisz recenzję i oceń
Cena: 36,49 zł46,99 zł
Oszczędzasz: 10,50 zł (22%)
Towar w magazynieWysyłamy w: 1 dzień

Zawartość pudełka:

  • Klocki - 16 sztuk
  • Plansza
  • Kostka kolorowa
  • Instrukcja
  • Notes

Gra, która uczy uważnego słuchania, identyfikowania, różnicowania i zapamiętywania dźwięków. Rozwija pamięć słuchową, wrażliwość słuchową oraz koordynację słuchowo - wzrokowo - ruchową.

I wariant gry:

rekwizyty: 16 klocków

Klocki należy rozłożyć na stole lub podłodze. Wszystkie klocki powinny być wymieszane i ułożone ścianką wyróżnioną kolorowym symbolem ucha do dołu (tak by nie było jej widać). Grę rozpoczyna najmłodszy gracz. Wybiera on jeden z klocków, unosi go i potrząsa nim. Następnie drugą ręką wybiera drugi klocek i też nim potrząsa. Jeśli stwierdzi, że dźwięk potrząsanych klocków jest taki sam, odkłada je obok siebie. Jeśli klocki będą miały różny dźwięk, to odkłada je na miejsce. Gracz, który w swojej kolejce stwierdzi, że znalazł klocki o tym samym dźwięku musi pokazać wyróżnioną kolorem spodnią ściankę klocków. Jeżeli kolory symbolu ucha będą takie same, to znaczy, że klocki mają ten sam dźwięk i gracz otrzymuje 2 punkty. Jeśli kolory będą różne, to znaczy, że gracz się pomylił i musi odstawić klocki na swoje miejsce otrzymując jednocześnie minus 1 punkt. Zwycięzcą w grze zostaje ten, kto zbierze najwięcej klocków w parach o tym samym dźwięku i zdobędzie największą liczbę punktów.

II wariant gry:

rekwizyty: plansza, 16 klocków, kolorowa kostka

Przygotowanie do gry: - planszę rozkłada się na stole, następnie układa się na niej klocki (na kwadratach w środku okrągłych pól). Klocki należy ustawić tak, by ścianka klocka z symbolem ucha była skierowana w dół (tak by nie było jej widać). Kiedy wszystkie klocki zostaną ustawione na planszy można rozpocząć grę. Zaczyna najmłodszy gracz. Rzuca kolorową kostką i wybiera klocek, który stoi na jednym z okrągłych pól o kolorze wskazanym przez kostkę. Gracz potrząsa klockiem i wsłuchuje się w jego dźwięk. Następnie wybiera drugi klocek (bez rzutu kostką) i też nim potrząsa. Jeśli dźwięki obu klocków są takie same, gracz odkłada je obok siebie. Jeśli dźwięki są różne, klocki wracają na miejsca, z których zostały zabrane. Gdy gracz zdecyduje, że klocki wydają ten sam dźwięk i oświadczy, że je zabiera, to musi pokazać spodnią ściankę klocków (z symbolem ucha). Jeżeli pokazane symbole będą miały ten sam kolor to gracz otrzymuje 2 punkty i zabiera klocki. Jeżeli symbole będą miały różne kolory - gracz musi odłożyć je na swoje miejsce i zapisuje mu się minus 1 punkt. Zwycięzcą zostaje ten, kto zdobędzie najwięcej punktów, a gra kończy się gdy zabraknie klocków na planszy.

III wariant gry

Wszystkie opisane wersje gry można również rozegrać na pamięć wzrokową. W takim przypadku gracze nie porównują dźwięków tylko kolory odkrywanych symboli na spodnich ściankach wybranych klocków. Gracz unosi wybrane klocki i odwraca wyróżnioną kolorem ściankę klocka do góry (tak by wszyscy widzieli). Jeśli klocki będą miały symbole w tym samym kolorze to je zatrzymuje. Jeśli ich kolory będą się różniły, odkłada je na swoje miejsce. Zwycięzcą zostaje zawsze ten, kto uzbiera najwięcej klocków.

Czyszczenie i konserwacja:

  • Do czyszczenia nie należy używać jakichkolwiek rozpuszczalników chemicznych. Klocków nie można zanurzać w wodzie. Czyścić tylko lekko zwilżoną ściereczką.

Przechowywanie:

  • Produkt należy przechowywać w oryginalnym opakowaniu, w suchym pomieszczeniu, z dala od źródeł ciepła.

Utylizacja:

  • Po zakończeniu użytkowania usuwać zabawkę w sposób bezpieczny i z dbałością o środowisko.

Deklaracja WE:

  • Produkt został oznaczony symbolem CE ponieważ jest zgodny z dyrektywą bezpieczeństwa zabawek.

Podsumowanie recenzji

Napisz recenzję
5
1
4
3
2
1

Średnia ocena

5.0
Ocena ogólna
5.0
Jakość
5.0
Cena
5.0

Opinie naszych użytkowników

1 z 1
MBor
Recenzja dodana 13.01.2021
Świetne ćwiczenie słuchu dziecka. Zabawka (gra) inna niż wszystkie
Czy opinia była pomocna:Tak (1)Nie (0)
Jakość
5
Cena
5