ZABAWKI DLA DZIECI W WIEKU 6 - 8 LAT

Znaleziono: 19076 produktów

Potrzebny prezent dla smyka, który właśnie rozpoczął naukę w szkole lub zerówce? Jesteś w dobrym miejscu! Znajdziesz tu zabawki dla 6-latka – tak chłopca, jak i dziewczynki – oraz nieco starszych smyków, które uczęszczają do wczesnych klas szkoły podstawowej.

Pozwól, że podpowiemy Ci z czego może ucieszyć się maluch w takim wieku.

Mogą być to gry planszowe – edukacyjne, logiczne czy zręcznościowe. Mniej skomplikowane planszówki, w które można grać całą rodziną, to naprawdę ciekawy wybór na prezent urodzinowy czy świąteczny. Tym bardziej, że niektóre gry planszowe pozwalają nie tylko miło spędzić czas z najbliższymi, ale mogą także wspomagać rozwój konkretnych zdolności oraz umiejętności, takich jak pamięć, logiczne myślenie czy kreatywność.

Innymi zabawkami, które można wziąć pod uwagę, poszukując prezentu dla dziecka w wieku wczesnoszkolnym, są puzzle oraz łamigłówki. Oczywiście nie powinno się kupować maluchowi układanek składających się z tysięcy elementów, ale takie, w skład których wchodzi 100 lub 200 puzzli powinny sprawić mu frajdę.

Zestawy klocków (w tym LEGO) to również doskonałe zabawki dla dziewczynek i chłopców, mających 6, 7 czy 8 lat. W tym wieku dzieci są już na tyle duże, że potrafią odczytywać dołączone do tych zestawów instrukcje, a ich umiejętności manualne są na tyle rozwinięte, że bez problemu powinny sobie poradzić ze złożeniem nawet kilkusetelementowych konstrukcji. Nie ma również przeciwwskazań przed tym, aby obdarowywać smyka wartościowymi książkami. Mogą być to zarówno baśnie i opowiadania, jak i pozycje edukacyjne np. atlasy z mapami.

Pamiętajmy również o tradycyjnych lalkach, pluszakach, samochodzikach, czy figurkach kolekcjonerskich. Uczniowie wczesnych klas podstawówki to przecież ciągle małe dzieci – czasami warto podarować im zabawkę, którą po prostu zwyczajnie i bezstresowo się pobawią.

W sklepie Smyk.pl znajdziecie mnóstwo zabawek przeznaczonych dla dzieci w wieku szkolnym. Wybór naszych produktów jest na tyle duży, że bez większych problemów powinniście znaleźć coś, co zainteresuje zarówno Was, jak i dzieci, które chcecie obdarować.