Polecamy:

ZABAWKI DLA DZIECI W WIEKU 3 - 5 LAT

Znaleziono: 14616 produktów

Wybór zabawki dla 3-, 4- lub 5-latka bywa wyzwaniem. Kilkulatek ma już własne zdanie, ulubionych bohaterów kreskówek, wie też, czy bardziej lubi bawić się lalkami, czy samochodzikami. Do tego zainteresowania malucha potrafią zmieniać się jak w kalejdoskopie – jednego dnia chce być lekarzem, a nazajutrz marzy o wyprawie w kosmos – trudno jest za tym nadążyć.

Dlatego wybór zabawki dla przedszkolaka warto skonsultować z rodzicem, bo nagle może się okazać, że wnuk lub siostrzenica nie są już zainteresowane pluszakami, tylko wolą klocki lub proste gry planszowe. Nie oznacza to oczywiście, że lalki czy pluszaki są złym pomysłem na prezent – wręcz przeciwnie, to wciąż mogą być świetne zabawki dla 3-letniej dziewczynki czy 4-letniego chłopca. Po prostu warto wziąć pod uwagę również inne opcje.

Są nimi chociażby zabawki edukacyjne. Dla 3-latka to wprost idealny prezent. Dzięki nim maluch może poznawać nowe słowa, uczyć się pisania, czytania oraz liczenia i dowiadywać się wielu ciekawych rzeczy o otaczającym go świecie. Niekiedy zdarza się również, że otrzymana w prezencie zabawka staje się zalążkiem nowego hobby.

Pamiętajmy również, że dzieci w wieku przedszkolnym często zaczynają kolekcjonować ulubione zabawki. Tym samym dla dziewczynki w wieku 5 lat najlepszym prezentem może się okazać komplet figurek przedstawiających zwierzątka, a dla chłopca – zestaw samochodzików. Oczywiście nic nie stoi też na przeszkodzie, aby to pięciolatka kolekcjonowała klasyki motoryzacji, a chłopiec z zapałem powiększał hodowlę koni wyścigowych. Wszystko zależy od zainteresowań smyka.

Dlatego jeżeli poszukujecie prezentu dla młodego, ciekawego świata człowieka, który właśnie zaczął chodzić do przedszkola i chce natychmiast wiedzieć wszystko na każdy temat, zapraszamy do skorzystania z oferty sklepu Smyk.pl.