Ród Rodrigandów VIII. Klasztor Della Barbara, Walka o Meksyk, Zmierzch cesarza. Audiobook CD

Indeks: 5765441

Napisz recenzję i oceń
Cena: 28,99 zł
Towar u dostawcyWysyłamy w: 1 dzień

RÓD RODRIGANDÓW

Wielotomowa powieść Karola Maya przedstawia 20 lat z dziejów hiszpańskiego rodu Rodrigandów.

KLASZTOR DELLA BARBARA
Meksyk. Kurt Unger, Sępi Dziób i oficer marynarki Peters z pomocą władz zastawiają pułapkę na Corteja i Landolę. Chwytają ich, ale Grandeprise uwalnia obu z więzienia. Santa Jaga. Doktor Hilario i Arrastro omawiają sposób usunięcia księcia Maksymiliana oraz Juareza. Do klasztoru przybywa Cortejo z Landolą, którzy po rozmowie z doktorem zostają uwięzieni, zaś sam Hilario jedzie otruć mieszkańców hacjendy del Erina.

WALKA O MEKSYK
Meksyk. Hacjenda del Erina. Czarny Gerard udaremnia otrucie i razem z Kurtem, Sępim Dziobem i "nawróconym" Grandeprisem zajmują Klasztor della Barbara pod nieobecność Hilario, oswobadzają naszych uwięzionych bohaterów i udaremniają przejęcie klasztoru przez dwustu bandytów nasłanych tu przez Arrastro. Następnie Sternau i Kurt odjeżdzają i przekazują wieści Benito Juarezowi. Kurt decyduje się spróbować ratować cesarza.

ZMIERZCH CESARZA
Meksyk. Uwolnieni przez strażnika z celi klasztoru Gasparino Cortejo i Landola zostają schwytani i osądzeni przez Mariano, Mindrello i Grandeprisa. Siedziba cesarza, miasto Queretaro, zostaje po oblężeniu zdobyte, cesarz i jego generałowie osądzeni i skazani na śmierć. Następnie w stolicy kraju odbywa się proces w sprawie rodu Rodrigandów. Większość bohaterów wraca do Europy, do Hiszpanii i Prus.

Podsumowanie recenzji

Napisz recenzję

Jeszcze nikt nie dodał recenzji tego produktu

Sprawdź inne kategorie: