Pomysłowe zestawy karaoke dla dzieci

Pomysłowe karaoke dla dzieci

Dziecięce zestawy do karaoke obecnie coraz częściej trafiają do naszych domów. Dzięki nim dziecko może poczuć się jak prawdziwa gwiazda, odtwarzać ulubione piosenki i poznawać nowe – zarówno te w języku polskim, angielskim czy francuskim, tworzyć własne kompozycje i je nagrywać, a nawet uczyć się układów tanecznych! Jaki zestaw karaoke wybrać? Przyjrzeliśmy się bliżej możliwościom dostępnym na rynku.

Zestawy karaoke dla dzieci dają im możliwość śpiewania ulubionych przebojów w domowym zaciszu lub organizowania występów z rówieśnikami, na przykład podczas kinder party. W każdym z tych przypadków frajda jest ogromna, ale to co ucieszy malucha, dla ucznia może być już nieco mniej trafnym rozwiązaniem. Jeżeli więc rozważacie zakup dziecięcego sprzętu do karaoke, warto najpierw sprawdzić, która opcja będzie najodpowiedniejsza dla naszej pociechy – wybór jest naprawdę spory, dlatego przygotowaliśmy przegląd zestawów karaoke. Do wyboru mamy:

Mikrofon z funkcją nagrywania głosu – prosty gadżet przeznaczony dla najmłodszych dzieci, który posiada funkcję nagrywania. Taki mikrofon trudno jeszcze nazywać zestawem do karaoke, ale sprawdzi się nawet w przypadku niemowląt, które za pomocą przycisków mogą uruchamiać różne melodyjki, a w dodatku nagrywać swój głos. I choć pierwsze próby wokalne zwykle nie są zbyt ambitne, to dziecko słysząc swój głos z pewnością będzie tym zachwycone na tyle, że z chęcią będzie podejmowało kolejne próby śpiewu. 

Zestaw mikrofon i płyta z podkładem muzycznym – mikrofon można podłączyć do komputera, następnie umieścić w urządzeniu dołączoną płytę z podkładami, uruchomić program – i możemy śpiewać swoje ulubione przeboje. Jest to najprostszy zestaw do karaoke.

Zestaw mikrofon i płyta z podkładami, podpowiedziami na ekranie i funkcją oceny śpiewu – bardziej zaawansowany zestaw karaoke. Poza opcją odtwarzania podkładu muzycznego, posiada również funkcję wyświetlania podpowiedzi na ekranie komputera lub telewizora, oceny wykonania, a także nagrywania występu za pomocą podłączonej kamery.

Pełen zestaw z mikrofonem, płytą i układami tanecznymi – zestaw do karaoke dla dzieci, dzięki któremu nasza pociecha poczuje się jak prawdziwa gwiazda estrady – nie tylko zaśpiewa ulubiony przebój, ale również zatańczy do specjalnie stworzonej choreografii! Do każdego utworu, poza podkładem muzycznym, przygotowano również układ taneczny, wyświetlany na ekranie telewizora lub komputera. Nawet najmłodsze dzieci będą się doskonale bawić – wystarczy, że podczas występu będą naśladować prezentowane na ekranie ruchy. Co więcej, nawet jeżeli jakiś maluch nie zna słów piosenki, to nic straconego – zestaw posiada możliwość uruchomienia e-lektorki.

Każdy z wyżej zaprezentowanych zestawów można otrzymać w mniej lub bardziej zaawansowanej wersji. I tak mikrofon z funkcją nagrywania może posiadać dodatkowy kabel, dzięki któremu zostanie podłączony do urządzenia z głośnikami. Z kolei pozostałe zestawy karaoke dla dzieci mogą się różnić rodzajem repertuaru. Lista utworów może być tematyczna – zawierająca głównie podkłady muzyczne związane z ulubioną bajką czy filmem – lub bardziej rozbudowana, z piosenkami wielu wykonawców. Niektóre zestawy mają również możliwość uruchomienia podpowiedzi w postaci dodatkowej linii melodycznej. I tu pojawia się pytanie, który zestaw wybrać?  My znaleźliśmy kilka ciekawych pomysłów, którymi można się zainspirować:

Pomysłowe zestawy karaoke dla dzieci (i nie tylko)

Kraina Lodu – zestaw karaoke przeznaczony dla fanów niezwykle popularnego filmu z wytwórni Walta Disneya. Jego obsługa jest bardzo prosta – wystarczy włożyć do komputera dołączoną do zestawu płytę, zainstalować program, podłączyć mikrofon – i zabawę można rozpocząć! Na płycie znajduje się 8 najpopularniejszych utworów z „Krainy Lodu” (w tym „Mam tę moc” czy „Ulepimy dziś bałwana”), wszystkie w wersji instrumentalnej.

Vaiana – idealny zestaw dla fanek i fanów kolejnej disneyowskiej animacji „Vaiana: Skarb oceanu”.

Po wcześniejszej instalacji programu przez dorosłych, dzieci mogą samodzielnie uruchomić zestaw i śpiewać ulubione piosenki, takie jak „Pół kroku stąd” czy „Jestem Vaiana”.

Soy Luna – Dzięki temu zestawowi fani popularnego argentyńskiego serialu dla najmłodszych będą mogli poczuć się jak jego bohaterowie. „ Soy Luna Karaoke“ to najpopularniejsze serialowe utwory, które nasze pociechy będą mogły zaśpiewać samodzielnie. Pomoże im w tym oryginalny podkład muzyczny oraz zawarte w środku płyty teksty piosenek.

Karaoke dla dzieci. Wesołe piosenki – Różne podkłady muzyczne - "z" i "bez" linii melodycznej, dodatkowe ścieżki wokalne, ciekawe efekty i podpowiedzi na ekranie, a także funkcja oceny śpiewu! – wszystko to sprawi, że dzieci będą się wspaniale bawić przy tym zestawie. Mogą organizować sobie konkursy, mają nawet możliwość nagrania płyty, a po podłączeniu kamery mogą nagrywać własne teledyski!

Karaoke dla dziewczynek – zestaw karaoke z repertuarem przeznaczonym głównie dla dziewczynek, zarówno tych w wieku przedszkolnym, jak i trochę starszych. Na płytach dołączonych do zestawu znajdziemy 50 utworów autorstwa m.in. takich wykonawców, jak zespół Gawęda, Fasolki czy Natalia Kukulska. W zestawie znajdują się także piosenki z filmu „Kraina Lodu”.

To nie wszystko – ciekawe opcje związane są z odtwarzaniem poszczególnych utworów – do tradycyjnego podkładu można na przykład dołączyć linię melodyczną wokalu lub całą ścieżkę wokalną (idealne rozwiązanie dla dzieci, które jeszcze nie potrafią czytać). Istnieje też możliwość włączenia funkcji oceny śpiewu oraz dodatkowych podpowiedzi na ekranie komputera albo telewizora. A jeżeli podłączymy kamerę, to możemy nagrać cały występ.

Karaoke – Supergwiazda z mikrofonem– to propozycja dla starszych dzieci w wieku szkolnym. W zestawie znajdziemy mikrofon oraz dwie płyty – jedną przeznaczoną do odtwarzacza DVD, drugą do domowego komputera. Opcjonalnie, do odtwarzanego utworu można dodać melodię wokalu, a także włączyć funkcję oceny śpiewu.

Tym, co charakteryzuje Supergwiazdę z mikrofonem, jest przede wszystkim dobór repertuaru. Pomimo faktu, że zestaw jest przeznaczony głównie dla dzieci, to zawiera utwory m.in. Ani Dąbrowskiej, Patrycji Markowskiej czy Agnieszki Chylińskiej – czyli artystek tworzących muzykę głównie dla nieco starszych odbiorców. Z tego względu mogą z niego korzystać także dorośli, na przykład podczas spotkań ze znajomymi.

Karaoke jest doskonałym wyborem zarówno dla dzieci, które lubią bawić się w pojedynkę, jak i dla tych maluchów, które wolą urządzać konkursy z grupą rówieśników – na przykład podczas imprezy urodzinowej. Dlatego jeżeli macie Państwo artystycznie uzdolnionego potomka, który uwielbia śpiewać, to doradzamy zakup dobrej jakości zestawu karaoke dla dzieci; być może za kilkanaście lat to piosenki Waszej pociechy znajdą się w takim zestawie?

Oprac. Daniel Śliwa

Powiązane artykuły