Karuzele nad łóżeczko – Ranking najpopularniejszych produktów

Karuzela nad łóżeczko stała się już dość popularnym elementem wyposażenia dziecięcego pokoiku. Jej ruchome elementy skutecznie przyciągają wzrok niemowlaka, ale to dodatkowe funkcje – efekty świetlne czy dźwiękowe – nadają jej unikalnych właściwości. Jakie modele rodzice wybierają najczęściej? Co warto wiedzieć przed zakupem karuzeli nad łóżeczko? Odpowiedzi na te wszystkie pytania znajdują się w poniższym tekście.

 

 

Na rynku dostępne są różnego rodzaju karuzele nad łóżeczko:

Podstawowe :                                                                                            

karuzele składają się z linek bądź pałąków, na których zawieszone są zabawki.

Urozmaicone:

karuzele z pozytywką na baterie – znajdziemy zarówno wersje do ręcznego nakręcania jak i karuzele z włącznikiem, które uruchamia się poprzez naciśnięcie przycisku. Jeżeli zdecydujemy się na karuzelę sterowaną pilotem, będziemy mogli włączać kołysankę, gdy tylko usłyszymy, że nasz maluszek jest niespokojny

Możemy też wybrać karuzelę, która włączy się automatycznie na dźwięk płaczu maluszka lub ze światełkami i projektorem. Wersja ze światłem rewelacyjnie sprawdza się w nocy, kiedy to rodzic, wstając do dziecka, nie musi korzystać z głównego włącznika światła czy nocnej lampki. W zamian kolorowe wzory czy zwierzątka wyświetlane przez projektor i migoczące na ścianie czy suficie przyciągną wzrok malca i go wyciszą.

Przed zakupem karuzeli nad łóżeczko

Zanim rodzice zdecydują się na zakup konkretnej karuzeli, powinni zastanowić się nad kilkoma podstawowymi aspektami :

    • • sposób mocowania karuzeli;
    • • jej wielkość, kolorystyka;
    • • ilość zabawek, które zawiera;
    • • rodzaj materiału, z jakiego została wykonana;
    • • dodatkowe urozmaicenia w postaci takich elementów jak wspomniana wcześniej pozytywka czy projektor.

 

Mocowanie:  Przed zakupem warto sprawdzić, czy dany produkt będzie kompatybilny z łóżeczkiem naszego szkraba.

Wielkość: Zakupionej karuzeli: pamiętajmy, że nasze dziecko będzie obserwowało ją z pozycji leżącej. Karuzela nie powinna być zbyt duża, ponieważ może przytłoczyć maluszka lub po prostu przeszkadzać podczas wkładania i wyjmowania malca z łóżeczka. Pamiętajmy, by rozmiar karuzeli dostosować do szerokości łóżeczka – nie powinna wystawać poza barierki.

Ilości zabawek: Optymalna ilość to 3-4 sztuki. To wystarczy, by przykuć wzrok malucha.

Kolorystyka: Warto postawić na kontrasty.

Materiał: Z jakiego wykonana jest karuzela ma znaczenie, ponieważ może ułatwić lub utrudnić utrzymanie jej w czystości.

Dodatkowe urozmaicenia :

Większość dostępnych modeli karuzel nad łóżeczko posiada obecnie pozytywkę. Ta wyposażona w efekty dźwiękowe, może wyciszać i uspokajać malca, ułatwiając mu zaśnięcie. Projektor natomiast umożliwia wyświetlanie różnych obrazków i kształtów na ścianie obok łóżeczka czy na suficie. To dogodność, która pozwala rodzicom na chwilę oddechu, a dziecku na wytężoną pracę zmysłem wzroku.

Zanim kupimy karuzelę dla niemowlaka, powinniśmy sprawdzić, czy jej poszczególne funkcje i udogodnienia można włączać oddzielnie, a także czy istnieje możliwość regulacji głośności. Zwróćmy uwagę, czy istnieje możliwość odpinania zabawek – to bardzo ułatwia utrzymanie ich w czystości (np. można je bez problemu wyprać).Wybór odpowiedniego produktu może ułatwić ranking najpopularniejszych karuzeli nad łóżeczko. Sprawdźmy, co najczęściej wybierali rodzice maluchów:

 

Ranking najpopularniejszych karuzel nad łóżeczko:

1. Karuzela nad łóżeczko Tiny Love, Zabawa na łące

Urocza, pełna muzycznych urozmaiceń karuzela przeznaczona dla dzieci do 5 miesiąca życia. Dzięki kombinacji muzyki i ruchu urządzenie może pobudzić malucha do zabawy lub wyciszyć go przed snem. Co ważne, ta karuzela posiada uniwersalne mocowanie w formie klipsa oraz rzepu, dzięki czemu można ją przymocować zarówno do łóżeczka, jak i fotelika samochodowego czy leżaczka-bujaczka.

 

2. Karuzela nad łóżeczko, Fisher Price, Karuzela z misiami

Przepiękna, pastelowa karuzela z misiami 3w1, również zaprojektowana z myślą o najmłodszych dzieciach do 5 miesiąca życia. Pomaga dziecku się zrelaksować i spokojnie zasnąć. Misie poruszają się delikatnie, na ścianie i suficie wyświetlany jest subtelny gwiezdny pokaz światełek, a kojące melodie i biały szum, który przypomina dziecku dźwięki słyszane jeszcze w brzuchu u mamy, sprawiają, że maluszek z łatwością zasypia. W dodatku karuzela "rośnie wraz z dzieckiem". W pierwszych miesiącach mocujemy ją do dziecięcego łóżeczka, a gdy maluch podrośnie, można przekształcić projektor w lampkę nocną, a zawieszkę z misiami przymocować do dziecięcego wózka czy fotelika samochodowego.

 

3. Karuzela nad łóżeczko, Tiny Love, Świat małej księżniczki

Unikalny system poruszania się karuzeli 4D sprawia, że zabawki są zawsze skierowane w stronę dziecka. Karuzela pozwala także na emisję 18 różnych melodyjek – możemy ustawić je sami, bądź skorzystać z opcji losowego ich odgrywania (za pośrednictwem opcji „shuffle”). 6 różnych kategorii muzyki zarówno umożliwia zabawę, jak i ułatwia maluchowi uśnięcie. Rodzice mogą także z łatwością regulować poziom stymulacji i włączyć jednocześnie karuzelę, światełka i melodie lub wybrać tylko jedną czy dwie opcje. Po kilku miesiącach można odczepić od panelu górną część karuzeli i używać produktu jako przenośnej pozytywki.

 

4. Karuzela nad łóżeczko, Tiny Love, Leśna Kraina

Leśni przyjaciele stają na wysokości zadania - karuzela z wmontowaną pozytywką sprawia dziecku wielką frajdę. Gdy tylko podrośnie może samodzielnie włączać i wyłączać muzykę oraz światełka, dzięki czemu zaczyna rozumieć związek przyczynowo skutkowy.

Ponadto kontrastowe kolory pomagają przyciągnąć uwagę dziecka i pomagają mu się skupić, a unikalny styl poruszania się karuzeli w cztery różne strony absorbuje uwagę maluszka i pobudza koordynację wzrokową. Zabawka rośnie razem z dzieckiem – można ją zamienić w przenośną pozytywkę.

 

5. Karuzela nad łóżeczko, Tiny Love, Pack&Go, Mała Księżniczka

Piękna, wielobarwna zabawka dla każdej małej księżniczki. Kompaktowa karuzela w formie zawieszki jest bardzo funkcjonalna, łatwa do złożenia i transportu. Forma montażu z wykorzystaniem klipsa umożliwia mocowanie jej nawet do samochodowego fotelika, dzięki czemu maleństwo spokojnie zniesie podróż autem. Karuzela posiada 4 zawieszki: delikatny dla uszu dzwoneczek, grzechoczącą piłeczkę, gwiazdkę z bezpiecznym lusterkiem, a także ślimaczka z grzechoczącymi kółeczkami.

 

6. Karuzela nad łóżeczko, Canpol Babies, Forest Friends

Elektryczna karuzela z pozytywką została wykonana z miękkiego pluszu i powstała z bezpiecznych, przeznaczonych do kontaktu z dzieckiem materiałów. Model wyposażony w pałąk z listkami, na których zamocowane są lusterka, posiada także trzy piękne, wielobarwne zabawki z grzechotkami i piszczałkami, które mają za zadanie aktywizować malucha i pobudzać jego zmysły. Karuzela pięknie świeci, imitując gwiazdy na suficie.

 

7. Karuzela nad łóżeczko, Canpol Babies, Misie pod parasolem

Karuzela dla najmłodszych dzieci, łatwa w montażu, przyciągająca wzrok maluszka. Kolorowe, pluszowe zabawki wzbudzają zainteresowanie dziecka, pozwalając na doskonalenie zmysłu wzroku oraz rozwijając koordynację ruchową, a delikatne dźwięki pozytywki uspokajają dziecko i ułatwiają zasypianie.

 

8. Karuzela nad łóżeczko, Tiny Love, Wyspa Marzeń

Karuzela przeznaczona dla niemowląt do piątego miesiąca życia. To cudowna zabawka dla maluchów, łącząca w swojej funkcjonalności kombinację muzyki i ruchu. Posiada wmontowaną pozytywkę z nocnym światełkiem i dźwiękami imitującymi odgłosy natury. Skomplikowany ruch zwierzątek zamocowanych na karuzeli sprawia, że dziecko skupia swoją uwagę na jednym przedmiocie, rozwijając w ten sposób koordynację wzrokową oraz zmysły.

 

9. Karuzela nad łóżeczko, Playgro

Karuzela w formie małej pozytywki z funkcjonalną zawieszką może cieszyć dziecko przymocowana zarówno nad łóżeczkiem, jak i w samochodowym foteliku. Kształt pięknej, kolorowej ośmiornicy pobudza zmysł wzroku i percepcji, a pozytywka wygrywająca 4 melodie uspokaja i wycisza smyka.

 

10. Karuzela nad łóżeczko, Chicco, Magic Stars

Gwiezdne konstelacje nad dziecięcym łóżeczkiem? To możliwe z karuzelą nad łóżeczko „Magic Stars”, która pozwala na projekcję kolorowych gwiazdek i planet na baldachimie zabawki bądź na suficie sypialni. Produkt jest bardzo funkcjonalny, ponieważ może być również mocowany do łóżeczka jako praktyczna lampka posiadająca duży wybór melodii klasycznych lub nowoczesnych. Zabawkę można włączyć, naciskając jeden z dwóch przycisków znajdujących się z przodu projektora lub za pomocą pilota.

 

Oprac. Natalia Olszewska

Powiązane artykuły