Filtruj:
× Wyczyść wszystko

Licencja

Marka

więcej

Wiek

więcej

Płeć

Cena

pokaż

Kolor

Dostępność

Nożyczki, obcinacze do paznokci

Znaleziono: 54 produkty

Codzienna pielęgnacja dziecka – obcinanie paznokci

Paznokcie dzieci i niemowląt są delikatne i podatne na podrażnienia – dokładnie tak samo, jak ich skóra. Dodatkowo większość maluchów wykazuje sporą ruchliwość, przez co obcinanie paznokci nie należy do najprostszych zadań. Istnieje ryzyko skaleczenia.

Nożyczki do paznokci dla dzieci powinny stanowić niezbędne akcesorium. Sugeruje się, by pierwsze obcinanie przeprowadzić po około 2-4 tygodniach od urodzenia. Nożyczki do paznokci dla niemowląt najlepiej używać, gdy maluch śpi. Jest wówczas spokojny, a ryzyko zranienia – zminimalizowane. Im dziecko jest starsze, tym obcinanie może być bardziej problematyczne. Wówczas po nożyczki do paznokci dla dzieci warto sięgnąć, gdy maluch jest wyciszony i zrelaksowany.

Postaw na nożyczki dla dzieci, które są w pełni bezpieczne!

Nożyczki dla dzieci do paznokci oferowane są przez wiele różnych firm. W naszej ofercie również znajdziesz wiele interesujących propozycji! Dobrym wyborem może okazać się zestaw zawierający również specjalną obudowę, która umożliwia bezpieczne przechowywanie nożyczek. Wówczas znacząco zmniejszamy ryzyko, że maluch przypadkowo sięgnie po niczym niezabezpieczone nożyczki i zrobi sobie coś złego.

Ciekawym dodatkiem są również zaokrąglone końcówki ostrza, które również stanowią swego rodzaju zabezpieczenie. Dodatkowo warto, by w miarę możliwości nożyczki do paznokci dla noworodka nie były zbyt dużych rozmiarów. Najlepsze będą zdecydowanie te wykonane ze stali nierdzewnej – posłużą przez wiele kolejnych lat. Alternatywą dla nożyczek są obcinacze, świetnie sprawdzą się przy delikatnych i malutkich paznokciach dziecka. Pomagają pewnie i bezpiecznie zadbać o dłonie malucha!