Nasza Księgarnia. Pucio. Zabawy gestem i dźwiękiem

Indeks: 6426249

4.6 (19 ocen)
Napisz recenzję i oceń
Cena: 17,99 zł24,90 zł
Oszczędzasz: 6,91 zł (28%)
Towar w magazynieWysyłamy w: 1 dzień

Pucio wprowadza dzieci w świat mowy!

Na kartach tej małej książeczki znajdziecie swojego ulubionego bohatera wykonującego czynności, które cieszą każdego malucha, a wszystko to w połączeniu z dźwiękami ważnymi dla początków rozwoju mowy: samogłoskami, prostymi sylabami i onomatopejami.

Pucio zaprasza do wspólnej zabawy! Oglądajcie ilustracje i dotykajcie ich, odczytując zapisane na nich dźwięki. Powtarzajcie razem z dzieckiem gesty wykonywane przez Pucia (możecie pomóc maluchowi, kierując jego ręką). Wyraźnie intonujcie i zabarwiajcie emocjonalnie swoje wypowiedzi, bo to zwraca uwagę dziecka i zachęca je do naśladowania.

Więcej wyrażeń dźwiękonaśladowczych, które są ważnym elementem rozwoju mowy, znajdziecie w książce „Pucio uczy się mówić”.

Dr n. hum. Marta Galewska-Kustra – logopeda, pedagog dziecięcy, pedagog twórczości. Wciąż krąży między Łodzią i Warszawą. W Łodzi prowadzi gabinet logopedyczny dla dzieci, w Warszawie pracuje jako adiunkt w Akademii Pedagogiki Specjalnej. Autorka serii książek wspierających rozwój mowy dziecka, w tym bestsellerowych „Z muchą na luzie ćwiczymy buzie” i „Pucio uczy się mówić”.

Joanna Kłos ukończyła grafikę na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, dyplom obroniła w Pracowni Projektowania Plakatu. Przez kilkanaście lat pracowała jako graficzka, by wreszcie zostawić „pracę na etacie” i zająć się ilustracją. Wspólnie z siostrą prowadzi pracownię lalek Kalikayo. Uwielbia czekoladę z pomarańczą i piesze wyprawy ze swoimi psami.

Podsumowanie recenzji

Napisz recenzję
5
17
4
3
2
1
2

Średnia ocena

4.5
Ocena ogólna
4.6
Jakość
4.6
Cena
4.4

Opinie naszych użytkowników

1 z 2
mamaAndzia
Recenzja dodana 09.07.2022
Synek dużym Puciem się nie zainteresował, je przy tej książeczce jest miłość, lubi się nie bawić. Polecam na początek
Czy opinia była pomocna:Tak (0)Nie (0)
Jakość
5
Cena
5
Joanna
Recenzja dodana 31.05.2022
pucio jest super pucio jest super polecamy do wspolnej zabawy
Czy opinia była pomocna:Tak (0)Nie (0)
Jakość
5
Cena
5
MamaKrzysia
Recenzja dodana 04.11.2021
Synek zainteresował się książeczka dopiero w 14 msc życia, zresztą tak jak wszystkimi innymi książeczkami. Po prostu przyszedł na to czas. Ale jak już spojrzał na Pucia to jest to książeczka, która przegląda po kilka razy dziennie. Uwielbia zabawę gestem i dźwiękiem, a jeszcze bardziej Co robi pucio? Polecam te dwie pozycje jako pierwsze książeczki. Pozostałe są dla większych dzieci, które potrafią się dłużej skupić na tekście czytanym. W tym wieku największą rolę odgrywają obrazki z małą ilością tekstu, takie właśnie są te dwie pozycje. Jeśli chodzi o wykonanie to naprawdę są to grube karty, ciężko je zniszczyć. Dodam tylko, że synek potrafi sam przeglądać książeczki i się do nich śmiać i machać do Pucia 😁 cudowny widok
Czy opinia była pomocna:Tak (0)Nie (0)
Jakość
5
Cena
5
Asia
Recenzja dodana 23.09.2021
Nie wiem dlaczego ta książeczka i Pucio mają tak wysokie oceny. Moje dziecko nie chce oglądać tej książki (za innymi książkami przepada), nigdy po nią sam nie sięgnął. Obrazki są brzydki, w mdłej kolorystyce. Treść też pozostawia wiele do życzenia. Z rozmów z koleżankami wiem, że ich dzieciom Pucio także się nie podoba. Sam pomysł może i był dobry, ale wykonanie dla nas jest fatalne.
Czy opinia była pomocna:Tak (0)Nie (7)
Jakość
1
Cena
1
Selena
Recenzja dodana 30.08.2021
Książeczka wyjątkowa, zachęca dzieci do naśladowania dźwięków i gestów, na różnym poziomie rozwoju dziecko chętnie do niej wraca. Do czytania samodzielnie i razem z rodzicem:) Bardzo udany zakup. Polecam!
Czy opinia była pomocna:Tak (0)Nie (0)
Jakość
5
Cena
4
Andżelika
Recenzja dodana 18.05.2021
Książka jest super. Dziecko jest nią zainteresowane. Polecam.
Czy opinia była pomocna:Tak (1)Nie (0)
Jakość
5
Cena
5
Karolina
Recenzja dodana 27.04.2021
Czy trzeba pisać recenzję dla Pucia? Chyba wystarczy opisać, że jest to pozycja obowiązkowa dla każdego dziecka. Wspaniała książka, cudne rysunki. Polecam!!!
Czy opinia była pomocna:Tak (0)Nie (0)
Jakość
5
Cena
5
Aga
Recenzja dodana 12.04.2021
Świetna książeczka, polecam. Może towarzyszyć dziecku już od pierwszych miesięcy.
Czy opinia była pomocna:Tak (0)Nie (0)
Jakość
5
Cena
5
Marta
Recenzja dodana 04.03.2021
Ta książeczka jest u nas od pierwszych miesięcy życia mojego malucha i do tej pory, pomimo że moja córka ma już 21 miesięcy chętnie powtarza samogłoski. Dzięki tej książeczce sama próbuje odgadywać kształty liter w innych książeczkach i powtarza samogłoski. Ja jako mama jestem zachwycona całą serią książeczek o Puciu! Dlatego gorąco polecam!
Czy opinia była pomocna:Tak (1)Nie (0)
Jakość
5
Cena
5
Agata
Recenzja dodana 24.02.2021
Synek bardzo lubi Pucia, a ta książeczka jeszcze bardziej zachęca go do zabawy!
Czy opinia była pomocna:Tak (0)Nie (0)
Jakość
5
Cena
5