ZABAWKI DLA DZIECI W WIEKU PONAD 9 LAT

Znaleziono: 10274 produkty

Wybierając prezenty dla starszych dzieci, często idziemy na łatwiznę i zamiast zabawki wręczamy smykowi kopertę z pieniędzmi.

Nie jest to jednak konieczne. Jeśli się postarasz, wciąż możesz zaskoczyć pociechę oryginalnym prezentem. Liczymy na to, że produkty znajdujące się w tej kategorii Ci w tym pomogą.

Znajdziesz tutaj gry i zabawki odpowiednie dla 9-latki, 9-latka, 10-latki, 10 latka oraz starszych dzieci. Jak nietrudno się domyślić lalki i samochodziki, ustępują tu miejsca zestawom kreatywnym, puzzlom, klockom LEGO oraz wszelkiego rodzaju grom – komputerowym, planszowym, karcianym itp.

Omówmy sobie pokrótce wymienione powyżej zabawki dla dużych dzieci.

Gry planszowe oraz karciane to jeden z najbezpieczniejszych pomysłów na prezent dla 9-, czy 10-latka. Oczywiście pod warunkiem, że wybierzemy tytuł, który pokrywa się z zainteresowaniami i umiejętnościami dziecka. Podpowiedzią mogą być oznaczenia wiekowe – wystarczy się do nich zastosować. Natomiast tematykę najlepiej skonsultować z rodzicami smyka.

Podobnego rodzaju prezentem są puzzle. Ich zaletą jest to, że można się nimi cieszyć zarówno w pojedynkę, jak i w gronie bliskich. Dla dzieci, które czasami lubią samodzielną zabawę, puzzle mogą być naprawdę świetnym wyborem.

Poszukując zabawki dla dzieci od 10 lat, pamiętajmy również o zestawach edukacyjnych czy artystycznych, które mogą być pomocne w nauce, rozwijaniu szeroko rozumianej kreatywności czy nowych zainteresowań. Smyk może z ich pomocą zbudować własny model układu słonecznego, przeprowadzić szereg chemicznych eksperymentów, a nawet wykonać jakiś przedmiot codziennego użytku np. mydło.

Innym bardzo popularnym prezentem dla dzieci w wieku 9+ są zestawy klocków – czy to LEGO, czy innych firm. Tematyczne, kolekcjonerskie, techniczne, edukacyjne – wybór jest przeogromny. Klocki mogą być wspaniałym podarunkiem zarówno dla małych konstruktorów lub naukowców, jak i miłośników bajek Disneya czy filmów o superbohaterach. To naprawdę świetne prezenty, które powinny ucieszyć każde dziecko.

A jeżeli mamy mniejszy budżet, w ramach prezentu można wręczyć dziecku nową figurkę do kolekcji albo wartościową książkę. To prezenty o tyle trudne, że wymagające rozeznania w zainteresowaniach pociechy. Jeden telefon do rodzica powinien jednak rozwiązać ten problem.

Mamy nadzieję, że teraz wiesz już, jakie zabawki są odpowiednie dla chłopców i dziewczynek w wieku od 9 lat wzwyż. To często produkty, którymi my sami z chęcią byśmy się pobawili. Nic w tym dziwnego – producenci gier i zabawek robią co mogą, by zapewnić dzieciom najwyższej jakości rozrywkę. Przekonasz się o tym, przyglądając się konkretnym produktom z tej kategorii.