The Game (PL). 2CD

Indeks: 6220259

Napisz recenzję i oceń
Produkt niedostępny
Dodaj do schowka

Album The Game miał swoją premierę w 1980. Jest to pierwszy album Queen, na którym wykorzystano syntezatory - na razie oszczędnie, w zaledwie trzech utworach. Nagrania miały miejsce w czerwcu i lipcu 1979, kiedy powstały cztery utwory, w tym "Crazy Little Thing Called Love", oraz między lutym i majem 1980. Wszystkie sesje odbyły się w studiu Musicland w Monachium, mimo iż zespół był już wtedy właścicielem Mountain Studios w Montreux.

Utwór "Another One Bites the Dust", wydany również na singlu, okazał się ogólnoświatowym przebojem, ale największy sukces odniósł w Stanach Zjednoczonych, gdzie zdobył 1. miejsce na listach przebojów - po raz pierwszy w historii utworów Queen wydanych w tym kraju. Autorem "Another One Bites the Dust" jest John Deacon, który charakterystyczną linię basu oparł na stylu spopularyzowanym przez amerykańską grupę Chic. Powodzenie tego utworu zapewniło muzyce zespołu obecność w środowiskach, kojarzonych raczej z "czarnym" funkiem.

W teledysku do "Play the Game" Freddie Mercury po raz pierwszy wystąpił publicznie z wąsami, co spotykało się z gwałtowną krytyką ze strony fanów. Natomiast teledysk do "Save Me", kolejnego singla z albumu, był jednym z pierwszych w świecie, w których wykorzystano animację.

CD 1:

1. Play The Game
2. Dragon Attack
3. Another One Bites The Dust
4. Need Your Loving Tonight
5. Crazy Little Thing Called Love
6. Rock It (Prime Jive)
7. Don't Try Suicide
8. Sail Away Sweet Sister
9. Coming Soon
10. Save Me

CD 2:

1. Save Me (Live In Montreal, November 1981)
2. A Human Body (B-Side)
3. Sail Away Sweet Sister (Take 1 With Guide Vocal, February 1980)
4. It's A Beautiful Day (Original Spontaneous Idea, April 1980)
5. Dragon Attack (Live at Milton Keynes Bowl, June 1982)

Podsumowanie recenzji

Napisz recenzję

Jeszcze nikt nie dodał recenzji tego produktu