Sonety krymskie. Wydanie z opracowaniem i streszczeniem

Indeks: 5970182

Napisz recenzję i oceń
Cena: 10,99 zł14,89 zł
Oszczędzasz: 3,90 zł (26%)
Towar u dostawcyWysyłamy w: 1 dzień

Wydanie Sonetów krymskich kompletne bez skrótów i cięć w treści. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - „pewniak na teście” , czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach. Książka zawiera pełen tekst lektury . Na końcu książki zamieszczono opracowanie, w którym znajduje się bardzo szczegółowe streszczenie oraz drugie skrócone , ułatwiające szybkie przygotowanie się przed lekcją. Opracowanie zawiera ponadto plan wydarzeń , wnikliwie wyjaśnioną problematykę oraz szerokie charakterystyki bohaterów .

Sonety krymskie to cykl osiemnastu utworów Adama Mickiewicza. Powstały one podczas podróży wieszcza na Półwysep Krymski w 1825 roku. Był to pierwszy w polskiej literaturze cykl sonetów, który zapoczątkował wielką popularność tego gatunku od epoki Romantyzmu aż do czasów Młodej Polski.

Postać powołana przez Mickiewicza do życia - Pielgrzym, wyraża w sonetach swoje rozdarcie między zachwytem przyrodą Krymu i tęsknotą za ukochaną ojczyzną. W podróży towarzyszy mu Mirza, człowiek pochodzący ze Wschodu.

Sonety krymskie wywołały w świecie literatury wiele dyskusji i inspirowały wielu twórców, nie tylko pisarzy i poetów. Niektóre z sonetów zostały przetłumaczone aż na 21 języków.

Podsumowanie recenzji

Napisz recenzję

Jeszcze nikt nie dodał recenzji tego produktu